Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Diéta és "csalás" - mit...

Alucard31 kérdése:

Diéta és "csalás" - mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy érdekes kérdéssel fordulok hozzátok. A történetem: egykoron erősen elhízott voltam (170 cm - 95 kg), az évek során viszont sikerült leadnom a felesleget és elég fitté válnom (most 68 kg vagyok - általános vélekedés szerint sportos testalkattal.)


A problémám a következő lenne: heti 5 napon tökéletesen tudok tartani egy általam előre megszabott étrendet. Minden szükséges tápanyagot beviszek, nem éhezem, nem szenvedek, sőt, nem is igen kívánok mást, mint amit eszem - ha éhes vagyok, hát egyszerűen többet eszem. Egy nap azonban a héten "csalónapot" tartok. Ilyenkor, nem tagadom - megeszem, amit megkívánok és rendszerint jól bezabálok. Ezzel kapcsolatos a problémám: nem hinném, hogy a csalás önmagában baj lenne - de talán túlzásba viszem, viszont ezt megállni nem tudom. Annyit tudok enni egy nap, hogy másnap éhes sem vagyok. Nem lesz belőle tragédia - nem igazán hízok tőle, igazság szerint még a javára is változik a testkompozícióm az utóbbi időben. Ami frusztrál, az az érzés, hogy elvesztem az önkontrollt. Nem hiszek az aszkétikus életmódban, mert pszichés problémákhoz vezet - de mégis zavar ez az érzés. Van esetleg valami jó tanácsotok ezzel kapcsolatban?



2017. nov. 25. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs belőle semmi bajod, akkor nem kellene aggódnod.

Velem is előfordul, hogy elszalad a ló. Tudom magamról, hogy bizonyos ételeket jobb, ha meg se kóstolok, mert nehezen tudom abbahagyni. A súlyom elég stabil, ezért a hízástól való félelem nem tart vissza, max. annyi, hogy érzem, ha egy étel nem előnyös nekem.

Annyit tudok javasolni, hogy a csalónapokon is egyél egészséges ételeket, és csak kiegészítésképpen, desszertnek egyél olyat, amit máskor nem szoktál. Hátha úgy nem eszel belőle olyan sokat.

2017. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igazából ezzel próbálkozom, hogy a "csalónap" helyett lényegében korlátozott időtartamot adjak a dolognak - és persze mindig egészséges étel társaságában fogyasztom a szemetet is. (Sőt, sokszor még a "plusz kaja" is egészséges hozzávalókból van összeállítva.) Van, amikor ez sikerül, van, amikor nem - meg a lényegében igazából nem változtat: nem igazán sikerül ilyenkor nem "túlennem" magam.


Ugyanakkor azon gondolkodtam el a mostani alkalom másnapján, hogy lehet, hogy egyszerűen szükségem van heti egy ilyen alkalomra - amikor tényleg azt és annyit eszem, amit megkívánok. Inkább a bűntudatot érzem problémának, mivel egészségügyileg nem érzem, hogy gondot okozna. (Főleg, hogy egyébként meg tényleg egészségesen étkezem és rendszeresen sportolok.)

2017. nov. 28. 11:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, tényleg túlfilozofálod ezt az egészet. Szerintem ennyi simán belefér az egészséges életmódba. Ha mégis nagyon zavar, ritkítsd a csalónapokat 2 vagy 3 heti 1 alkalomra. Az sosem jó, ha valami - főleg ilyen apróság - miatt bűntudatod van.
2017. nov. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ebben teljesen igazad van, ezért is próbálok változtatni rajta. Az étkezéssel kapcsolatban így vagy úgy, de mindig volt egy érzelmi viszonyom - ezért híztam el anno, de aztán ezért is fogytam le túlzottan. Most azért nagyjából egyensúlyban vannak a dolgok, csak a vadhajtásokat kell lenyesegetni :)
2017. nov. 29. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!