Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szénhidrát nélküli diéta hasznos?

Szénhidrát nélküli diéta hasznos?

Figyelt kérdés
Ha hanyagolom a szénhidrátot,(napi max:30-50 g) segíthet a fogyásban? Illetve mennyiben befolyásolja a fogyás kimenetelét az, hogy milyen arányban viszek be fehérjéket és zsírokat?

2018. febr. 1. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Nem szénhidrát nélküli, még csak nem is minimalizált, az a zerocarb. Ezt én extrém szénhidrátszsegénynek nevezem, maximum, bár rengeteg ketós állandóan 20g alatt van (ez az a határ, ami alatt kvázi bizonyos, hogy ketózisba kerülsz s ott maradsz, extrém ritka a kivétel. 30-50 grammal a többség ki/be ugrál, persze van, akinek több is mehet).


Sokaknak segít, mivel a fehérje zsírral sokkal jobban laktat. Már általában, mert van, akit a cukros gyümölcsök laktatnak a legjobban s van, akinek teljesen mindegy.

Engem a szénhidrát egyáltalán nem is laktatott sokáig. A bevitt szénhidrát csak pluszkalória volt a jóllakás fölött (de sokszor elkerülhetetlen elem a megfelelő tápanyagbevitel miatt, már nálam, a zerocarbereknek ilyen gondjuk nincs).

Ezzel együtt... Én aztán nem fogytam napi 30g szénhidráttal az első 7 hétben. Éhes voltam és nem tudtam kalóriadeficitben enni. Sok ilyen ember van, de a többség azért automatikusan deficitbe kerül, ha jelentősebb felesleggel így táplálkozik. Főleg az, aki addig kevés zsírt evett, gondolom. Nekem inkább csökkentenem kellett a szokásos zsírbevitelemen, mindig nagyon sok zsírt ettem.


Sokféle ember van és sokféle ketogén diéta. Tudok úgy enni ugyanolyan makrókkal, hogy éhezzek és úgy is, hogy pompásan jóllakott legyek egész nap, konkrét étel s elosztás kérdése.


Hogy érted az utolsó kérdést? Ha a fehérjebeviteled jó, nem befolyásolja, lejön a kalóriadeficitnek megfelelő háj és kész. Bár a normálisan csinált ketóra azt mondják, vigyáz az izmokra, de minden normális diéta ezt teszi, max. ketóban picit kevesebb fehérje is elég hozzá.


Az arányok nem számítanak, a fehérjeigény grammban adható meg. Ha 5% kell, annyit egyél, ha 25%, akkor annyit. Nyilván a kalóriaigény változása durván befolyásolni tudja a százalékokat.

2018. febr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlanám, nem tartom egészségesnek, és kedvezőtlenek vele a tapasztalataim is. A fogyáshoz a kalóriadeficit a lényeg, a makróknál én a kiegyensúlyozottságra esküszöm. A fogyás kimenetelét a fehérjebevitel annyiban befolyásolhatja, hogy ha túl kevés, akkor nagyobb izomtömeget veszítesz. Ez történhet túlzott deficit esetén is, mivel abban az esetben a fehérjéből is cukrot állít elő a szervezeted. Ezért tartom én fontosnak, hogy elegendő szénhidrátot fogyassz. A zsír ésszerű mértékű csökkentése szerintem kedvezőbb.
2018. febr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az OK, ha a második válaszolónak a sok szénhidrát jó (a makrók attól még eléggé eltolódnak, ha egyszer nagy lesz a kalóriaigénye... túlnyomórészt szénhidrát lesz, ami persze nem gond).


Nekem gondokat okoz a sok szénhidrát és esélyem sincs fogyni úgy. Ha a szénhidrátot emelem, vele nő a zsír is, mindig ez volt, akármennyire is próbálkoztam. Plusz komoly előnyei vannak a zsírra alapozásnak, amik tetszenek (nyilván van, akinél ezek nem jelentkeznek, vagy ha mégis, nagy hátrányokkal. annak nem való a ketogén diéta).

Ha nem is csinálom folyton, életem egyik legjobb döntése volt kipróbálni és sok hétig tartani a ketogén diétát. Drasztikusan átalakult az éhségérzetem, nincs többé zavaró és túlzott éhség :) Nem kell ketogén a fogyásomhoz, de napi 100g szénhidráttal esélyem sincs rá, nagy felesleggel sem volt. Úgyhogy nálam egyértelmű, mit kell tennem, viszonylag lent kell tartanom a szénhidrátot (1-2 napig lehet több is, persze akkor fogyás nem lesz).

2018. febr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ennyire le kell csökkenteni a ch-t. Sokan már a 160 grammos diétával is szépen fogynak, az átlag 300-400 grammhoz képest az is rendes csökkenés.

Ha ennyire kevés ch-t szeretnél az étrendedben, egy csomó hasznos ételről le kell mondanod, vagy minimális mennyiségben fogyasztani: pl. gyümölcsök, gyökérzöldségek, diófélék...

Én azt javaslom, kezdd el fokozatosan csökkenteni a ch-t. Makróknál nem az arány számít, hanem a mennyiség. Fehérjéből és zsírból is vidd be a szükséges mennyiséget, ha nagyon éhes vagy, zsírból több is mehet. Használj valamilyen kalóriaszámoló oldalt, és egyél egyszerű, nem ipari feldolgozott ételeket.

2018. febr. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

NEM segít a fogyásban, nézz már utána, hogy mi történik a szervezeteddel, ha nem fogyasztasz elég szénhidrátot.


Van egy bizonyos mennyiség, amit muszáj, amire szüksége van a szervezetednek, és ha ezt nem fogyasztod el, akkor a zsírból és a fehérjéből állít elő szénhidrátot, mert SZÉN ALAPÚ életformák vagyunk és NEM TUDUNK szénhidrát nélkül létezni.


Ketózissal vagy glükoneogenezissel produkálja ilyenkor a szervezeted, csak ez éppenséggel sokkal megerőltetőbb,mint a normál szénhidrátbevitel, és hosszútávon bele is lehet halni.


A fogyás mértékét nem befolyásolja a makrók aránya, csak a kalóriadeficit.

De kevesebb zsírral könnyebb fogyni, mert a zsír 9kcal, a fehérje és a szénhidrát pedig 4. Tehát zsírból kevesebb, mint fele annyit tudsz megenni ugyanakkora kerettel, mint más ételből.

2018. febr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!