Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Életmódváltás; de hogyan?

Életmódváltás; de hogyan?

Figyelt kérdés

Most jutottam el arra a pontra, ahol azt mondom elég a sok nasiból és a gyorskajából! Felszedtem pár kilót és a bőröm is megint tiszta pattanás lett.

Szeretnék egészségesebben táplálkozni és formába jönni, de fogalmam sincs hogyan kezdjek hozzá. 19 éves lány vagyok 160 cm a súlyom pedig 51-52kg között mozog. Nem vagyok dagi, csak iszonyatosan puhos(értsd semmi izom csak "háj"). Régöta nem végzek semmi féle komolyabb tetsmozgást, de szeretnék elkezdeni valamilyen mozgást(inkább ilyen edzőtermi vagy esetleg csoportos edzést), viszont nagyon rossz a fizikumom meg kellene valahogy erősödnöm, mert sajnos egy kisebb erőfeszítéstől is kifulladok.

Szeretnék karcsúbb pocit, formásabb popót és erősebb szálkásabb karokat.

Milyen irányba induljak el? :/



2018. febr. 10. 23:15
 1/2 anonim ***** válasza:

A mozgást mindenképpen kezdd el már most. Fogalmam sincs, miért, de egyesek előbb akarnak fogyni vagy hízni vagy bármi, de mozogni még nem. Nos, ez butaság.

Valamit már most is tudsz mozogni, az tuti. Még egy nagyon kövérnek is vannak opciói, de neked több. Én speciel nem vagyok egy sportos alkat, én alapfokon gyaloglok... Erre jön rá jobb időkben a torna és a súlyzós edzés. Nem kell hozzá erő vagy állóképesség, az elején nyilván pici súlyaim voltak, mert azokat bírtam el (most is kicsik, de magamhoz képest van fejlődés). Biciklizni sem kell semmi különös. Táncolni is lehet ésatöbbi. Futni én nem bírok, csak extrém röviden, de az is valami :) S ha a hasedzést 10 másodpercig bírom, akkor addig csinálom, ha feladom, sose jutok sehova.


Ha nagyon kevés izmod van, akkor lehet rajtad egy kis fölösleg, úgyhogy a helyedben leszálkásítanék, nem kell hozzá sok idő, ha komolyan veszed s nincs valami akadályozó tényező, s utána jöhet a lassú tömegelés.


Az étrendre nem tudok mit mondani, mivel az nagyon egyéni. De szerintem sejted, mit kell kiiktatni. Ha kis lépéseket teszel, az is nagyon jó, nem akárkinek való a drasztikus váltás. S menet közben remélhetőleg majd rájössz, mivel érzed magad jól, mi laktat, mi ad energiát az edzéshez (nemcsak az étel, az elosztás is fontos lehet)... Én fontosnak találtam azt is, hogy utánaolvassak dolgoknak. Nagyon nehéz, mert mindent állítanak és az ellenkezőjét is, én pedig még a kémiát sem tudom követni, de azért lehet információt szerezni s összevetni a saját tapasztalatokkal, amire az egyéni jellemzőink miatt úgyis szükség van.

2018. febr. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
68%
Kezdd a sárga kapszula című ebook elolvasásával.
2018. febr. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!