Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen táplálkozási irányzatok...

Milyen táplálkozási irányzatok vannak?

Figyelt kérdés
Amikről eddig olvasgattam részletesebben az a vegetáriánus, vegán és a paleo. Ezen kívül milyen táplálkozási irányzatok vannak még?
2018. febr. 11. 13:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A felsoroltakon kívül makrobiotika, reformtáplálkozás, biotáplálkozásról tudok.
2018. febr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem szeretném egyiket sem követni mert szerintem bele lehet bolondulni egy idő után de ami nekem bejön és egyszer kiprobálnám az a nyers táplálkozás. Mindenképpen az olyan irányok tetszenek ami nem a tudományos és nem a vallási oldalt nézik hanem az ősi táplálkozáshoz hasonló mint a paleo.
2018. febr. 11. 13:51
 3/16 anonim ***** válasza:
Szénhidrátszegény étrend, ennek szigorú formája a ketogén (lehet paleo, vega, de a vegán ketogén és a zerocarb a legextrémebb), nyers étkezés, ennek fontos részhalmaza a nyersvegán... Sok betegségnek is speckó diétája van, de az talán nem tartozik ide.
2018. febr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

De jutnak eszembe újabbak még. Tiszta étkezés, whole30, ciklikus ketogén diéta (ami nem ketogén diéta, mert pont a lényegével megy szembe folyton, de bizonyos napjai ketogén stílusúak)... Persze többet is össze lehet kapcsolni, a ciklikus ketogén és a tiszta étkezés együtt viszonylag népszerű testépítő diéta.


S persze vannak szabályok az ételmennyiség elosztására is.

2018. febr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés, részben témához illik, miért van az, hogy a zöldséget és a gyümölcsöt nehezebben emésztem mint a húsokat?
2018. febr. 11. 17:05
 6/16 anonim ***** válasza:
44%

Az fizikai képtelenség, a húst, tojást, tejtermékeket a legnehezebb megemészteni. Utánuk jönnek a hüvelyesek és a gabonák, az olajos magvak a legkönnyebben pedig a zöldségek, gyümölcsök emésztő dem meg.


U.i.: a paleó egy áltudományos marhaság aminek köze nincs ahhoz ahogy őseink étkeztek. Tilt egy csomó dolgot ami logikátlan (pl gabonák holott már isz előtt évezredekkel ismerték a primitív népek a gabonakását, őrölt gabonaszemekből sütött lepényt stb, de megenged egy halom olyan alapanyagot ami akkoriban hozzáférhetetlen volt.


De a legnagyobb hiba talán az a feltételezés hogy őseink egészségesebben éltek mert csak ezt vagy azt ettek. Az őseink marhára nem éltek egészségesen, az átlagéletkor 30-40 év volt, gyakoriak voltak az étrendi megbegegedések pl máj vese problémák vitamin és ásványianyaghiány ami sokszor halálos is volt pl skorbut.

Mindemellett az őseink azt ették amit talàltak vagy ami kéznél volt teljesen függetlenül attól hogy az éppen egészséges e vagy sem.


Ha a nyers étrend érdekel ajánlom a nyersvegánt, az az egyik legegészségesebbek közé tartozik. De nézz utána alaposan.


A ketó kifejezetten veszélyes, rengeteg tanulmány rámutatott hogy akár halált is okozhat, de hosszútávon mindneképp maradandó szervi károsodással jár.

2018. febr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Ja, ez jó kérdés, miből gonodod, hogy nehezebben emészted meg a gyümölcsöt? A paleonak sok irányzata van, és néha tényleg nehéz követni, mit miért "tilt". No meg az emberek mondjuk 10.000 éve sem ugyanazt ették mindenhol, sok függött az élőhelytől.
2018. febr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A paleoban az egyetlen amit én sem értek az a gabona fogyasztás tiltása, szóval inkább szimpatizálok a clean eating-el. Egyébként minden egyén függő még az is hogy a húst könnyebben emészten mint a zöldséget.
2018. febr. 11. 18:58
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

És ezt mégis hogyan mérted meg? Hogy mondjuk a marhahúst könnyebben emészted meg, mint az uborkát?


(A gabona és a hüvelyesek definitív tiltása a paleo gyenge pontja szerintem is. )

2018. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mit kell ezen mérni? megeszem és érzem, én az ősi módszerekre támaszkodom és az érzéseimnek hiszek nem egy számítógépnek ami kiírja, hogy neked x dolog y értékű! Azért is érdekelnek az ősi táplálkozási irányzatok illetve életmódok mert nem tetszik a mai!
2018. febr. 11. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!