Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez milyen táplálkozási zavar,...

Ez milyen táplálkozási zavar, mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Két dolog történik velem folyamatosan:


1. bizonyos dolgokat alig bírok enni, és ha eszem, akkor nagyon lassan, fel-felállva kell ennem. De olyan lassan, hogy mondjuk egy három tojásból készült omlettet reggel 30-40 percig eszem. Egyszerűen nem megy gyorsabban. És egy ponton előáll az, hogy egyfajta fura telítettség-érzésem lesz, amit úgy tudnék leírni, hogy a gyomrom még kívánja az ételt, de a szám már nem; ilyenkor, ha nem hagyom abba azonnal az evést, akkor hányingerem lesz, és néha valóban el is kell mennem hányni. Hangsúlyozom, ez nem sok étel után szokott történni. Általában ez reggel vagy este fordul inkább elő, akkor, ha már egy ideje nem ettem, és van pár jellemző étel, ami nagy valószínűséggel kiváltja: tojás, tejberizs, lencsefőzelék. Viszont levesnél sosincs ez.


2. Ami pl. most is történt velem: ha úgymond "rendesen" eszem, akkor viszont egy átlag ebéd után olyan szinten elnehezül a gyomrom, hogy ebéd után egy órával szinte fizikailag képtelen vagyok megállni a lábamon, és muszáj ledőlnöm. Ilyenkor másfél-két óra pihenés alatt meg se állok. Most éppen három órája ettem egy kiadósat, és még mindig úgy érzem, mintha húzna lefelé a hasam.


Nem tudom, van-e ennek genetikai háttere, de amúgy apámon ugyanezt látom, nagyon lelassul és mindig lepihen evés után, csak hát ő már nyugdíjas korú, én meg még bőven huszonéves vagyok, tele kéne lennem energiával. De nem vagyok. Ezek szinte mindennapos dolgok nálam, nem is tudom, mikor volt olyan utoljára, hogy nem aludtam napközben. És ez engem eléggé aggaszt, mert nem érzem egészségesnek ezt az enerváltságot. Most épp olyan életformát élek, hogy ez belefér, de fogalmam sincs, mihez kezdenék, ha most kötött munkaidőben el kellene kezdenem dolgozni. Volt olyan még két éve nyáron, hogy egy táborban voltam, ahol nem lehetett napközben aludni, s korán is keltünk, hát úgy szédelegtem, mintha alvajárnék.


A másik meg, hogy amúgy nagyon keveset eszem szerintem összességében. A reggelit általában ki is hagyom. Egy átlagos napi étkezés mostanában úgy néz ki nálam, hogy felkelek 10 körül, eszem egy almát, aztán ebédre valami kis husit körettel, estére pedig pirítok 2-4 kenyeret, és elmajszolom szalámival.


2018. febr. 17. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Fordulj orvoshoz, már csak azért is, hogy megnyugodj.


Diétázz, a diétás kajákat viszont tömd valahogy magadba. Ha a gyomrod nem bírja, ne egyél kiadósakat.

2018. febr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

csinálj intolerancia tesztet


vagy tégy úgy ahogyan én, hogy ne csinálj, egyél csak egyetlen fajta ételt egy hétig, 2 hétig, egy hónapig..


pl legyen az banán, vagy alma vagy valami nagyon egyszerű gyümölcs, aztán mikor úgyérzed, hogy most már mindent bír a gyomrod szépen lassan próbálkozzál különféle ételekkel


egy dolog kell hozzá, akaraterő

2018. febr. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!