Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szénhidrát csökkentős diétánál...

Szénhidrát csökkentős diétánál hogyan lehet igazán elhagyni a kenyeret, pékárut?

Figyelt kérdés

Például ha hideget reggeliztek, akkor mire teszitek a felvágottat, sajtot?

Ha kirándulni mentek, milyen szendvicset, útravalót visztek?


Annyira beleivódott a magyar táplálkozásba a kenyér, hogy néha tényleg nem tudom, hogy hogyan lehetne elhagyni. Biztosan lehet, csak ötlet kéne hozzá.


Ha az ember bárhol bármikor megéhezik, akkor egy pékséget biztosan talál. Ti milyen szénhidrát csökkentett alternatívát tudtok ezekre a látványpékárukra?



2018. febr. 25. 10:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
45%
Az a baj, hogy sokan csak kenyérben és margarinban tudnak gondolkodni. Nem mennek tovább.
2018. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
27%

#10: Gondolom, nem hallottál még a puffasztott rizsszeletről :)

#9: Oké, de szerinted nem röhejes, hogy valaki csak a kenyér elhagyásán/helyettesítésén gondolkodik, egyesek pedig már rögtön ketózisról meg glükoneogenezisről beszélnek? Meg a máj és a vese károsodásáról? XD

2018. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Annyira jó, hogy a 10-12 kommentből max 2 válaszol igazán a kérdésre.


Én semmit nem akarok elhagyni teljesen, csak csökkenteni. A dolog jótékony hatását saját magunkon tapasztaljuk.

Azért a kenyérre kérdeztem rá, mert azzal viszi be egy átlagember a legtöbb szénhidrátot.


A fehérliszt és a finomított cukor az, abiben tényleg semmi olyan nincs, amire igazán szüksége lenne a szervezetnek. mégis ezeket esszük nagykanállal.


Én sosem hittem azokban a diétákban, amik bármilyen irányban elmennek a szélsőségekig. De az biztos, hogy néha érdemes az arányokon változtatni.

2018. febr. 26. 09:09
 14/17 anonim ***** válasza:
87%

Lehet csinálni csak tojásból "lepényt", arra teheted a sajtot, felvágottat. Sokan esznek abonettet, pufirizst kenyér helyett - bár ezek is tömény szénhidrátból állnak, 1-1 szelet csak pár gramm, és szendvicsalapnak megfelelő, akár még kirándulásra is.

Nekem a látványpékség az, ahol semmilyen ehető dolgot nem találok... Inkább keresek egy zöldségest és veszek gyümölcsöt, vagy egy vegyesboltot, ahol lehet kapni valamilyen magot.

Utazáshoz is ilyesmiket viszek, pl. kesudiót, diót, mandulát, valamilyen gyümölcsöt, feldarabolt zöldségeket. Ha nincs meleg, akkor főtt tojást is rakok a zöldségekhez.

2018. febr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A ketogén diéta halálos? Húha! Azta! Lehet, hogy én már halott vagyok? Évek óta nem eszem szénhidrátot, tejterméket, cukrokat, stb. Csak húst, meg zöldséget. Gyümölcsből is csak az alacsony cukortartalmúakat. (Gránátalma, grapefruit, stb.) És köszönöm kérdésedet, egyre jobban vagyok. Jó, bevallom, nagyritkán bűnözök, amikor thai kaját eszem. De ez valóban ritka, talán havi egy alkalom. És hogy tovább tudjál szörnyülködni, kizártam az étrendemből az étolajokat, és csak állati zsiradékot fogyasztok. Nem is keveset!

Kérdező, reggelire nagyon jól megteszi egy fej cikória néhány szem tepertővel, vagy kevés (zsírban) sült hússal. Ebédre szinte bármit el lehet készíteni liszt, vagy tészta nélkül. Vacsira meg remekül beválik valamelyik napi ebéded maradéka.

Jöhet a lepontozás. Legalább az rontsa az állapotomat, ha már az a fránya ketogén nem képes rá.

2018. febr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#10: Nem kell elhinned, de igen, kenyér helyett főtt rizs mindenhez. Vajas-lekváros kenyeret előtte sem evett s 1-2 dolog biztos kiesett, de nem sok. Előtte sajtot tett a kenyérre, utána sajtot tett a főtt rizsre. Az ételekhez nem kenyeret, hanem rizst evett. Jó csere volt, mert a rizs sokoldalúbb, mint a kenyér, gyümölccsel és kakaóval-kókusszal is finom.


Miquel: eszel szénhidrátot, hisz a zöldségben is az van, nem is kevés. Más belekötnivalóm nincs, a ketogén már sokunknak megváltoztatta az életét, pozitív irányban :) Még ha én el is kóborlok tőle, kellett az a pár hónap.


A kenyérpótlékoknál azért jól jön egy kis keményítő, ha valakinek tényleg, igazán kissé kenyérszerű cucc kell. A magkenyerek sosem jöttek be, de egy kis gabona hozzá, máris jobb és pár gramm szénhidrátot jelent pluszban.

Ilyenre néha van igényem, de soha nem akarok semmire sajtot rakni, max. rántottára. Nem mindenki szereti a szendvicset, én egész életemben rosszban voltam vele.

2018. febr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

A ketogén diéta egyáltalán nem halálos, nem tesz semmilyen szervet tönkre a teljes, gyors felszívódású szénhidrátmegvonás!

Aki sosem próbálta, hogy írhat le ilyesmit?

Én is már rég a földben lennék, ha így lenne.Ellenben sikerült lefogynom, nem éheztem, szép lett a bőröm, hajam, energiám lett, 9 órai alvás helyett elég volt 6 óra.

Évekig csináltam, akkor meg tudtam tenni, most nincs hozzá akaraterőm, viszont szénhidrátot nagyon keveset fogyasztok.

Kérdező, léteznek szénhidrátcsökkentett kenyerek.

Én egy közeli pékségben veszem, 90%-al csökk.szénh.nem sötétbarna, teljesen ehető kenyér,30dkg 350Ft.Lefagyasztom, amikor kell 1-2 szeletet kiveszek, mikróba kiolvasztom és kész.Nem hízok, jól vagyok.

2018. aug. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!