Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen tejpotlót fogyaszthatok...

Szbvera kérdése:

Milyen tejpotlót fogyaszthatok ha rengeteg aftám van?

Figyelt kérdés
Olyan állandó mentális betegségben van részem, ami miatt az immunrendszerem meglehetősen gyenge, és bizonyos betegségekre meglehetősen érzékeny. Gyakorlatilag csak pár nap van azelőtt, hogy a begyógyult afta helyett új tűnik fel. Hajlamos vagyok elharapni a számat, és éjjelente a fogamat is csikorgatom, így a sebek szinte állandóak. Nem könnyítik meg a helyzetet. (egyre nehezebb őket gyógyulásra bírni) A lényeg mégis az, hogy lassan egy éve nem igazán fogyasztok tejtermékeket, tejet főleg nem, mert ha mégis megteszem az aftáim mérete szinte megduplázódnak. Szeretném tudni, hogy esetleg van-e olyan tejpótló amivel talán újra élvezhetek olyan számomra ínyencségeket, mint a kávé, a fagyi, joghurt, müzli vagy milkshake. Csak a tejpor jövet szóba? Esetleg laktózmentes tej?

2018. márc. 21. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Használj növényi tejet. Rizs, kókusz, szója, mák ...
2018. márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Allergiavizsgálatot kellene végeztetned. Gyanús, hogy gluténérzékeny, és tejcukor érzékeny vagy. Ismerősömnek is az afták megszűntek, amikor megállapították a gluténérzékenységét. Mentális tüneteket is produkál a gluténérzékenység. Lehet ez is megoldódna, ha ez a helyzet.
2018. márc. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én (érzékenység miatt) tej helyett kókusztejet teszek a kávémba, de van még sokféle növényi tej. A legjobb, ha el tudod készíteni magadnak, mert a bolti verziókban többnyire van egy csomó adalékanyag meg cukor. Müzlire, turmixba is tökéletesek.

Nyáron már szinte mindegyik fagyizóban találtunk tejmentes fagyikat, sőt, az egyikben cukormenteset és paleót is.

Úgy tudom, van növényi (vegán) joghurt, de nekem nem hiányzik. Az ízét remekül pótolja egy kókusztejes, savanyú gyümölcsökből készült turmix.

2018. márc. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! :)
2018. márc. 22. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!