Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megittam négy csésze fahéjjas...

Megittam négy csésze fahéjjas kávét, ez rossz?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen arról lenne szó, hogy 2 kávéskanálnyi púpozott fahéjjat és mellé 25g őrőlt kávét főztem le 150ml vízzel és benyomtam a mai nap. Ez káros, vagy nem káros? (A fahéj mennyiségre gondolok, mivel nem a már lefőtt kávéba rakom a fahéjjat, hanem lefőzöm azt is a kávéval eggyütt.)??
2018. ápr. 5. 21:50
 1/5 A kérdező kommentje:
*fahéjas
2018. ápr. 5. 22:40
 2/5 anonim ***** válasza:
De jó ötlet, ezt kipróbálom én is :) Finom volt?
2018. ápr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó egyébként (lehet érezni a fahéjat, de általában egy csipetnyit rakok bele, nem 2 kávéskanálnyit, mivel az már túl sok és lehet, hogy káros, bár akkor ízre nagyon jó, mivel eléggé erősen lehet érezni a fahéj aromáit). Hozzá egy kis tej, vagy habosított tej (cappuchino), csak nem tudom, hogy egészséges-e (jó maga a kávé sem egészséges, csak a fahéj ilyen jellegű felhasználása, ill. mennyiség nem-e káros).
2018. ápr. 6. 19:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, lehet, hogy nem kellene bele ennyi fahéj, de nem hiszem, hogy bármi bajod lenne tőle. A kompótokba is szoktak belefőzni egész (nem őrölt) fahéjat, annak is elég intenzív íze van.
2018. ápr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gondolom ugyanúgy jó, mintha bele csipegtetném a kávéba a fahéjat, mivel ma vásárlás során láttam fahéj teát, amit úgy reklámoztak, hogy jót tesz a vércukorszintnek.
2018. ápr. 7. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!