Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha anorexia után elkezdek...

Ha anorexia után elkezdek addig sokat enni, úgymond zabálni, ameddig el nem érem a normális súlyomat az baj?

Figyelt kérdés
úgy értem lehet valami súlyos következménye, lehet bajom tőle?Azért kérdem mert már nagyon elegem van abból hogy szinte állandóan éhezem és hiába eszek sokat akkor is,nem tudok jóllakni . Fiú vagyok 182cm ,49kg,19éves.

2018. máj. 31. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, az baj. Mert a zabálás sem egészséges. Ha sokáig alig ettél, akkor lehet, hogy kijön belőled, ha hirtelen elkezded tömni magad. Csak fokozatosan egyél mindent, annyi, amennyi jólesik.
2018. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
pont az a baj hogy nagyon sok ételt meg tudnák enni
2018. máj. 31. 18:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy zabálásnak vagy sok evésnek nevezed, nem biztos, hogy az. Ezekkel a szavakkal ez a baj, nem objektívek.


Mindenesetre hosszú távú anorexia esetén érdemes nagyon óvatosnak lenni, hiszen ki tudja, milyen baja van az emésztőtrendszerednek. Az igazi zabálás mindenkinek megterhelő, de egy volt anorexiásnak még inkább.


Nem értek konkrétan az anorexiások jóllakásához és tuti lehet lelki tényezője is, de azt tudom, hogy csak mert sokat eszik az ember, még nem biztos, hogy jóllakik, az is számít, MIT eszik. S ez egyéni, nem mindenki lakik jól ugyanazzal. Az is számíthat, mikor mennyit eszik.

2018. máj. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jellemző az ilyen reakció, nem ajanlom, mert gyakran alakul ki bulimia anorexia után. Gondolom kezelésen elmondták mennyit kell enned és naponta hányszor. Azt próbáld meg betartani.
2018. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1. zabálás mit jelent nálad? Mert sok anorexiásnak - érthető okból - egy szelet kenyér vagy egy normál agad főzelék is "zabálás"


2. ha valóban tömöd magad 4-5000 kalóriákkal is, abból viszont könnyen lehet bulimia, elég egy "bűntudattl teli" perc, és máris mész hányni

2018. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akár több mint 5000 kaloria de igyekszem soha nem számolni.Hánytatás eszembe se jutna.
2018. jún. 1. 12:15
 7/11 Son Rani ***** válasza:
az éhezés után nem jó ha nekiállsz "zabálni" mert a szervezeted ionegyensúlya felborulhat amitől a szív ingerképzési zavara léphet fel, amitől pedig meghalhatsz. Persze egy kicsivel magasabb kcal bevitel kell a visszatápláláshoz, de ezt ne binge evéssel érd el. 2000-3000 kalóriát egyél, és minden a lehető legtáplálóbb legyen, hogy megerősödjön a szervezeted.
2018. jún. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egészségileg nem jó, megterheled a gyomrod, a szívedet, felborul az ionháztartásod, és pl. simán belehalhatsz.
2018. jún. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Én is anorexiából gyógyuló fiú vagyok. Sajnos evésroham és állandó éhség nálam is megvan. De ez normális... ki van éhezve a szervezetünk. Tanácsos azért vigyázni, de semmit ne vonj meg magadtól. Ha 5 percenként kívánsz valamit, akkor edd meg! Ilyenkor fontos az a tudat, hogy vissza kell építenie a szervezetednek azt amit a megvonások miatt elszenvedett. Nálam is ez a helyzet.. 170 cm / 45 kg vagyok . Kitartást és teljes gyógyulást kívánok! :-)
2018. jún. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és kedves utolso köszi és kitartás neked is.
2018. jún. 2. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!