Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szoktál unalomból vagy megszok...

Szoktál unalomból vagy megszokásból enni? Szeretsz enni?

Figyelt kérdés

Szoktál az ételre gondolni,ételröl álmodozni?

Hányszor eszel egy nap,és kb meddig tart egy étkezésed?

Milyen ételeket szoktál kívánni és milyen gyakran eszed,mennyit belőle?



2018. jún. 1. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam unalomból enni. Igazából ún. érzelmi evő vagyok. Ha stresszes vagyok eszek, ha jó kedvem van eszek.

Szeretek enni. Viszont kiélvezni nem tudom az ízeket, mert gyorsan eszem, ezért sokszor ahelyett hogy élvezném a kicsit inkább habzsolom a sokat.

Napi 4-5 alkalommal eszek.

Ha valamit kitalálok, hogy hú de ennék, és másnap azt fogok főzni, akkor egyfolytában arra gondolok.

Mindig másra vagyok rákattanva, de akkor unásig eszem. Most éppen a zabszeletet nem tudom megunni. Azelőtt a bolti tejberizst ettem nagyon sokat, előtte a görög joghurtot gyümölccsel.

Imádom az édes ízeket. A linzer típusú aprósütemény a gyengém, abból nincs az a mennyiség, amit nem tudnék megenni, nincs olyan hogy állj, addig eszem amíg van.

Hízékony vagyok, ezért nagyon oda kell figyelnem és ez sokszor nagyon nehéz.

2018. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha unalmamban eszek, igyekszek odafigyelni rá, hogy az vagy étcsokoládé (99%-os lindt van itthon általában), gyümölcs vagy natúr olajos mag legyen.


Kb. 3-4x eszek egy nap, változó hogy mit.

2018. jún. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metionin ***** válasza:

- Igen.

- Igen.

- Igen, sokszor.

- 3-4 alkalommal eszek egy nap, egy étkezés kb, 10 perc-negyed óra (ehhez szoktam a 7 év diákmeló alatt)

- Mikor mit. Ha tudok szerezni az adott pillanatban, akkor szerzek de ha nem, akkor másnap már nem kívánom.

2018. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

-Igen szoktam, van olyan, hogy megkívánok egy kis édességet, vagy nasit, és akkor csak arra tudok gondolni :D

-3-5 alkalommal eszem naponta

-Edesseget szoktam kívánni, illetve sós nasikat, pl popcornt, ropit. De nem szoktam olyan sokszor enni, pl popcorn nem.volt.itthon egy hónapig mert mindig.elfelejtettem venni, edessegbol is kevés van itthon, etcsoki, gyümölcs általában van, azt szoktam.lehtobbszor vagy édes kekszet. De.mostanaban rakaptam a kakaora, arról le kéne szoknom :/ nem sokat eszem belőlük, popcornbol max.egy csomagot, etcsokibol 1-3 kockát, gyümölcsből változó, abból sokat szoktam, de attól is.fugg, hogy milyen gyümölcs, pl télen a déli gyümölcsöket annyira nem szeretem így kevesebbet eszem.

2018. jún. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Unatkozni nem szoktam, de imádok enni, rengeteget foglalkozok a témával meg minden. Nagy hedonista vagyok, az evést tekintve főleg. Főzni, kísérletezni is szeretek, nehezen lakom jól és fogynom kéne. Nehéz nekem, de annyira nem vészesen :)


30-40 perc az ebédem (1200-1600 kcal lehet tipikusan, de a mért rekordom 2800 kcal. éhes voltam, mert rossz volt az étrendem), nem kapkodom el :)

Amivel most küzdök kicsit, az a vacsora. Nagyon kedvelt étkezésem volt és szokatlan kihagyni, úgyhogy szoktam enni. Extrém mázlista napon csak pár falatot, máskor rendesen (alapvetően nincsenek kis étkezéseim, a pár falat egy újabban felbukkant anomália). Nem megyek bele, hogy miért is nehéz küzdeni a vacsora ellen, összetett lelki dolog ez. Fizikai része nincs sok, jóllakott vagyok vacsoraidőben.

Úgyhogy jó esetben egyszer eszem vagy kétszer, de legrosszabb időszakaimban második és harmadik vacsorám is van. Ez azért ritka.


Sokféle ételt kívánok. Tojást, zsírt, zöldséget, kenyérfélét, krumplit, gyümölcsöt, édességet, kávét... S amit kívánok, azt meg is szoktam enni. Ettől még túlvagyok több drasztikus életmódváltáson, van bennem azért némi önfegyelem, de olyanra nem veszem rá magam, ami nekem nem jó.


Amit kvázi mindennap eszem: tojás, földimogyoró, zöldség (nyers és egyéb formában is, hüvelyesek és nagyon cukrosak kivételével), gyümölcs, némi zsír, kakaó és kávé.

Amit heti többször eszem: jégkrém vagy puding, süti, minimum egy kevéske krumpli és gabona, szezámmag, zöldborsó.


Anno meglepett, amikor kiderült, hogy pl. a szerintem igen jó étkeket fogyasztó párom nem 9-10-re értékeli tizes skálán az átlagos ebédjét, mint én, hanem JÓVAL alacsonyabbra. Én mindig a kedvenceimet eszem, bár van, hogy nem fontos, csak meg akarom szüntetni az energiahiányt, amit érzek (éhes ritkán vagyok).


Ah, frazeológia. Ezért nem szabad nekem evésről beszélni, amúgyis bőbeszédű vagyok, de ilyenkor nehéz leállítanom magam, pedig még alig foglaltam össze a dolgokat.

2018. jún. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!