Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia gyógyulás kimutatott...

Anorexia gyógyulás kimutatott ételérzékenységekkel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éves anorexiás lány vagyok, jelenleg 162 cm és 43 kg. Mielőtt anorexiás lettem, gasztroenterológus megállapított nálam 7-féle ételérzékenységet, mert folyton emésztőrendszeri panaszaim voltak egyes ételek elfogyasztása után. Kiderült, hogy glutén, tejfehérje, tojás, szója, laktóz, fruktóz és gombaérzékeny vagyok, egészségügyi okok miatt kiiktattam az étrendemből ezeket az ételeket, és jobban lettem. Azonban romlott az állapotom, anorexiás lettem. 60 kg-ról lefogytam 39-re, aztán nagy nehezen felszedtem 4 kg-t, ami azóta nem megy feljebb. Étkezés után rögtön felpuffadok és kövérnek látom magam. Étvágyam és menstruációm nincs. Jelenleg 3-szor eszem egy nap, de nagyon meg van kötve a kezem. Csak rizst,és rizsből készült dolgokat,húst (kivéve marhát a tejfehérje miatt) és rizsfehérjét tudok enni. Gyümölcsöt abszolúte nem, zöldséget is csak néhányat. A sok érzékenységem miatt ki kellett iktatnom rengeteg táplálékot, amit más ételérzékenyek meg tudnak enni (pl a hajdinától, álgabonáktól, burgonyától, kukoricától rosszul vagyok, pedig gluténmentesek és nem pszichésen,mert azelőtt is rosszul voltam tőlük, mielőtt anorexiás lettem). Az ismerőseim, orvosaim szerint ezek az ételek nem hízlalnak, de azért elvárják hogy menjek fel 48-50 kilóig. Már volt egy visszaesésem télen és április 4. óta eszem rendesen. Meg akarok gyógyulni. Szerintetek van rá esély, hogy sikerülni is fog? Illetve, szerintetek mennyi ideig tart a gyógyulás? És a puffadás mennyi idő múlva múlhat el? A válaszokat előre is köszönöm!

2018. jún. 18. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Voltál dietetikusnál?
2018. jún. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy felpuffadsz, hiszen elszoktál az emésztéstől... ennyi.


Nyugi, most már életed végéig puffadni fogsz, ezt elárulom, én 10 éve nem vagyok anorex, de gyakorlatilag minden étkezés után bfögök, puffadok, fáj, feszít, fosok, stb.

2018. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első:Igen, voltam.

Második: Köszönöm a "kedvességedet"... Ha nem tudsz normális választ adni,legalább ne ijessz már rá az emberre.

2018. jún. 18. 17:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

És nem állított össze étrendet? Vagy azoktól is rossz, amiket összeírt?

2018. jún. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szívesen segítek pár tanáccsal, ha írsz nekem privit.
2018. jún. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, ne higgy a másodiknak, el fog múlni a puffadás előbb utóbb, és lehetsz újból "normális"...de addig ki kell bírnod! Szedjél rendszeresen probiotikumot, az nagyon sokat fog segíteni az emésztésed helyreállításában.

Az a 4 kg is már nagy eredmény, biztos vagyok benne, hogy több is sikerülni fog. Igazából bármítől lehet hízni, ha beviszed a kellő kalóriamennyiséget...én is azt mondom, hogy keress egy dietetikust, ő segíteni fog összeálítani egy számodra megfelelő étrendet. Tudom mennyire nehéz elfogadni a hízást (főleg, hogy még nem látod magad teljesen reálisan), de tudatosítsd magadban, hogy csak így élhetsz teljes életet, és a soványság/fogyás hamis "boldogság"...hosszútávon csak szenvedést és halált hoz.

Sok sikert kívánok neked a gyógyulásban!

2018. jún. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ennyi érzékenységgel tényleg nehéz lehet. Nem kaptál étrendet dietetikustól/orvostól?

Amúgy nincs olyan kaja ami hízlal/nem hízlal, csak az számít, mennyit eszel meg belőle, tehát emelned kéne az adagokat. Tudom, hogy nehéz, de nagyon szuper, hogy már ott tartasz, hogy gyógyulni szeretnél!

2018. jún. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!