Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 2000-2100 kcal túl sok az...

2000-2100 kcal túl sok az alábbi paraméterekhez és életmódhoz?

Figyelt kérdés

Pár hónapig diétáztam, nem esztelenül, szinte pontosan tartva a makrókat, teljes ételeket ettem, figyeltem a minőségre. Akkor ehettem olyan 1700-800 kalória körül

165 cm, és jelenleg 50 kiló vagyok. (56-ról kezdtem)

A célom az izmosodás, nem a csontsoványság , viszont zsíros voltam, most szálkásabb lettem. Ami a lényeg, edzek, heti 3x-4x egy-egy órákat, plusz alkalmanként beiktatok egy kis, 20-25 perces kardiót. Mezomorf alkat vagyok. 18 éves, lány. Ilyen paraméterekkel túl sok lenne a 2000-2100 kalória? Éhesnek érzem magam 1800 kalóriánál, nyílván a súlyzós edzések miatt is. Emiatt gondoltam, hogy nem híznék ennyi kalóriával, vagy akkor izmot szednék fel. Még mindig tartom az egészségesebb életmódot, de nálam egyszerűen jobban működik az, ha néha alternatívák helyett egyszerűen csak egy fehérlisztes pékárut eszem. (Ritka, de szoktam) Kevésbé leszek utána éhez, nem érzem, hogy a vércukrom hirtelen az egekbe szökne.

Zöldséget, gyümölcsöt eszem rendesen, valamint húsokat, túrót, tojást. Cukrot szinte elhagytam, kivéve, ha megengedek magamnak egy-egy igazi nassolást, vagy a fent említett pékárut.


2018. júl. 27. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha izmosodni szeretnél, akkor nem gond, ha hízol kilóban. Nem a kilóid száma lesz a lényeg, hanem a kinézeted.

Úgy nem lehet izmosodni, hogy közben fogyjál, vagy ugyanennyi kiló maradjál. Nagyon kis soványka lehetsz a számok alapján. Szóval ha tényleg az izmosodás a cél, akkor ne ragaszkodj az 50 kilóhoz.

2018. júl. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ez jó hír, mert imádok enni. :) Annyi tart csak vissza, hogy félek, nem elég intenzív az edzésem, és zsírként fog elraktározódni az a plusz... meg sajnos hasra hízós vagyok, ott szinte minden egyből meglátszik.
2018. júl. 27. 18:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Esélyesnek tartom, hogy teljesen jó a kalóriabeviteled így, persze ezt nem lehet adatokból kiszámítani, majd meglátod. Nézd, ha legrosszabb esetben zsírosodsz, akkor is olyan lassan, hogy észre fogod venni s megállítod időben... De ez pont jó kis szolidan tömegelő szintnek tűnik számomra, hacsak nem lassú az anyagcseréd.

Az éhség sajna nem mindig megbízható, én lazán tudok éhezni jelentős kalóriatöbbletben is, ha nem megfelelően vagy megfelelő időben eszem (ahogy egész nap pompásan jóllakottan is tudok fogyni, ha minden összejön). De azért hozzávetőleges jelzésnek megfelelhet, emiatt is gondolom, hogy neked nem lassú az anyagcseréd, tényleg kell ennyi.

2018. júl. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ! :)

Valóban gyors az anyagcserém, 3 évig csak szemeten éltem, tuti megettem egy nap 2500+ kalóriát is, mégis nagyon lassan híztam, azt is főleg csak a növekedés miatt.

2018. júl. 27. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!