Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet az hogy 2 hete...

Mitől lehet az hogy 2 hete sosem vagyok éhes?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve voltam dietetikusnál mivel szerettem volna egészségesebben étkezni és pár kilőt leadni, Összeállítottunk egy étrendet, ezt tartottom be most is. Viszont míg korábban már úgy néztem az órát hogy legyen már vacsora idő most ha nem jut szembe elfelejtek vacsorázni, és másnap reggel sem vagyok éhes.

100 Kg 198Cm, 23F


2018. aug. 26. 10:45
 1/2 gungasam ***** válasza:
Talán azért nem érzel éhséget mert eléggé elfoglalod magad ahhoz, hogy ne figyelj a gyomrodra. Esetleg van elég tartalékod a bőröd alatt és nem olyan intenzív a fizikai -szellemi igénybevételed....Úgy tudom, az éhségérzet a vércukor szint esés egyenes következménye de egyéb hormonok is közrejátszhatnak. Például ha magas az adrenalin szint (esménydús izgalmi állapot) akkor az éhségérzet halasztódik.
2018. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet megmondani, de vannak, akik sohasem éhesek, én magam is megváltoztam az évek alatt s ez főleg az étrendemen múlik (a kalóriakeretemen kívül s az időzítés is nagyon fontos számomra). Sokszor hetekig nem vagyok éhes, akár fogyáskor sem, nincs ebben semmi rendkívüli.

Gondolom, jól laktat az új étrended, esélyes, hogy nincs tele gyors cukorral, ami tipikusan segíti a megéhezést... Persze roppant egyedi, ki mitől éhezik meg, de általánosságban a fehérje és a zsír sokkal jobb e szempontból, mint a cukor s a szénhidrátforrások sem működnek egyformán mindenkinél (amiben van logika, de nekem általában mindegy, a túlnyomórészt szénhidrát nem működik, ha tömény cukor, ha zab, ha zöldség. normál embernek a rostosabb, lassabb felszívódású szénhidrátok laktatóbbak. s van, akit egy halom gyors cukor is prímán laktat).

2018. aug. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!