Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akkor is eszem, ha nem is...

Akkor is eszem, ha nem is vagyok éhes és sokat eszek nagyon. Duci vagyok, és szerintem már pár éve nem is éreztem igazán éhséget. Sosem tudom megállni hogy egyek?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék tovább hízni és le akrok szokni az állandó evésről.Tudom hogy ez agyban dől el stb,de mivel szoktassam le magam az evésről?

2018. jan. 18. 20:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*16éves fiú vagyok
2018. jan. 18. 20:59
 2/11 anonim válasza:
100%
Velem ugyanez volt. Addig ettem amíg láttam magam előtt a kaját. Először is már az is sokat segít, ha kisebb tányérokból eszel. Másrészt magadat kell motiválnod. Tényleg fejben dől el, döntsd el, hogy le szeretnél fogyni/miért szeretnél lefogyni, és talán könnyebb lesz nekiállni. Ha pedig a nasizás is gond, szimplán ne legyen otthon semmi egészségtelen nassolnivaló, ha a szüleid mégis vesznek, dugják el, ne keresgesd, rágcsálj helyette sárgarépát, karalábét. Nagyon finomak, és egészségesek :)
2018. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
és miket eszel? az nem mindegy.. fejlődő szervezetednek szüksége van jó és értékes eledelre. Amit teljesen hagyj ki: a cukros vagy édesítőszeres lónyálakat/üdítőket, szörpöket, colákat, semmi péksütemény, kenyeret csak minimálisan, amit muszáj . Ásványvizet igyál.
2018. jan. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3-asnak: hát elsősorban(sajnos)rentgeteg kenyeret eszek, sültkrumpli stb,és egyébként az utóbbi napokban már szinte undorodom magamtól hogy mennyit eszek
2018. jan. 18. 21:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért eszel mert ezzel pótolsz valamit. Gondold végig mi az? Valaki szeretethiányból eszik van aki unalomból. Mindenkinek kell valami szenvedély....keress egy másikat. Valamit ami leköt. Amíg.semmi nincs helyette addig enni fogsz. Pl. Elkezdhetnél futni vagy valami más sportot....vagy fotózz, írj, rajzolj...bármi mást. Mert ennek csúnya vége lesz. A lányok nem buknak a zabálós kövér pasikra. Meg később leadni is nehezebb lesz a plusz kilókat és az emésztőrendszered is megbezegszik idővel.
2018. jan. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen teljesen igazad van, keresnem kell mást valamit.Esetleg egyéb ötlet hogy mit csináljak unalmamban?
2018. jan. 18. 21:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ös jó, de : "rengeteg kenyeret eszek, sült-krumplit"

- ez is ok!!! a szervezeted érzi, hogy kell a táplálék - erre üres kalóriákat viszel be - ezért újra érzi, hogy hiányzik valami. Próbáld meg, hogy kihagyod a kenyeret, krumplit- egy szelet sonkát jégsalátával sajttal összetekered, meg lehet enni kenyér nélkül - és lehet, hogy utána nem akarsz rögtön enni. 1-2 nap alatt észreveszed, hogy "könnyebb" vagy - nem a mérlegen, hanem nem terheled az emésztést üres kalóriákkal. Hajrá!

2018. jan. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Olvass, találkozz a barátaiddal, járj koncertre, színhábaa kiállításokra. Vickilizz, járj úszni, teniszezni, lovagolni, menhelyre kutyát sétáltatni....nehogy.már én találjam ki téged mi érdekel. Ha csak a zabálás az elég gá. Pl. Nézjatsz videólat az élelmiszeriparról a neten...rögtön elmegy a kedved pár " nyalánkságtól"
2018. jan. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vickilizz! = vizibiciklizz! összevont alakja

azon kívül találd meg, amiben örömöd leled - (az evésben nem, szenvedsz tőle, mert érzed, hogy pótcselekvés) És gyakorold valamiben magad. Ének, zene, rajz, festés, faragás, írás - mit szeretsz? Valamilyen kifejező eszköz kell az embernek, különben nagyon szomorú az élete.

2018. jan. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tégy egy elhatározást: egészséges, jo pasi akarok lenni! Erősebb vagyok az éhségemnél,az étvágyamat én szabályozom, nem pedig az étvágyam ural engem.

Nézz motivációs videokat és gondolj arra, hogy ez egy olyan nehéz út lesz, amit csak erős ember tud végig vinni és TE az vagy!

Lehet pszicho blablának tűnik, de csak úgy tudod elkezdeni, hogy őszintén szembenézel önmagaddal és kitűzöl egy célt. És a célig mindent el kell követni.

Persze, hogy mindig fér, hiszen ki van tágulva a gyomrod.

Kérd meg a szüleidet, hogy támogassanak az elhatározásodban, olyan ételeket tegyenek eléd, amik segítenek, nem pedig hátráltatnak.

Számold ki a kalória kereted(online sok lehetőség van erre) és menj alá kicsivel. A kalóriaszámlálásról mindent megtalálsz a neten. Hamar látszani fog a különbség, főleg, ha van súlyfelesleg. És az első pár hét sikere, küzdelme olyan löketet ad, hogy vinni fog előre!

Gondolj bele, hogy milyen jó érzés lesz falásroham miatti bűntudat nélkül élni.

Biztos van lelki oka is, azért kell a lelki megerősítés. Büszke leszel magadra, csak tarts ki.

2018. jan. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!