Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez mennyire számít jó vagy...

Ez mennyire számít jó vagy egészséges reggelinek?

Figyelt kérdés

1 db egyszerű zsömle

3 szelet csemege szalámi

kb. 5 g margarin

kb. 2 dl tea (cukorral, citrommal)

1 db kisebb alma


Kalóriabázison kiszámoltam, hogy ez nagyjából 321 kcal. Reális ez az érték?


/A kaja kórházi, így nem tudom mérni. Csak kíváncsi vagyok, hogy mennyire megfelelő egy egészséges életmódhoz, az itteni koszt./



2018. szept. 29. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi ebben az egészségesnek mondható? Talán ezt viccnek szántad.
2018. szept. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem viccnek szántam, hanem kérdésnek.

Ha kérdezek, nem tudom. És ha már veszed a fáradtságot, hogy leírj egy választ, örülnék, ha annak tudatában tennéd, hogy kérdezni nem bűn. :)

2018. szept. 29. 08:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Finomított liszet és cukrot iktasd ki, aztán jó lesz. Margarin helyett inkább vajat egyél
2018. szept. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem ehetek vajat, laktóz érzékeny vagyok. (Jelenleg nincs lehetőség laktóz mentes vajat venni, csak növényi, tejmentes margarint.)


A finomított liszt azért rossz, mert hamar felszívódik és újra éhes leszek?

2018. szept. 29. 09:17
 5/9 anonim ***** válasza:

A finomliszt nem feltétlenül rossz, de részben azért, amit mondasz, igen. Csakhogy nem mindenki lesz utána éhes... A felszívódás gyors, de semmi baj nincs a gyors szénhidrátok visszafogott fogyasztásával sem. Attól még nem a sima liszt a tápanyagdús ételek egyik jeles képviselője.


A fentiből nekem max. az alma igazán jó (bár ez is egyéni, de a legtöbben általában jól bírjuk), persze tápanyag szempontból az is inkább csak egy kis kellemes cukor picike egyébbel. Energiát adhat ez a reggeli, fehérje szinte semmi, szóval a nap további étkezésein komoly felelősség van. Az ember napját egyben célszerű nézni, egy-egy rosszabb étkezéssel is kijöhet egy okésabb nap.


A kalóriaérték akár jó is lehet, nem egyformák a zsemlék sem, a szalámik sem, a tea cukortartalmáról sem lehet fogalmam. De úgy kb. igaz s ennek zöme gyors szénhidrát.


A kórházi ételeknek tipikusan nem sok közük van az egészséges táplálkozáshoz, de ha az adott embernek kifejezetten speckó diétára van szüksége, akkor főleg nem. Ehhez nem kell betegnek lenni, egészséges emberrel is megtörténik, hogy nem esik neki jól a rengeteg cukor vagy a laktóz.

2018. szept. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Van laktózmentes vaj, pl aldi, spar.
2018. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem ebből csak az alma lenne jó, de egy ilyen reggelitől én egy óra múlva már éhen halnék a sok bevitt cukor és gyors ch miatt. Persze ez én vagyok. A bolti szalámi és a margarin minden, csak nem egészséges.

Én sem bírom a laktózt, de a vajban annyira elenyésző mennyiség van (kevesebb, mint 1g/100g), hogy semmi bajom nem lesz ennél jóval nagyobb mennyiségtől sem.

A kórházi kaják szörnyűek, ezt eddig is tudtam. Én megoldanám, hogy valaki hozzon be nekem valami értelmesebbet.

2018. szept. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző, én azonnal éhes lennék ennyitől (eleve a kevés kalória miatt, de a szénhidrát dominanciája nálam is sokat rontana), dehogy kéne egy órát várnom. Miközben a semmit sokkal jobban viselném. Sokféle ember van, de rámutattál, hogy az is fontos tényező, hogy vajon a kérdező éhezik-e ettől, rosszul esik-e neki vagy mi van. Kaparni a falat az éhségtől garantáltan nem egészséges, pláne annak, akinek gyógyulnia, pihennie kéne.
2018. szept. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok értelmes választ!


Azt hiszem, én jól bírom a gyors felszívódású szénhidrátokat, tudok belőlük mértékkel enni, tartom azt, hogy ne zabáljak be belőle sokat.

Lehet részben most azért is könnyebb, mert csak fekszem szinte.

Az ebédem amúgy sült csirkemell volt, savnyú uborkával és kukoricás rizzsel, előételnek húsleves.

A vacsorám egy szalámis kenyér (van nélkül) és egy lekváros zsömle (vaj nélkü). Ezeket egy-egy óra eltéréssel ettem meg, 17 és 18 óra között.

Körülbelüli értékekkel a napi kalória szükséglet nagyjából megvolt, tápanyagok is viszonylag rendben, ha nem is a legminőségibb formában. :)

2018. szept. 30. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!