Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy oldjam meg a étrendem?

Hogy oldjam meg a étrendem?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok elég sovány a súlyom 59-60-61 között szokot mozogni de semelyik nap nem ugyan az.Szeretnék izomtömeget felszedni csak az a probléma hogy nem tudok főzni és nemis én főzök hanem a szüleim és ezt így nagyon nehéz megoldani mert ők megtehetik hogy esznek kenyeret stb.. egyszóval nem egy "fitnnes" étrend. Hogy lehetne ezt megoldanani? legtöbbször a fehérje nincs meg.eddig csak azt találtam ki hogy veszek magamnak zabpelyhet de azt édes kevés lessz..

2018. okt. 2. 18:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ehetsz kenyeret, attól még össze tudnak jönni a makrók, persze ügyelni kell a fehérje meglétére (egyébként mindig meglep, mennyi fehérje van a kenyérben. nem komplett, de van. aki sok kalóriát igényel, annak ilyen gyenge forrásokból is sok összejön. nyilván kellenek jobb források is azért, de ha nehéz a jó étrend összehozása, értékeljük a kiegészítéseket).

A zabpehely is sokat adhat, de ahhoz sokat kell enni belőle, nyilván nem ez a jó út. Hús, túró, tojás, nem igazán kell nagy főzéstudomány ezekhez, különösen a túróhoz nem, azt megeszed és kész, max. beízesíted valamivel.


Nyilván nem pucér vagy csak valamivel megkent kenyeret esznek a szüleid minden főbb étkezésre, a kenyeret ki is hagyhatod, de ha csak csökkented, az is valami.

S ha nagyon rossz az adott étkezés összetétele, én bevágnék pár tojást zöldséggel (nagyon jó a zabos rántotta, ha engem kérdezel, pedig én nem is eszem meg a zabot alapesetben). Persze ha a te étrendedbe nem fér bele ennyi telített zsír sem, akkor válassz mást, illetve ha van, aki megeszi az értékesebb és finomabb sárgáját, alapozhatsz jobban a tojásfehérjére.

De egy halkonzervet főzni se kell s van hús, amit pár percre bedobsz a serpenyőbe és megsül.

2018. okt. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!