Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy oldajam meg a makró...

Hogy oldajam meg a makró számolást?

Figyelt kérdés
Szóval alkalmazásba szoktam beirni mit eszek csak az a gond hogy a munkahelyen szoktam ebédelni és fogalmam sincs hogy hány g van a tányéromon.

2018. okt. 2. 19:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Így biza nem tudsz számolni, ez van.

Sok helyen ma már feltüntetik az étel makróit (általános iskolában láttam ilyet legutóbb, hoppá, az én időmben még azt se tudtuk, mi az a kalória és a makró), de ha nem, sokat nem tehetsz. Valamit tippelhetsz, ha értesz hozzá, de én sok éve számolok, mégsem tudom jól megtippelni a súlyt, de a nem általam készített étel 100 grammjának értékeit sem. Ha pedig nem tudok számolni még párszáz kcal pontossággal sem, minek számoljak?

Max. azt tudnám megtenni, hogy az otthoni ételeket számolom s kitapasztalom, hogy annak milyennek kell lennie, hogy a céljaimtól ne nagyon térjek el.


Miért fontos neked a makró, mik a céljaid? Én nagyon sokszor nem számolok, de a makróimmal és tápanyagbevitelemmel tuti nincs nagy baj, igaz, saját ételeket eszem. Viszont fogyáshoz elég necces nem számolnom (nem mintha a számolástól valaha is fogytam volna, de láttam, hogy valószínűleg fogok-e :)).

2018. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!