Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Muszáj kalóriát, makrót...

Muszáj kalóriát, makrót számolnom?

Figyelt kérdés

60 kg vagyok 16F elég vékony vagyok és szeretnék izmot felszedni igazából próbálok minnél többet enni ha van lehetőségem sok húst és fehérje forrást eszek.amennyire tudok figyelek a táplálkozásra.Szerintetek érdemes lenne e számolnom a kalóriát vagy még nincs értelme mert még kevés izomot szedtem fel és úgyis fejlődni fogok ha sokat eszek,edzek(hétfő szerda péntek).

Elég sok embert ismerek akik azt se tudják miaz a kalória meg a fehérje csak edzenek és mégis izmosak,szálkásak.



2018. okt. 10. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, mivel számolás nélkül nem tudod, mennyit eszel. Viszont számolni borzalmas, mondom én több év (ha nem is folyamatos) számolás után... Nekem hasznos volt az elején rájönni, hogy miben miből mennyi van, ennek látom a legnagyobb értelmét, de ha jó az étrended és van fogalmad arról, hogy kb. mennyit kell enned, bizonyára simán fejlődsz számolás nélkül is, csak nem akkora biztossággal. Lehet, hogy kicsit jobban zsírosodsz, mint kéne vagy valami... De nem mindenki megy rá a feltétlenül legoptimálisabb fejlődésre, bármivel is jár s azért elég sok normál ember megvan ilyen macera nélkül. Versenyzőknek már más.
2018. okt. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bazita ***** válasza:

Lehet, hogy tökre raereznek, hogy mennyit kell kajálni. Én biztosabbnak tartom, ha szamolsz.


Nem kell életed végéig csinálni, de így eszel mondjuk pár hónapig és kialakul egy erzeked hozzá. Aztán vagy csinálsz kész napi menüt, ami kielégít minden igényt, vagy eltervezed a kajadat, amit már szemmel elég jól ki tudsz mérni.

2018. okt. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!