Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek nem fölösleges...

Szerintetek nem fölösleges kalóriát számolnom akkor, ha naponta 3 órát tervezek mozogni, de úgy, hogy még az utolsó szuszt is ki akarom hajtani magamból?

Figyelt kérdés

Nemsokára kapok egy használt elliptikus trénert, s akkor elkezdek fogyókúrázni is. (Ez néhány napon belül esedékes.)


Azt tervezem, hogy minden nap 3 órát fogok edzeni ezzel a masinával + 1 órát tornázni + ahova lehet, oda gyalogolok (suliba sétálva eljutnom 1 óra).


Namármost, ha én ezt minden nap betartom, akkor fölösleges szigorú kalóriamegvonást alkalmaznom, hiszen ennyi mozgástól mindenképpen fogyni fogok, nem? Nyilván nem fogom pukkadásig teleenni magam, csak pont annyit, hogy ne éhezzek, s "maradjon még hely a gyomromban".


Mi a véleményetek?


Egyébént paleóra szeretnék váltani, sok mindent olvastam róla, videókat is nézegettem, és szimpatikus.


2013. jan. 21. 19:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

ELÍRTAM!


*Azt tervezem, hogy minden nap 2! órát fogok edzeni ezzel a masinával + 1 órát tornázni + ahova lehet, oda gyalogolok (suliba sétálva eljutnom 1 óra).

2013. jan. 21. 20:00
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

rövid időn belül túledzés lesz a vége. és akkor nem fogsz semennyit sem edzeni.


miért nem diétázol + 1 óra mozgás?

2013. jan. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
szerintem ennyi mozgással nem kell nagyon figyelni,gondolom alapból nem eszel túl zsíros meg cukros ételeket
2013. jan. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 schocko ***** válasza:
100%
Ebből nem lesz semmi, két nap után abbahagyod.
2013. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3 óra edzés teljesen felesleges. A rendszeresség a fontos!
2013. jan. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Áh, már van tapasztalatom elliptikus trénerrel kapcsolatban, 2 órát akár egyben is végignyomom. :) Szerintem azzal nem lesz gond... Meg amúgy is eltökélt vagyok. :)
2013. jan. 21. 20:18
 7/14 anonim ***** válasza:
Csak az a kérdés meddig?:D Hidd el,hogy ha nem is hetek,de hónapok múltával megunod. Hati 4-5x 1 óra bőven elég(de ha jön a jobb idő egyik nap futás másik nap ez szerintem,mert mondom rohadt unalmas lesz ..tapasztalat)
2013. jan. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak én már a jóidőre rég túl akarok lenni ezen az egész fogyás mizérián... Már egy éve fogyózom, és alig haladtam valamit is előre... 83 kg-al kezdtem, leadtam 10 kilót amit tartottam is az ünnepekig, akkor 1 hónapig zabáltam, 2 kiló felszökött, most 75 vagyok, és utálom, alig várom, hogy megszabaduljak a hurkáimtól. (176cm magas vagyok, szóval minimum 10 kilót szeretnék fogyni, minimum.)
2013. jan. 21. 20:34
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor kezdesz fogyózni, ha megkaptad a gépet?

Aztán majd a következő héten, következő hónapban, Január 1-től.. :D


Nem, a napi 2-3 órás ellipszisezésnek sincs sok értelme, a kalóriaszámolásnak sem.


Hízni hízni lehet edzés mellett is: nem véletlenül vannak zsíros sportolók is. Ez táplálkozás, emésztés, anyagcsere kérdése.. sokat függ a kor is, hiszen fiatalon könnyebb karcsúnak maradni (különböző egészségügyi okok miatt).


Ennek ellenére ahogy vannak kövér gyerekek, zsíros sportolók, úgy Kérdező te is lehet zsíros edzés mellet..

Ha normálisan ennél, nem kenyér, keményítő alapú táplálkozást folytatsz, akkor viszont lényegében esélyed sincs elhízni. Az edzés csak járulékos.



Na most edzés. 10-20 perc intenzív ellipszisnek van értelme. Ha igazán intenzív, akkor 20 percnél biztos hogy nem megy több, vagy ha igen akkor nem csinálod elég keményen.


A maradék 30 percben (mondjuk 10 perc bemelegítés volt, 1 óra napi edzéssel számolok aminek valóban értelme is van) lehet edzeni felsőtestre, hasra, hátra, gyógytornázni stb.


Így van értelme. 2 óra monoton edzésnek csak szeretnénk, hogy legyen értelme :)

2013. jan. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Így a válaszok tükrében lehet, hogy túlzás...


Csak már annyira szeretnék lefogyni, értitek, állandóan azon kapom magam, hogy egyre csak epekedem egy esztétikusabb test iránt...


Köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 21. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!