Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha egészségesen eszem, akkor...

Ha egészségesen eszem, akkor is kell számolnom a kalóriát?

Figyelt kérdés

Csak egészségesen eszem.

Semmi kenyér, tészta, cukor, csoki, meg az ilyenek.

Néha eszem csak cukros zabkását de azt mától elhagyom.

Leszeretnék fogyni szeptembere.

Hogy miért? Bizonyítani akarok hogy igenis egy lány akinek van 1-2 súly feleslege az most vissza tért jó alakal.

Nem most kezdtem a diétát. Eddig is diétáztam de az, valjuk be sose volt hatásos mert milliószor elrontottam.

Szóval suli ideig mennyit tudnék leadni, és ha egységesen eszem akkor kell számolni a kalóriát. Napi három nagy étkezés.

Amelyben:fehérje, zöldség, kicsi gabona van.


2017. júl. 9. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Fogyni akkor lehet, ha a bevitt kalória kevesebb, mint a felhasznált.


Az fogyás szempontjából teljesen mindegy, mi az, amivel a többletet beviszed, akár egészséges ételekböl, akár sem.


Magyarul fogyni csak akkor tudsz, ha kalóriaminuszban vagy és ezt rendesen csak akkor tudod kontrollálni, ha a kalóriákat is figyeled.


Mellesleg az egyáltalán nem egeszséges, ha ilyen mértékben kiiktatod a szenhidrátokat, arra ugyanis szüksége van a szervezetednek.

2017. júl. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én értem csak pl ennek nem tudom kiszámolni hogy hány kcal:2tojás, 2db exurdált kenyérrel és ubival.

Bármint én olvastam hogy egy tojás 80kcal de van aki többre becsüli van aki kevesebbre.. Szóval nem tudom már kinek higgyek..

2017. júl. 9. 10:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Javaslom a kaloriabazis.hu oldalát, ott egyszerüen tudsz számolni (pontosabban maga az oldal számol, ha megadod a mennyiségeket).


Abszolut pontosan egyébként - pár kalóriára - azért sem lehet számolni, mert sok függ az alapanyagok elallításától, meg az elkészítési módtól, ezért pár % eltérés normális.

2017. júl. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Kb mennyit tudok fogyni szeptemberig? Napi:1500kcal és napi 20perc Rubint Réka plusz biciklizés?.

2017. júl. 9. 11:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ettől mennyit fogsz fogyni, az nagyon függ az anyagcserédtől, illetve attól, hogy hány kg vagy és milyen magas.

Szóval ezt nem nagyon lehet megmondani.

2017. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Ha eddig sok cukrot ettél/cukros dolgot és egyik napról a másikra elhagyod, akkor igen, lehetséges a fogyás/átalakulás. A cukor nagy mértékben rongálja a testet. Szerintem észre fogod venni a változást,de ahogy előttem is írták, nem csak ettől függ.


A fogyás 70 százalékban a táplálkozástól függ és 30ban a mozgástól. Szóval jó minőségű ételt, egy nap sokszor keveset és jó szénhidrátokat (is) kell enni.

2017. júl. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!