Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok anorexia kigyógyulásh...

Tudnátok anorexia kigyógyuláshoz adni tanácsokat? Ali esetleg benne volt hogy jött ki belőle?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy hogyan kezdjem el de hogyha így folytatom benyomnak a korházba szóval nagyon kéne valami segítség!Megmondom őszintén nekem a pszichológus nem segített sokat:(
2018. okt. 11. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha te is akarod, akkor segíthetek.


De nem azért kell akarnod, hogy ne nyomjanak be a kórházba, hanem fel kéne ismerned, hogy ez nem normális dolog és azért nyomnának be téged a kórházba, hogy ne haljál meg... mert nem egészséges és nem normális dolog.

2018. okt. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És először is meg kéne próbálnod racionálisan gondolkozni, felismerni azt, hogy sok önellentmondás és önigazolás kering a fejedben, kognitív disszonancia, meg hasonlók... ezeket kéne elhagyni.
2018. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Étkezz normálisan, napi háromszor! Ha nem kívánsz sokat, akkor nem kell erőltetni, a lényeg, hogy hasznos táplálékot egyél, pl. hús, tojás, zsír, müzli (reggelire), tejtermékek, ami csak jól esik.


Aztán felkereshetnél egy személyi edzőt is és kialakíthatnátok egy tömegnövelő edzést is. Ez egyrészt egészséges, másrészt sportos alakot fog hozni, ha kitartóan csinálod hónapokig-évekig. Nem kell izomágyúvá gyúrnod magadat, túl nagy súlyokat emelgetni, csak annyi a lényeg, hogy felvegyél pár kilót és közben jól érezd magad. Ha már mennek jól a gyakorlatok, akkor a személyi edzőt sem kell fizetni, csak a kondibérletet.


Különben pszichés okai vannak az anorexiának? Vagy mi a kiváltó ok? (Ha nem vagyok túl indiszkrét) De annyit tudok mondani biztatásul, hogy ez már egy jó kezdet, hogy felismerted a problémát és szeretnél is tenni ellene valamit.

2018. okt. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem azonnal gyógyulsz. Én májusban kezdtem roborálni és szeptemberben jutottam a pontnra hogy el tudtam kezdeni ignorálni a kalóriákat, grammokat, súlyomat, stb.; az ignorálás hozta a gyógyulást, de 1-2 dolog megmaradt bennem.
2018. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!