Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Extrém túlsúlynál (+50-60kg)...

Extrém túlsúlynál (+50-60kg) mernétek ajánlani a ketogén dietát?

Figyelt kérdés

2018. nov. 8. 07:20
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
A ketogén diéta igen veszélyes, függetlenül a túlsúlytól és NEM fogyókúrás módszer!
2018. nov. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a kalóriaszámlálást ajánlom, az szerintem biztos módszer. Ezzel fogytam 50 kilót eddig.
2018. nov. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kivizsgálás tényleg nem ártana (vércukor, inzulinszint, kortizol, pajzsmirigy). Diéta tekintetében a szénhidrátcsökkentést és esetleg mellé az időszakos böjtölést ajánlanám.

Itt van pár jó tipp a fogyáshoz (1-18-ig):

[link]

2018. nov. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi köze lenne hozzá, de én senkinek sem ajánlom vakon és hirtelen a ketogén diétát. Nem mindenkinek való. A párom egyetlen extrém szénhidrátszegény étkezéstől rosszul lesz, kivéve, ha édesség, azokat néha bírja így is. Lehet, hogy megszokná, de van, aki sok hét ketó után is szenved, mert más típus. Ahogy én is szenvednék kevés zsírral vagy zöldség nélkül. Sokat tud változni az ember és a test elműködik különféle életmódokon, de azért vannak dolgok, amik sérülésekor az ember pocsékul érzi magát, míg másoknak remek.


Én azt ajánlom, hogy fokozatosabban csökkentsd a szénhidrátot s majd meglátod. Nekem 2 lépcsőben ment: többszáz -> 80 gramm -> 30-40 gramm. Egy lépcsőben kikészültem napokon belül, de sokan megjátsszák, sőt, van, aki zsírszegény étrendből ugrik a ketóba. Az azért durva.


Plusz értened kell valamit a megfelelő tápanyagbevitelhez, akármilyen korlátozó étrendbe is fogsz. Ez általános étrenden sem árt, de minél több ételcsoportot zársz ki vagy minimalizálsz, annál könnyebben lesz hiányod valamiből. Mivel nem akarlak meggyőzni a ketó elkezdéséről, nem fejtegetem, hogy mire ügyelj, de vannak is róla cikkek, elég népszerű étrend, bár többen alkalmazzák fogyókúraként, mint életmódként, sok-sok éven át. De olyan is akad ennyi millió emberből, simán lehet tömegelni vele (kivéve annak, aki valamiért nem tud eleget enni ketóban. nekem fogyni nagyon nehéz benne, enni jól tudok) vagy csak úgy élni, sokaknak túl jó a jobb közérzet, sok energia, jobb alvás, amit jellemzően ad. De ahogy írtam, van, aki nyomorult lesz tőle, nyilván. Vegánoknak hangsúlyozottan nem ajánlanám a ketót, de ez egyeseket nem akadályoz meg, létezik vegán ketó. Sima vegánoknak sima ügy, szerintem a vega ketó nagyon könnyű, még laktózmentesen is, ahogy én csinálom. Feltéve, hogy az ember szereti a tojást.


Ilyen kevés infó alapján felelősségteljes ember akkor sem ajánl diétát, ha képzett dietetikus, mégpedig jó és nyitott gondolkodású...


Rengeteg ember kezd a ketóba ekkora túlsúllyal egyébként, külföldi ketós fórumokon rengeteg adat van erről. Azon a szinten általában igen hatékony, bár a férfiaknál sokkal jobban, de ez igazából egyéni.


Ha egyszerűbben, alkalmasabban tud valaki kalóriát csökkenteni, akkor tegye úgy. Én akkor mertem elkezdeni a ketót, amikor már 1-2 éve stagnáltam és sehogysem ment a fogyás. Ketóval se ment, de megnőttek az esélyek és remek változásokat hozott, sosem bántam meg és nincs ember, aki lebeszélne róla, ha épp csinálni akarom. Sajna túl haspók vagyok s általában csak szénhidrátszegényen eszem, de az nekem a 2. legjobb étrend.

2018. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10%

A ketogén diéta nem ajánlatos semmilyen esetben sem, mert hosszútávon súlyos vese-máj-szív-és érrendszeri pronblémákhoz vezet! Iszonyatosan egészségtelen!


A legjobb lenne egy alacsony zsírtartalmú, főleg növényi étrendet kipróbálnod.

2018. nov. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A legcsodálatosabb dolog a világon a ketogén diéta, bátran ajánlom, azzal, hogy a zöldségekről és a vízről ne feledkezz meg. Csak javíthat az egészségi állapotodon. Elveszi az éhségérzetet, megszűnik a cukor utáni sóvárgás. Finom édességekből az ember nem tud mértéket tartani, és maga a cukor, amitől éhes lesz. Fizikailag is csak kezdeti kis fáradtság, és egyébként teljesen jól vagyok. Én nem tartom olyan szigorúan a számokat, biztos 50 gr fölé is megyek egy kicsivel a szénhidrátot illetően, de minden nap fogyok. Minden nap eszem egy kicsi gyümölcsöt is.
2019. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!