Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek a szénhidrát...

Mi a véleményetek a szénhidrátok 50, a fehérje 20, a zsír 30 százalékos arányú táplálkozásról?

Figyelt kérdés
Sok helyen ezt ajánlják a dietetikusok pl cukorbetegség esetén is. Mi a véleményetek? Valóban ez lenne az egészséges táplálkozás, szénhidrátból együnk a legtöbbet?
2018. dec. 12. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
hosszútávú követéses vizsgálatok alapján jöttek ki ezek az arányok(figyelték,hogyan alakul az arány egészséges emberek körében),5%-os eltérés belefér.Igen,ha lecsökkented a szénhidrátot kellemetlen testszagod lesz,meg egyéb problémáid.A szénhidrát alatt nem a fehér cukrot kell érteni,hanem az összetett szénhidrátokat,zöldség,gyümölcs,gabona
2018. dec. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1. Akkor az ilyen Atkins diéta, meg ketogén diéta, meg paleo és Norbi diéták rosszak az egészségre?
2018. dec. 12. 13:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Én azóta tudok fogyni, amióta megemeltem a CH-t 50-60 %-ra, elötte sehogy sem ment. PErsze nem cukorra meg fehér lisztre kell gondolni, hanem részben TK-ra, de föleg egyéb növényi CH-kra .
2018. dec. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyan nem az 1. vagyok, de igen, ezek a lagtöbb embernek nagyon rosszat tesznek, mégha fogy is ezekkel, de nem egészségesen.
2018. dec. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]



Érdekes cikk Pados doktortól. Azért nem teljesen veti el ő sem a low carbon diétát...

2018. dec. 12. 14:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez egy állandó vita a különb9öző diéták hívei között. Hitvita, a dietetikusoknak sem lehet hinni, mert túl gyakran változik, hogy mi a helyes, mi az egészséges.
2018. dec. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Ez egyéni, azonkívül erősen függ a kalóriabeviteltől s egyebektől. A szervezet igényei grammban mérhetők, nem százalékban.


Nincs olyan, hogy mindenkinek egészséges arány, makró, étrend... Nekem pl. a 10% alatti ch messze a legjobb, de van, akinek a 80-90%. Még a cukorbetegeknél is nagy a szórás, de a többségüknek érdemes lecsökkenteni a bevitelt.


A paleót simán lehet 50% szénhidráttal csinálni, nem tiltja, még zömmel zöldségből is össze lehet hozni, ha az ember annyira szereti őket, mint én, de a paleóban sok cukros gyümölcs és pár masszív keményítő is van, plusz ott vannak a szénhidrátdúsabb olajos magvak és maglisztek is... Nagyon könnyen jön a szénhidrát, ha valakinek az kell.


A ketogén sokunknak megváltoztatta az életét (cukorbetegeknek és e szempontból egészségeseknek egyaránt, számos príma előnye van és akad, akinél hátrány egyáltalán nincs. az acetonos szag sem kötelező, de állítólag sokaknál el is múlik), de nyilván van, akinek igen rossz választás és ha próbálja, akkor sem fogja megszokni soha. Ez teljesen OK, semmi gond a sok szénhidráttal, ha valakinek az a jó.


De nem kell a ketóig menni, az már-már extrém szint. A szénhidrátszegény étrend sokaknál 150-160 grammnál van, amibe bőven férnek gabonák, gyümölcsök és voltaképpen bármi. 150 gramm ch persze lehet 50% is, 15-20% is...

2018. dec. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En 80% ch 10% feherje 10% zsir aranyt kovetek es nagyon bevalt, szerintem 30% zsir az sok, fogyni lehet mellette, de sok.


Szalkas vagyok, sportos, eros, tele vagyol energiaval es nem vagyok cukorbetegseg kozeli allapotba

2018. dec. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!