Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségtelenül élnék azért...

Egészségtelenül élnék azért mert paleo ketogén diétába fogtam?

Figyelt kérdés
Eléggé el vagyok hízva ezért ajánlották a ketogén diétát. Orvostól is hallom hogy nincs vele baj de dietetikusoknál is megoszlik a vélemények. Pl Pödör Novák Réka támogatja de elmondja a veszélyeit. Hallottam olyat hogy a zsír nem jó mert érelmeszesedést okoz de ugyanakkor úgy látom van vita szakmán belül is. Eddig fogytam a koleszterinem nagyon picit emelkedett 5.6 lett. Ez már veszélyes? Mit csináljak?
2019. jan. 25. 14:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Amúgy volt emelkedett éhomi cukrom 6.4 és most 5.1 lett az új laboromba de mondom koleszterin sajnos emelkedett 5.3 volt és most 5.6
2019. jan. 25. 14:10
 2/4 anonim ***** válasza:
16%

Én azt olvastam, hogy fogyáskor normális, hogy kissé emelkedik a koleszterinszint. De egyébként sem az összkoleszterin számít, hanem az LDL és a HDL értékek, ezeket is nézték? Lehet, hogy a HDL emelkedett, ami éppenséggel jó.

A zsír nem okoz érelmeszesedést, annak más okai vannak.

Mióta folytatod ezt az étrendet? Mennyit fogytál? Hogy érzed magad?

2019. jan. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. Összkoleszterint nem nézték, jó fél éve kezdtem el a diétát és bizony nagyon sok 115 kg voltam a 176 cmhez ezért volt emelkedett éhomi cukrom is az orvos azt mondta hogy ebből cukorbetegség lesz, ezért ijedtem meg és kezdtem bele ebbe a diétába. Most nagyon örülök hogy a cukrom ennyire elment az orvos és meglepődött fél év után most olyan 85 kiló vagyok. A diéta első hetében azt hittem hogy meghalok nagyon rosszul voltam, szédültem majdnem összeestem úgy volt abbahagyom a diétát de érdekes módon egy hét után teljesen megszoktam ezt a kevés szénhidrát bevitelt és egyáltalán nem volt rossz érzés
2019. jan. 25. 14:51
 4/4 anonim ***** válasza:
16%

Most néztem meg a laborpapíromat, eszerint a koleszterin felső határértéke 6,5. Szerintem nem kell aggódnod az 5,6-os érték miatt, főleg, hogy nem nézték az LDL-t és a HDL-t, ez így nem sok mindent mond.

Bármilyen étrendet lehet jól és rosszul követni, de az eredményeid és a közérzeted sokat elárulnak. Ha jól érzed magad így, akkor valószínűleg jól csinálod - ha van vele célod (pl. további fogyás), akkor folytasd. Ha már elérted a célsúlyodat és egészségesnek érzed magad, akkor akár kicsit lazíthatsz is, mondjuk sima (ch szegény, de nem ketogén) paleóval.

Nekem a ketogén étrenddel az a bajom, hogy nagyon nagy odafigyelést igényel. Nekem jobban megfelel a saját, lazább low carb étrendem, több benne a mozgástér. Nem hinném, hogy a ketogén étrend egészségtelen (az általam olvasott személyes beszámolók inkább pozitív hatásokat említenek).

2019. jan. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!