Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bűntudatom van, ha eszem, mit...

Bűntudatom van, ha eszem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
44kg vagyok és kb.167cm. Az utóbbi időben kezdtem el rendszeresen napi 1, ritkán 2órát edzeni így sokat izmosodtam és fogytam bár azért amennyit a mérleg mutat, nem hiszem.(eredetileg 49kg voltam) Ha annyit eszek, amennyit úgy érzem nem tudok leedzeni, ha egy kicsivel is meghaladom a limitet, nagyon rosszul érzem magam. Bűntudatom van, ha tükörbe nézek elfog a sírógörcs, tudom, hogy ez nem normális/egészséges. Étkezést nem hagyok ki csak csökkentem az adagot vagy pl:salátát eszek de teljesen kiborulok, ha ezt megszegem. Edzéssel naponta kb.1500kcalt égetek el, ha hosszabb ideig edzek 2100-at. Mindig is maximalista voltam, minden területen. Nem tudom mit tegyek, szeretném megtartani a jó formám, de félek, hogy több étellel elúszna a sok munka, de a folyamatos önutálat tönkreteszi a mindennapjaim.

2019. febr. 23. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Anorexia nervosa, bulimia?
2019. febr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha túl keveset eszel, akkor hiába edzel, elfogynak az izmaid is, amellett, hogy alultáplált leszel (vitamin- és egyéb tápanyaghiány). Ennek nem sok értelme van. Esélyes a testképzavar, anorexia, ennek tünete az evés miatti bűntudat, esetenként a túledzés is.
2019. febr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
"Diagnózist"ellőállítani én magam is tudok, nagyon örülnék, ha valaki tanáccsal látna el.
2019. febr. 25. 16:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tájékozottság sokat segít. Arra gondolok, hogy talán az értelmed felülírja az alaptalan félelmeidet. Ha tisztában vagy vele, mennyi tápanyagra van szükséged ahhoz, hogy megfelelően működjön a tested (pl. kalóriaszámlálós oldalakon utánanézhetsz, mennyi az alap kalóriaszükségleted ennyi edzést beleszámítva), ezen belül mik az ajánlott makrók (fehérje, zsír, szénhidrát), lehet, hogy elmúlik a bűntudat is, ha ezt a mennyiséget megeszed. Mivel tudod, hogy ennyivel nem fogsz hízni, csak megtartani a súlyod (bár valójában elférne rajtad pár kiló).

Az anorexia összefügg a tápanyaghiánnyal, mivel egyes tápanyagok hiányában az agyunk sem úgy működik, ahogy kellene. Sokan azt hiszik, hogy elég egy pszichiáter, aki segít rendberakni a fejedben a dolgokat, de ha nem kapsz vitaminpótlást és nem rakod rendbe az emésztésedet, nem viszed be a minimálisan szükséges tápanyagokat, kicsi az esélye, hogy meggyógyulsz. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem szükséges pszichiáterhez fordulni, nagyon is ajánlom, de mellette muszáj lesz elkezdened enni is (nem csak salátákat, hanem rendes ételeket is). Egy idő után így eljuthatsz oda, hogy reálisan látod a testedet, és csak azért számolod a kalóriákat, hogy nehogy túl keveset egyél.

Keress a neten olyan blogokat, ahol gyógyult anorexiások számolnak be arról, hogyan sikerült rendbe jönniük. Itt a gyk-n is érdemes olvasgatni, pl. a fogyókúrák kategóriában is vannak a tiédhez hasonló kérdések, ahol lehet olvasni mások tapasztalatait.

2019. febr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!