Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha sokat eszem iszonyú bűntuda...

Ha sokat eszem iszonyú bűntudatom van, és utálom magam, és akkor jön a rossz kedv. Ez baj?

Figyelt kérdés
Mostanába jóval kevesebbet eszek, mint azelőtt (kb 2 hónapja) és egészségesebben is, és meg is látszik...8kg-ot fogytam és már kezdek egész sovány lenni, viszont ha véletlenül kicsit többet eszek akkor nagyon bűntudatom van, mert olyankor megnő a hasam és megint dagadtnak érzem magam (bár amúgy is, de akkor mégjobban) már 53 kg vagyok a 168cm-emhez, és még leakarok adni egy 6kg-ot. :) Van hogy alig eszem egész nap valamit, csak egy kis sülthusit, zöldségeket, de van hogy rámjön valami, és akkor megeszek 2-3 gyümölcsöt is, és olyankor tök bűntudatom van. Viszont általába az 1000kcalt nem lépem túl...Úgy kelek, hogy kiszámolom hogy ne egyek többet aznap 1000kcalnál és előre eltervezem mit mikor mennyit fogok enni, ebből álla napom. Anyukám szerint bediliztem és mondta hogy haggyam már abba, mert ez nem egészséges, de én nem állok meg amig nagyon sovány nem leszek. Vanhogy már délután 3 órakor elérem az 1000kcalt akkor már estig nem eszek semmit, és mellette minden nap eddzek fél órát. Szerintetek is beteges ez már (mrt anya szerint igen) és én nem akarok ebbe beleőrülni, csak egyszerűen belekerültem ebbe a helyzetbe, és nincs menekvés. Viszont olyan rossz a bűntudat evések után. :/
2014. szept. 23. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kéne fogynod. 1000 kalória pedig nagyon kevés.

Anyukádnak igaza van. Ez már beteges!

Testképzavarod van és valószínűleg anorexiás vagy, vagy az leszel hamarosan.

2014. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már tényleg nem jó. Mármint folytasd, hogy húst eszel zöldséggel, mert ez jó, és egy két gyümölcsöt nyugodtan megehetsz. De egyél, mert a koplalás nagyon rosszat tesz a szervezetednek (márpedig, ha délután 3 után már nem eszel semmit, és mondjuk másnap reggelig semmi tápanyag nem jut be, az koplalás), és pár gyümölcs miatt pedig nem kell, hogy bűntudatod legyen, és szerintem már most is nagyon csinos lehetsz. Én 169 cm-hez vagyok 60 kg, és tényleg csak nagyon minimálisat kell csak fogynom, mert már jól nézek ki. De egyébként tudnál nekem küldeni privátban egy fejletakarós képet?
2014. szept. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és az elsőnek szerintem tényleg igaza van.
2014. szept. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy képet én is megnéznék, mert a számokból ítélve te már most is vékony vagy. Szerintem csak te nem látod.
2014. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz fiatalon meghalni, akkor fordulj pszichológushoz, talán még időben vagy, és maradandó károsodás nélkül megúszod. Az anorexia nem játék!
2014. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudod kik ettek ennyit? Azok a foglyok kaptak ennyi ételt akik a náci német országban munka táborokban halálra voltak dolgoztatva. Szerinted ez mióta egészséges? Anyukádnak igaza van, bediliztél és ez nagyon nem egészséges. Hány éves vagy? Szerinted az normális, hogy sovány létedre dagadtnak érzed magad? Ha véletlenül kicsit többet eszel megnő a hasad? Persze, mert a szervezeted sírva könyörög az ételért. Önkép zavarod van. Ha 30 kiló lennél akkor sem látnád magad soványnak, nincs megállás. Mégis honnan vetted, azt az 1000kcl-t? Ez nagyon beteges. Elmondjam miért látod magad kövérnek? Mert ezzel, hogy alig eszel, a szervezeted szépen lebontja az izmaidat, amit meg eszel azt meg mind elraktározza zsírszövetnek, így egyre könnyebb leszel, de egyre rosszabb lesz az alakod és nő a testzsír százalékod független attól, hogy a mérleg kevesebbet mutat. Szóval baj, hogy bűntudatod van, mert nem eszel egyáltalán sokat. Főleg, hogy még edzel is. Miből áll azaz edzés?
2014. szept. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
aerob mozgás, futás, ugrálás, tánc, aztán erősítés és nyújtás fél-1 óra szokott lenni kb :)
2014. szept. 24. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!