Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az embereket tényleg nem...

Az embereket tényleg nem érdekli az egészséges táplálkozás?

Figyelt kérdés

Néha fel jövök ide, egy két ember írogat csak ide. Van aki mindig a zsírral jön és ilyen kérdéseket tesz fel. Aztán van egy válaszló, azt hiszem 63%on van, aki pedig a vegetáriánus táplálkozást reklámozza. Aztán még van pár ember itt, de aztán semmi.

Más fórumra is mentem, ott már egy éve nincs hozzászólás.


2019. márc. 13. 20:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%

Engem érdekel, ezért szeretek itt olvasgatni évek óta. De nem célom másokat "téríteni", csak néha rávilágítani a tévedéseikre, illetve ha tudok, segíteni.

Sajnos sokakra jellemző a szűk látókör, csak feketén-fehéren akarják látni (és láttatni) a dolgokat, pedig a táplálkozás nagyon összetett dolog. Az, hogy mi egészséges élelmiszer és mi nem, eléggé vitatott téma, ráadásul nem csak az számít az egészségünk szempontjából, hogy mit eszünk és mit nem.

2019. márc. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
57%
Ha biológiával foglalkozol akkor miért írsz majomfajtákról? Fajta csak a domesztikált állatoknál van. Tenyésztés útján lehet létrehozni. A majmokat fajokba soroljuk! Sok volt a pontatlanság. A csimpánz nem fog oroszlánra vadaszni, és a pávián sem áttérni a húsevésre. Szeretik a rovarokat is!
2019. márc. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
13. Valóban az érthetőség miatt írtam fajtát de nyilván speciesek vannak pontosan. Oroszlánt akkor esznek ha támadás közben elejtik és persze utána sokszor igenis megeszik.
2019. márc. 14. 16:34
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Annyira “vágod” a biológiát hogy fogalmad sincs róla. A csimpánz főleg gyümölcsevő, étrendjében 2%-át teszi ki az állati táplálék, az is főleg rovarokból áll.

A vadászat amit megfigyeltek náluk főleg a dominancia/territórium határa kimutatása miatt van nem a hús szerzés miatt, illetve ínséges időkben fanyarodnak még rá.


The chimpanzee is an omnivorous frugivore. It prefers fruit above all other food items and even seeks out and eats them when they are not abundant. It also eats leaves and leaf buds, seeds, blossoms, stems, pith, bark and resin. Insects and meat make up a small proportion of their diet, estimated as 2%


A bonobó majmok melyek dnse 98.5%-ban megegyezik az emberivel ugyanezt az étrendet követik.

2019. márc. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem közérthetőbb a marhaság bocsi. Attól, hogy angulul írod le a faj szót még nem leszel pontosabb. A csimpánz bár tényleg eszik húst de nincs a napi étlapján. Én még sehol nem olvastam, hogy oroszlán csimpánzra támadt volna vagy fordítva leopárdokkal gyakrabban előfordul. Az oroszlán nem egy gyors állat a rövid lábaival és fáramászni is bénán tud, túl nehéz is hozzá.
2019. márc. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!