Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok lefogyni?...

Miért nem tudok lefogyni? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok ! 20 éves lány vagyok , s mint a kérdésben is írtam nem tudok fogyni. Annak ellenére ,hogy diétázom ( semmi fehér kenyér , liszt, péksütemény ,cukros üdítő és édességet is nagyon ritkán eszem s ha eszem is maximum müzli ,joghurt ,túró rúdi tehát nem egy egész táblacsokit vagy egy zacskó chipset vágok be , valamint ha nagyritkán eszem ezeket akkor is maximum reggel ) emellett heti 6x 1.5-2 órát edzem .. mivel már hosszú ideje fent áll ez az állapot , már a pajzsmirigy működésemet is megnézettem de rendben van az is Esetleg volt valaki hasonló helyzetben ? S kiderült mi állhat a hátterében ? Nagyon elvagyok már keseredve ,hogy próbálkozok ,küzdők s még sincs látszata :( nagyon zavar ahogy kinézek :(

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2019. máj. 5. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez még túl kevés info. Súly, magasság, mióta próbálsz fogyni és milyen étrenddel?
2019. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen az elsőnek igaza van bővebb infó jó lenne. De csak ajánlani tudom a sok mozgást semmi édesség és semmi zsíros. Én pl az elhízás miatt és a zsírosabb étkezés miatt hasnyálmirigy gyulladást kaptam és utána jöttek a szövődmények ciszta cukorbetegség és most a daganat. Szóval ha azért akarsz fogyni mert elvagy hízva akkor hajrá tegyél meg mindent ha meg csak szimplán par kg leakarsz adni mert nem tetszik saját magadnak a tested ...........
2019. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja lemaradt a kettes vagyok 20/f
2019. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
176 cm vagyok s 84 kilo :( a diétámat pedig írtam , csak teljeskiőrlésű lisztből készült kenyeret , zsömlét eszem , nem eszek zsiros és rántott húsokat . Vacsorára és ebédre is szénhidrát mentes ételeket eszem , reggelit sokszor kihagyom . Naponta edzek 1,5-2 órát , ami futópad , kerékpár , szobakerékpár s aerobicból áll ,ezeket váltogatom nap mint nap ,tehát azt sem lehet mondani ,hogy kevés és ugyanazt a testmozgást végzem . Lassan egy éve küszködők ,ugyanis 2 éve leadtam már 25 kilót , aztán egy évig tartottam , s tavaly év elején kezdtem el újra keményen edzeni s diétázni . De a maradék kb 10 kiló mint írtam sehogy se akar lemenni :( hiába az edzés s a diéta , ezért gondoltam már arra ,hogy valami egészségügyi ok állhat a háttérben :/
2019. máj. 5. 19:15
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Előző vagyok megmindig.

Ne hagyd ki a reggelit . És egyél sok gyümölcsöt és halat de abból is ne a zsirosabb fajtát. Szabad levegőn futás hatásosabb a futópadnál. Az aerobictol nem fogsz lefogyni. Csak kitartás legyen hidd el lefog menni az a maradék is .

2019. máj. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Ez egy nagyon összetett dolog, nincs módszer ami mindenkinek bevàlik.

Nekem egy rakat hormonàlis problémàm van pajzsmirigy alulműködés, PCOS, Inzulinrezisztencia+ egyéb hormonjaim is rosszak, rettenet sok felesleggel rendelkezem. Orvos ajànlotta 160 g szénhidràtos diétàval egy grammot se fogytam 3 hónap alatt. Ez sajnos egy sablon ajànlàs ami sokaknak nem segít.

Kutakodtam, majd ràtalàltam egy módszerre ami jónak ígérkezett. Eléggé le kellett nyomnom a szénhidràtbevitelt ahhoz, hogy beinduljon a fogyàs. Mint kiderült nekem a 160 gramm nagyon sok volt. Most nagyjàból a felét fogyasztom,àtlagosan 80-85 grammot, ezzel ment le eddig 2 hónap alatt 9 kiló. Sok éve semmivel nem tudtam màr 2-3 kilónàl többet fogyni, szóval nekem ez igazi csoda:)

Nem lehet esetleg hogy a szervezeted koplal? Hogy nem viszel be elég energiàt? Olyankor belassul az anyagcsere és a tested nem éget el annyi energiàt.

Anno annyira kétségbe voltam esve hogy még 1000 kalóriàval is koplaltam. Fél év alatt kínkeservesen lement nevetséges 7 kiló úgy, hogy 2-3 kg utàn mindig megàllt és hetekig semmit se fogytam.

De csinàltam 1500 kalóriàs diétàt is. Azzal se mentem sokra. Ezek még jó 5-6 éve voltak. Utàna még kísérleteztem 140 és 120 g szénhidràttal is. 2- 3 kg ment csak le, aztàn megàllt. màr nem foglalkozok kalóriàkkal, csak rendes tàpanyagokkal, és nagyon vigyàzok, hogy alacsonyan tartsam a szénhidràtot. Remélem a legjobbakat.

2019. máj. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 eddmagadegeszsegesre ***** válasza:
81%

Szia!

Először is gratulálok, mert ahogyan írtad, már volt egy eredményes diétád, amellyel megszabadultál jónéhány fölösleges kilótól. Látom azt is, hogy aktív életet élsz, ami szuper. Ennek ellenére arról számolsz be, hogy a kitűzött tervedet, az utolsó néhány kiló leadását nehezen tudod megvalósítani. Javaslom, hogy TERVEZD meg diétádat és próbálj a felállított étrendhez ragaszkodni. Meg kell állapítani a FOGYÁSODHOZ szükséges napi energiabevitelt (ami nem azonos a TESTSÚLYFENNTARTÁSHOZ szükséges napi energiabevitellel).

De legalább ennyire fontos a kiszámolt kalóriabevitelen belül az, hogy ezt az energiamennyiséget az egyes tápanyagok milyen arányban "dobják" össze neked! Sokan nem tulajdonítanak ennek jelentőséget, pedig valójában ez az, ami meghatározó a diétás étkezésben.

És ha mindez kész (valójában nem bonyolult számításokról van szó, léteznek erre jól bevált, gyors módszerek), akkor már "csak" az étkezés összeállítása következik, amelyre szintén vannak könnyen megvalósítható étkezési tervek, de olyan oldalak is, amelyeken te magad készíthetsz étkezési tervet, olyat, amelyen rögtön az ételek receptjeit, akár videó receptjeit is ott láthatod (szóval el is tudod készíteni).

Az étkezési tervet pedig BE KELL tartani. S mivel te az edzésekkel valószínűleg jól "megtámogatod" az anyagcserédet, ezért, ha így csinálod, az eredmény nem marad el...

2019. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
zöldséget zöldséggel, zabot , húst, tojast. Meg rengeteg vitamint sok sok vizet. Nekem ez segített és nem unom meg
2019. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!