Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vannak még rajtam kívül, akik...

Vannak még rajtam kívül, akik egyáltalán nem kívánják az édességet?

Figyelt kérdés

Sem torta, sem csoki, még gyümölcs sem. A szülinapi tortaszeletbe csak belemajszolok, nagy részét otthagyom.:D A tészta- meg kenyérfélékért sem vagyok oda.

Szóval így szenvedés, hogy meglegyen a napi szénhidrátbevitel. 188 centis fiatal férfiként napi 430 g szénhidrátot kellene fogyasztanom egy normál étrendben, de 200 g-nál több már kifordul a számból. Legalább ennyit mindenesetre magamba erőltetek. (Még a heti 1 kg fogyáshoz, ami egy elég durva fogyókúrának számít, is 280 g-ot írnak.)

Viszont a napi 120 g fehérje helyett kb. 200-at fogyasztok, 100 g zsír helyett pedig 120-150-et. (A koleszterinszintem magas is, a vérkép többi része rendben van.) Emellett folyadékból olyan napi 3-4 litert megiszok.

Milyen formában tudnám becsempészni a szénhidrátot szerintetek? Az egyik, amit szoktam csinálni az a rántott hús, ott legalább a bundában van valamennyi, és a hússal együtt lecsúszik az is.:)



2019. máj. 7. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ki nem bírom állni a tortákat... Van egy, két csoki fajta amit szeretek, de abból is elég nagyon kevés, akkor 2 hétig biztos nem kell. Viszont a sós tészta félék meg péksütiket imádom, úgyhogy én normál súlyú vagyok.
2019. máj. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem hallgass az ösztöneidre. Nem kell ilyen sok szénhidrát (főleg nem cukor és finomliszt), főleg, ha ennyi fehérjét és zsírt eszel. A szervezeted zsírból is tud energiához jutni. Nekem (bár én sokkal kisebb nő vagyok) napi 100 g ch is bőven elég, sokkal jobban érzem magam így, mint amikor régen ennek háromszorosát ettem, és egészségesebb is vagyok.

Az agyoncukrozott ételekről tudatosan sikerült leszoknom, a tejcsoki és a cukrászsütemények nekem sem ízlenek már, émelyítően édesek, pedig régen elég sok ilyet ettem. Látszik is a fogaimon, sajna. Most már a kevésbé édes ételek se vonzanak annyira, napi 1-2 gyümölcsöt eszek általában, de inkább csak a változatosság és a vitaminok miatt.

Ha sok zöldséget eszel (ezt nem írtad), akkor még gyümölcsöt se muszáj enni.

Ha a triglicerid alacsony, az LDL határérték alatti, akkor a határérték feletti összkoleszterin miatt sem kell túlságosan aggódni. A magas zsírbevitel a HDL szintet is emeli, ami csökkenti a rizikót.

2019. máj. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vannak. Azt hiszem, Leonardo di Caprio is így van vele.
2019. máj. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!