Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért gyűlölik, szektázik a...

Miért gyűlölik, szektázik a HIT gyülekezetét?

Figyelt kérdés
15 éves srác vagyok, már születésem előtt hit gyülisek voltak a szüleim, és engem is erre neveltek.Nagyon sok rosszakarót látok a neten, pl. ha rákeresek youtubeon egy hit gyülis zenére, mindig levannak tiltva a kommentek, és állandóan csak rosszat olvasok.Valaki kifejtené nekem miért utálják ennyire a hit gyülit?

2018. máj. 9. 17:25
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
83%
És úgy egyébként minden, amit leírtam igaz! Előző vagyok.
2018. máj. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%

Engem nem a gyülekezet szippantott be ,hanem Isten a gyülekezeten keresztül.


Nem mellesleg ,amiket felsoroltal tév tanitaskent(privatban) ,azok szellemi valosagok.

2018. máj. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
A tévtanok amiket felsoroltam valóban tévtanok! Le is írom, miért azok. Az első a szent szellemmel betöltekezés azért tévtan, mert a Szentlélek az Atyától származik, vagyis Istennel egylényegű, ugyanazokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, mint az Atya: szent, dicsőséges és mentes a bűntől. Következésképpen mivel szent és dicsőséges, így nem érintkezik a bűnnel, ezért belénk sem költözik a Szentlélek. Ha valóban betöltekeznénk vele, akkor 1) nem lennének súlyos betegek a gyüliben 2) nem lenne bűn a hgyben, mindenki szent lenne, pedig nem így van, mert ott is ugyanazok bűnök vannak jelen, mint más gyülekezezekben, a régebben megtértek körében is 3) mivel a Szentlélek ugyanazokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, mint az Atya, ezért a bukott angyalok félnek Tőle, magyarán szólva nem tudnak belépni a testünkbe, mert Isten szentségétől ugyanúgy elégnek. Olyan, hogy démon, nem létezik, olyan van, hogy bukott angyal, és a testünk nem átjáró ház! Akkor meg miért lenne az ha elvileg “bennünk van a Szentszellem” ? Azok a bibliai alakok akiket Jézus. megtisztított a betegségektől, megszállástól, azok a bukott angyalok azok körül az emberek körül voltak, nem bennük! A Szentlélek valójában közöttünk jár, és a vezetése alatt áll, aki megtér, de a bűn miatt nem tölt be minket! Amikor azt hiszed, betölt a Szenlélek, valójában hipnózis hatása alatt vagy, amit a zene tesz veled, ill. a tömeg amiben vagy, mert ha ők elesnek, sírnak, rázkódnak stb. akkor hozzájuk alkalmazkodsz tudat alatt, és Te is ugyanezeket teszed. Gyógyítani tud a Szentlélek, de a hgyben nem azért esel össze, mert a Szentlélek érint meg. Valójában amit a gyüliben csináltok “betöltekezés” címén az Kundalini-jóga. Nézd meg youtube-on a Reveal Hidden Reality csatorna Szent Szellemmel betöltekezést leleplező videóit! Nagyon informatív, és igaz amit állítanak! A másik a nyelveken szólás azért tévtan, mert ahogy fentebb is írták, az apostolok is valódi nyelveken szóltak, vagyis olyanokon, melyet mások is értettek. A Biblia is ír olyat, hogy 1) nyelveken szólni akkor lehet, ha van hozzá magyarázat. A hgyben legtöbbször nincs ilyen, mert a hívek csak ugyanazokat a halandzsa szavakat ismétlik, de nem is tudják mit mondanak. Egyébként amit ti “nyelveken szólásnak” neveztek az ugyanúgy a Kundalini jóga vmint a hipnózis része! 2) amit fentebb írtam, hogy az apostolok valódi nyelveken szóltak, az írva van az Apcselben! A tized /prosperálás pedig azért tévtan, mert az csak az Ószövetségben volt hatályos, másrészt pedig Krisztus sehol sem ígért olyat, hogy ha tizedet fizetünk, akkor bővelkedni fogunk, hanem teljesen mást üzent, azt amit fentebb írtam: Krisztus-követőnek lenni azt jelenti, hogy engedelmeskedünk Istennek, törekszünk a jóra, mindennap megtérünk a bűneinkből, a nehézségeket Isten kezét fogva átvészeljük, és cselekedjük a jót mással is. Az neked nem tűnt fel, hogy akik tizedet fizetnek, a legtöbbjük nem bővülködik, és nem egészségesebb mint azok, akik nem fizetnek? Csak a legbelső körbe tartozók prosperálnak, de aki külső kör része, az nem. Ezért is nagy a fluktuáció a gyüliben, mert a legtöbb külső körös csak jön-megy. Mi is szerencsére csak külső körhöz tartoztunk a barátommal, és ez a szerencsénk, mert már kezdenek leszállni rólunk a hgysek. Szóval nagyon alaposan járj utána ezeknek, kedves Utolsó, mert nagyon sok tévtant tettél a magadévà! Üdv. a 30 éves egykori, pécsi hgybe járó nő, D.
2018. máj. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
39%

Az ilyen szövegeket után mindig elgondolkozom,hogy ugyanazt a Bibliát olvassuk e...


Tipikusan olyan ember vagy,hogy ami tetszik neked a Bibliabol azt kiviszed és a szovegedhez is írod ,de ami nem azzal pedig nem torodsz vagy elferdited.


A Szent Szellem betoltekezesre terve,pedig nem mindenki "razkodik" aki betoltekezik.En is toltekeztem már be és nem razkodtam.


Habár a materialista világ számára elég nehéz ezt elfogadni,hogy létezik Szent Szellemmel való betoltekezes és nyelveken szólás.

2018. máj. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
79%
Nem írtam, hogy mindenki rázkódik, hanem, hogy úgy is reagálnak rá sokan. Ezért tettem hozzá, hogy stb. Jó, hogy tudsz szöveget értelmezni... és ez hipnózis hatása, nem a szent szellemé! Isten a rend és fegyelem Istene, nem pedig a káoszé! A Reveal Hidden Reality videóit pedig saját jól felfogott érdekedben nézd meg, mert a hgyben ezzel kapcsolatban tévúton jársz!
2018. máj. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 fxmaster ***** válasza:
60%
23 igazad van abban tevtanitasokat amit felsoroltal szent szellem betoltekezes es hamis nyelveken szolas en is ezt magyaraztam a tobbi hitesnek de hiaba en csak azt mondhatom hogy tobbet teszunk ertuk ha imadkozunk hogy lepjenek ki ebbol a gyulekezetbol es talallyak meg az igazi tanitast es az egyhazat.En azt vettem eszre hogy leggtoblyuk elesset es maganyos emberek lepnek be es a tobbi tagok batoritjak hogy lepjenek elore az eletmben es akor mondja az illeto hogy na ez most biztos a gyulekezet segitsegevel valtozot meg az elete jo iranyba es igy esnek belle, es gondoljak ha othagyak a gyulekezetet nem kapnak tobb aldast Istentol.
2018. máj. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Kedves fxmaster, köszönöm a kommented, teljesen eggyetértek Veled! Egyébként az nagyon érdekes, hogy ha vki ex-hitgyülisként elmondja, miért lépett ki, mindig az ex-hitgyülis a hibás, és a hgy sosem gyakorol önkritikát, hogy vajon hol szúrhatták el? Mert az ex-hitgyülis gonosz és démonizált, de a gyüli tökéletes és benne levő hívek is. Közben nagyon nem, mert pl a hgyben házasságszédelgő pásztorok is vannak, pedig ők “nagy betöltekezett, felkent “pásztorok... és arra is láttunk példát hgy-s lánynál, hogy van vőlegénye, de közben meg egy másik férfival kézenfogva sétálgatott, és csókolózott az utcán... ezek után a hgy szerintem ne nézzen le más gyülekezeteket, mert náluk is van mit kisöpörni! A 23-as hozzászóló vagyok, D.
2018. máj. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 fxmaster ***** válasza:
23. En mondjuk nem varnam el hogy egy egyhaz tokkeletes legyen mert senki sem tokeletes nalunk is van sokk kepmutato ember (katolikus vagyok) csak Jezus Krisztus tokeletes .En a teologialyukal nem ertek egyet mert hamis es felrevezeto es csusagolnak mas egyhazal.
2018. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Fxmaster, én sem várom el, hogy egy gyülekezet tökéletes legyen, mert mindenhol emberek alkotják a közösséget. ;) Nekem az a bajom, hogy a hgy saját magáról azt híreszteli, hogy ők a legáldotabb gyülekezet, mert itt van jelen legjobban a szent szellem, ezért ebben a gyüliben mindenki szent, és boldog, és egészséges, és szép és gazdag. A többi felekezet pedig tele van bűnnel, mert ott nincs “szent szellemmel betöltekezés” ezért aki más felekezetű, a hitgyüli olvasata szerint az “világi”... A hitgyüliben is sok a bűn az ún megtértek és “felkentek” körében is, lásd amit fentebb írtam! Ez az a lenézés pedig amit a hgy más felekezetek felé tanúsít, az minden, csak nem keresztényi hozzá-állás...! A 23. válaszoló vagyok!
2018. máj. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 fxmaster ***** válasza:
23 akor mar 100% meggyozodesem hogy ez egy szekta mert az tanusisak hogy ok az igaziak meg hogy igergetnek a hiveikenk hogy aldot es gazdag eletuk lesz na meg a lerajato modszeruk ilyenek a szektak azt tanitjak hogy a tobbi egyhaz bunos. meg en is beszelgettem egy hitesel azt mondta hogy meg a punkosdistakal se nincsenek egysegbe.
2018. máj. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!