Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért gyűlölik, szektázik a...

Miért gyűlölik, szektázik a HIT gyülekezetét?

Figyelt kérdés
15 éves srác vagyok, már születésem előtt hit gyülisek voltak a szüleim, és engem is erre neveltek.Nagyon sok rosszakarót látok a neten, pl. ha rákeresek youtubeon egy hit gyülis zenére, mindig levannak tiltva a kommentek, és állandóan csak rosszat olvasok.Valaki kifejtené nekem miért utálják ennyire a hit gyülit?

2018. máj. 9. 17:25
1 2 3 4
 31/34 anonim válasza:
57%

A 30 éves női válaszadó párja vagyok. Én nem csak pár hónapot töltöttem a Hit Gyülekezetében, hanem 3 évet. Ezalatt a mohácsi és pécsi gyülekezetekbe jártam. Az elején nálam is ott volt a lila köd. Végül szép fokozatosan ábrándultam ki ebből a közösségből. Le is írom, hogy miért.


A legfőbb gondom a HGY viselkedésével volt. Például az, hogy az ökumenizmustól teljes mértékben elhatárolódnak. Pedig Krisztus azt akarta, hogy a keresztények egységben legyenek. A hitgyüli a többi felekezettől való elzárkózásával, a tradicionális egyházak kíméletlen bírálatával pedig ellentéteket szít a keresztények között.


A második probléma, hogy egy csomó dolgot szó szerint vesznek a Bibliából. Igeértelmezésük fő vonala a fundamentalizmus jegyeit hordozza, ami külföldön már vezetett tragédiákhoz (Lásd: Jim Jones - Népek Temploma). Egységes teológiájuk nincsen, az Igéket önkényesen húzzák rá helyzetekre. A Bibliát előszeretettel használják érzelmi zsarolásra, bűntudatkeltésre és manipulációra. Utóbbi magatartással sikeresen bombáznak szét családokat.


Engem többször próbáltak az Ige nevében burkoltan a katolikus édesanyám ellen fordítani. Ez sajnos nem ment nekik. Viszont 3 éves ottlétem alatt személyesen ismertem olyan presbitert, aki azért váltak el előző feleségétől, mert a gyülekezet értelmezésében az asszony nem volt "megtérve". Ismertem olyan pásztort is, akit házasságszédelgés miatt raktak ki egy nagyvárosi gyülekezetből, és a mai napig rendszeresen jár kis városunkba "haknizni" (Szerencsére én már nem vagyok ott).


Azt is láttam, hogy fundamentalista értelmezésükkel miként vesznek rá hiszékeny embereket arra, hogy pénztárcájuk jelentős tartalmát bedobják adakozás alatt a gyűjtőkosárba. Mindezt annak fényében, hogy áldottak legyenek. És néhányan valóban igencsak meg vannak áldva a gyüliben: ők a vezetők és a belső kör, mivel hozzájuk vándorol a tized.


Amikor bekerülsz közéjük, mindenki nagyon szeret az elején. Ám ez a nagy szeretet csak addig tart, amíg teljesíted minden kérésüket. Ha valamire nemet mondasz (utcai evangélizáció, 1%-os gyűjtés), akkor egyre inkább perifériára helyeznek.


A kapcsolataidba és a magánéletedbe keményen beleszólnak. Ezzel sokszor több kárt csinálnak mint hasznot, lásd a fentebbi válási példát. Okos ember mások hibájából tanul, buta a sajátjából. Szerencsére mi okosak voltunk, és időben megváltunk tőlük a párommal.


Üdv: Egy ex-hites 27 éves férfi, a 30 éves hölgy párja.

2018. máj. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
14%

Utolsó,


A Hit gyülekezete egyáltalán nem távolodik el az ökumenizmustól. Toleráljuk a különböző nézetű egyházakat is ,az viszont nem tartozik az ökumenizmus fogalmába,hogy egyesüljünk is ezekkel a felekezetekkel.


Ezt írod ,"tradicionális egyházak kíméletlen bírálatával ",viszont ahogyan a szöveg részedben is szerepel,ezek tradicionális egyházak,azaz hagyományokra,szokásokra épül, ellenben a Hit gyülekezete a Bibliára.


Felháborító az,hogy Jim Jones esetét a gyülekezetre akarod ráhúzni,azzal az érvel,hogy azért tekintette magát Jézus reinkarnációjának ,illetve azért bántalmazott szexuálisan több embert és azért köthető a nevéhez tömeges öngyilkosság mert a Bibliát szó szerint értelmezte.Ez egyszerűen abszurd..:D


Azt írod,hogy "A Bibliát előszeretettel használják érzelmi zsarolásra, bűntudatkeltésre és manipulációra.",ami szintén hazugság. Ezeket a dolgokat a Biblia is tiltja és már csak azért sem tesszük,mert mint te is utaltál rá,hogy mi szó szerint értelmezzük a Bibliát. De emellett ez egy "normális" világi ember fejében sem fordulna meg.


"Utóbbi magatartással sikeresen bombáznak szét családokat."Ez már eleve rosszul is van le írva,hiszen nem alkalmazunk olyan magatartás formát ,amit te felsoroltál.Mindenesetre én pont ennek az ellenkezőjét tapasztalom,hogy a gyülekezet családokat hozz össze.


"Azt is láttam, hogy fundamentalista értelmezésükkel miként vesznek rá hiszékeny embereket arra, hogy pénztárcájuk jelentős tartalmát bedobják adakozás alatt a gyűjtőkosárba. Mindezt annak fényében, hogy áldottak legyenek. És néhányan valóban igencsak meg vannak áldva a gyüliben: ők a vezetők és a belső kör, mivel hozzájuk vándorol a tized."

A gyülekezet nem rá vesz,hanem buzdít az adakozásra,ami egyáltalán nem kötelező.Nálam nagyon ritka az sajnos,mikor tudok adni tizedet vagy egyáltalán tudok adakozni ,még se ér semmilyen megkülönböztetés emiatt,mivel senkit sem érdekel,hogy adsz-e tizedet vagy sem.Maximum egy személyt érdekelhet és Ő Isten.Én nem vagyok a "belső kör" tagja,mégis áldott vagyok az adakozásomnak IS köszönhetően,és ezt nem feltétlen anyagi helyzetre értem.


"A kapcsolataidba és a magánéletedbe keményen beleszólnak".Az én kapcsolataimba ,illetve magánéletembe egy szót nem szóltak bele és tisztában sincsennek a helyzettel,hogy milyen magánéletem ,illetve kapcsolataim vannak.

2018. máj. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:

Kedves előző hozzászóló!


Hogy a gyülit olyan sokan utálják a kilépettek közül, annak megvan az oka. És ez az ok nem biztos, hogy az extagokban keresendő...


Attól, hogy te ezekkel a negatívumokkal nem találkoztál, még jelen vannak. A HGY sok mindent állít magával kapcsolatban, aminek az ellentéte zajlik odabenn. Ha nyitott szemmel jársz, akkor ezeket észreveszed.


27/F

2018. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik (volt) legjobb barátom gyűlölte a gyüliseket, aztán egyszer elment, majd elkezdett járni. Pár hét alatt átmosták az agyát.


Ezt értsd úgy, hogy teljesen megváltozott a létszemlélete és egy olyan felsőbbrendűségérzetet adott ez neki, hogy ő gyülis, hogy az hihetetlen.


Emellett nagyjából beszélni sem tud másról "gyüli", "gyülekezet" "hit" hitgyüli" "te nem vagy keresztény" "Németh Sándor"... Kb ennyi folyik belőle.

2018. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!