Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy úgy érzem,...

Miért van az, hogy úgy érzem, alapjáraton nem szeretnek az emberek?

Figyelt kérdés

Nem tudtam nagyon, hogy ezt hova kéne írnom, így ezt választottam.


Tehát, az a problémám, hogy szerintem nem szeretnek az emberek. Akármilyen új közösségben mindig kedves, aranyos próbálok lenni(amúgy is az vagyok) és eleinte mások is azok velem, de később mégis csak megmarad egy szimpla emberi kapcsolatnak. Nem tudom, hogy mi lehet bennem, ami annyira taszítja az embereket.

Én nem tartom magamat rossz embernek, sőt, szerintem olyan értékek vannak bennem, amelyek másban nincsenek. Mindenről el lehet velem beszélgetni, megértő, segítőkész, értelmes, toleráns embernek tartom magam. De mégsem megy az, hogy akárki is jobban megkedveljen. Úgy érzem sokszor, hogy csak úgy vagyok, hogy igazán senkinek sem kellek, mint barát. Mit tehetnék még? Vagy fogadjam el, hogy én egy ilyen típus vagyok, akit nem nagyon szeretnek?


2010. dec. 25. 12:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 A kérdező kommentje:

Természetesen nem várom, hogy mindenki rajongjon értem, nem ez a "célom". A férfiak alapjába véve kedvelnek, mindenki ugyanúgy - titokzatosnak, értékekkel telinek, másnak mond. Ennyi év alatt el is hiszem már, mert tényleg minden férfi eddig ezt mondta. A férfiak mindig csak azért közeledtek felém, hogy hátha lesz valami. Mikor kiderült számukra, hogy én nem szeretnék többet, akkor már ők sem kívánták a társaságomat. Elsősorban a nők azok, akik nem kedvelnek meg annyira, hogy akár barátság is kialakuljon. Van egyébként barátom, szám szerint kettő. Igazából nem barátot keresek, csak nem értem mi válthatja ki a többi emberből azt, hogy ideig-óráig elvagyunk, aztán úgyis találnak másikat, én meg megyek a levesbe.

Természetesen sok rossz tulajdonságom van, de azokat nagyon nem mutatom a többieknek, talán csak azt, hogy néha rosszkedvű vagyok. de hát istenem, ki nem az néha. Szoktam "idegbeteg" lenni, de azt csak itthon, magamnak mutatom ki csak. Van még egyéb rossz tulajdonságom, mint pl.: lusta néha stb..de ezek nem hinném, hogy olyan tulajdonságok, melyekkel elüldözném az embereket.

2010. dec. 25. 12:24
 12/84 anonim ***** válasza:
100%
De hány éves vagy, mesélj már. :)
2010. dec. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy lehet irígység is.Pl engem jobban kedvelnek a csajok.Szerencsére.:)
2010. dec. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 A kérdező kommentje:

22 l


Nekem mindig megvoltak az elképzeléseim a dolgokról. Sokszor úgy érzem, hogy másképp látom a dolgokat, mint mások. Mindenki azt mondja nekem, hogy egy kedves, aranyos lány vagyok, de mégis az van, hogy nem keres külön senki, úgy érzem nem kívánja a társaságomat senki. Ha összeismerkedem valakivel, akkor egy ideig nagyon jóban vagyunk, aztán mindig talál magának másvalakit, akivel sokkal jobb viszonyban lesz.

Sosem voltam egy könnyen nyíló ember(ezt talán nem is bánom, hiszen minek mondjam el az életem történetét akárkinek), viszont szeretek barátkozni.

2010. dec. 25. 12:30
 15/84 anonim válasza:
100%
Hát, én is ilyen vagyok. Senki nem kedvel igazán. Mivel életem párján még így is megtaláltam, így nem érdekelnek mások. De nekem sincsenek barátaim, kedves ismerőseim, az emberek nem kedvelnek, pedig nem vagyok bunkó vagy antiszociális. Nem tudom az okát de már nem is keresem. Ha nem muszáj nem megyek sehova, elvagyok a családommal itthon az emberek nélkül is.
2010. dec. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 A kérdező kommentje:

"Ha nem muszáj nem megyek sehova, elvagyok a családommal itthon az emberek nélkül is."


Én nem tudnék meglenni emberek nélkül. Nekem nincsen senkim igazából - két barátomon kívül - és ezért is visel meg talán az, hogy nem kedvelnek meg annyira. Más ember nem tudok lenni. Úgy érzem, hogy egy normális, értelmes fiatal felnőtt nő vagyok, de valamiért mégsem váltok ki az emberekből hosszú távon jó érzéseket.

2010. dec. 25. 12:38
 17/84 anonim ***** válasza:

Nem értelek, ha van két barátod, akkor miért is olyan nagy a baj. Koncentrálj rájuk, és ne arra, hogy újakat szerezz. Hidd el, nem olyan egyszerű ám a mai világban. És igen, a férfiak többségének csak arra kellesz, vagy, ha nem csak arra, akkor sem valószínű, hogy egy nőben barátot látna.

Itt vagyok né remek példának. 25 éves fiú, és nincsen egy barátom sem. Szóval te még szerencsésnek mondhatod magadat.

2010. dec. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem mindig megvoltak az elképzeléseim a dolgokról. Sokszor úgy érzem, hogy másképp látom a dolgokat, mint mások."


Az ilyen embereket a mai világ úgy hívja: különcök. És a közösség nem fogadja be magába őket. Ez van, ismerem az érzést. Szerintem ez ellen nem lehet tenni. Legfeljebb keresni olyan embereket talán, akiknek hasonlóan határozott elgondolásuk van a világról.

2010. dec. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó


Hidd el, hogy nagyon is szerencsésnek mondhatom magam, hogy kettő igaz barátom van gyerekkorom óta.

Én nem is barátokat keresek, hanem azt -számomra megmagyarázhatatlan tényt - ,hogy miért alakul úgy minden kapcsolatom, hogy nem fogadnak el. Az előbb leírtam, hogy mindig is kívülállónak éreztem magam. Nem éreztem soha azt, hogy befogadnának, hogy figyelmének rám, hogy keresik a társaságomat.

2010. dec. 25. 12:44
 20/84 anonim ***** válasza:
100%

A komment megírásának időpontja: ma 12:44


Én sem éreztem. Mondom, hogy ismerem az érzést. Az ok: csak találgatni tudok. Valószínűleg engem nem ugyanazok a dolgok érdekelnek az életben, mint őket. Nem olyan az értékrendem. És nekem is van sok dologról határozott véleményem, amit lehet, hogy zavarja az embereket.

2010. dec. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!