Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy úgy érzem,...

Miért van az, hogy úgy érzem, alapjáraton nem szeretnek az emberek?

Figyelt kérdés

Nem tudtam nagyon, hogy ezt hova kéne írnom, így ezt választottam.


Tehát, az a problémám, hogy szerintem nem szeretnek az emberek. Akármilyen új közösségben mindig kedves, aranyos próbálok lenni(amúgy is az vagyok) és eleinte mások is azok velem, de később mégis csak megmarad egy szimpla emberi kapcsolatnak. Nem tudom, hogy mi lehet bennem, ami annyira taszítja az embereket.

Én nem tartom magamat rossz embernek, sőt, szerintem olyan értékek vannak bennem, amelyek másban nincsenek. Mindenről el lehet velem beszélgetni, megértő, segítőkész, értelmes, toleráns embernek tartom magam. De mégsem megy az, hogy akárki is jobban megkedveljen. Úgy érzem sokszor, hogy csak úgy vagyok, hogy igazán senkinek sem kellek, mint barát. Mit tehetnék még? Vagy fogadjam el, hogy én egy ilyen típus vagyok, akit nem nagyon szeretnek?


2010. dec. 25. 12:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:

Megint elöző vagyok!

Én például munkában jöttem rá,hogy én nem szeretek több emberrel dolgozni.Nem szeretem hogy megmundják mit csináljak és azt sem szeretem ha beleszólnak a munkában.Ez nem világfájadalom,hanem egyszerüen vannak emberek akiknek ilyen a természete,pl én is ilyen vagyok,utálom ha bármilyen szinten akárki is beleszól az életemben.Pláne munkában.Ez az emberi kapcsoltaokban is megmutatkozott vagy mutatkozik,de negem nem érdekel mert akit nagyon érdeklek vagy keresi a társaságomat vagy nem,ha nem akkor én nem fogok megfelelni senkinek .Nekem is voltak ilyen megfelelési kényszereim,mert én is ezt éreztem mint te.Megmaradtak olyan emberek akik számomra fontossak és engem is fontosnak tartanak a többi meg nem érdekel,felesleges idő pocsékolás és ezeket az embereknek nem keresem a társaságát.Ennek ellenére sok haverom és barátom van.De erre ugy is neked kell rájönni hogy mit is váltasz ki az emberekből.

2010. dec. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:

ugyanilyen vagyok én is minta kérdező...

én elfogadtam, mára nemis keresem mások társaságát.

2010. dec. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló


Nem szeretek középpontban lenni. Kevés az önbizalmam ahhoz, bár régen kevesebb volt. Mondjuk vannak alkalmak(ritka), mikor én vagyok a középpontban, és még bírom is a helyzetet. Szóval az oroszlán vérem nem hagy cserben mindig:)

De alapból nem vagyok egy nagypofájú, majd én megmondom, feltűnés-mániás lány.

2010. dec. 25. 15:49
 54/84 A kérdező kommentje:

Hát igen, a megfelelési kényszer az igaz rám. Nehéz életem volt, és talán ezért is szeretném, hogy mások legalább egy kicsit kedveljenek. Persze nem azt mondom még mindig, hogy mindenki szeressen. Csak abban a társaságban, közösségben azért legyek már szimpatikus hosszabb távon is, ne csak órákig.


Én is gondolkozta már, hogy lehet néha hülyén beszélek(?), nem veszik a poénjaimat(?), hülye grimaszokat vágok(?)

Egyébként a tükör előtt is szoktam beszélni, hogy lássam, milyen vagyok, mikor csak mondom. Nem láttam nagyon kiemelkedően rossz gesztusokat, mimikát az arcomon, amely esetleg taszítást válthatna ki.

Lehet csak el kell fogadnom, hogy nem születtem szeretni valónak.

2010. dec. 25. 15:54
 55/84 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom!:)Ez még változhat,hiszen még csak 22 vagy.Vagy egyszerüen negativ vagy és ezt érzik az emberek.Ez is lehet.Volt hogy én is negativ voltam,nem nagyon keresték a társaságom,de nem is nagyon érdekelt.De kettőnk között az a különbség hogy téged zavar.
2010. dec. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 A kérdező kommentje:

fiúnak


Nem hinném, hogy attól bezárkóznék, mert nem írok neked levelet. Nem szerelmi kapcsolatot keresek, mint már mondtam is. Lehet, hogy te sem, de egy idő után lehet már mást szeretnél. Véleményem szerint férfi-nő barátság nincsen, csak haverság. Haverkodni sem szeretnék az interneten, nem ez volt a célom. Azért aranyos vagy.

2010. dec. 25. 15:58
 57/84 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondhatok,hogy ne akarj megfelelni senkinek ha úgy érzed le se kakilnak.Most nem azt mondom hogy ne alkalmazkodj,hanem egyszerüen ha látod vagy érzed hogy nem nagyon kelted fel az érdeklődést,vagyis úgy érzed hogy nagyon hanyagolnak minden igyekezeted ellenére,akkor ne foglalkozz velük.Legyél önmagad,ahogy jól érzed magad,aztán ugyis bevonzod olyan emberek társaságát,akik téged jó arcnak tartanak.
2010. dec. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 A kérdező kommentje:

Hát igen, engem zavar sajnos, hogy nem tudok sehova sem beilleszkedni úgy istenigazából.

Régen elég negatív voltam, de aztán fordult a kocka, mert rájöttem, hogy így még nehezebb élni az életet. Azóta pozitívabban szemlélem a világot, az embereket, de mégis ez az érzésem van...ami inkább tény.

2010. dec. 25. 16:03
 59/84 anonim ***** válasza:
Megmutatod az arcod?:D Kiváncsi vagyok!
2010. dec. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 A kérdező kommentje:

"...hanem egyszerűen ha látod vagy érzed hogy nem nagyon kelted fel az érdeklődést,vagyis úgy érzed hogy nagyon hanyagolnak minden igyekezeted ellenére,akkor ne foglalkozz velük.."


Tudom, hogy ezt kéne tennem, de ha minden embertől ezt kapom, már kicsit úgymond kikészül az ember. Mondhatnám azt is, hogy haszontalannak, értéktelennek érzem magam ilyenkor.


De csak reménykedhetek benne, hogy megváltozik a helyzet..bár ha eddig sem változott minden igyekezetem ellenére....


Köszönöm a válaszokat, és mindenkinek további kellemes ünnepeket.

2010. dec. 25. 16:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!