Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kerüljem el, hogy...

Hogyan kerüljem el, hogy megfásult, rosszindulatú emberré váljak?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy komoly párkapcsolatot, de sehol sem találom a hozzám illő lányt.

Már kezdek belefásulni. És tudom hogy csúnya dolog, de egyre jobban kezdek irigy lenni azokra a fiatalokra, akik 20onévesen házasodnak. Mert hagyján hogy nekem semmi ilyesmi nincs kilátásban, de még párkapcsolat sem.


Félek, hogy ha ez megy még pár évig, akkor még a 30at sem töltöm be, de már olyan leszek mint egy rosszindulatú, megkeseredett öregember. És nem akarok ilyenné válni!


Mit csináljak?


Hogyan nyerhetném vissza a lelkesedésemet? Hogy menthetném meg magam a kiégettségtől?


2012. aug. 29. 15:50
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:

kérdező:


feleségjelölt... gondolom itt nem keresztény értékrendre gondolsz, de még ha csak amolyan népi elvárásokat nézünk, akkor egy feleség:

-alkalmas házimunkára

-gyereknevelésre

-tud bánni a férjével (van agya is, és a szexhez is ért)

-hűséges

stb, de elég ezt a fenti 4 kritériumot felállítani, már nagyon nehéz ilyet találni.

ha meg modern nézetű vagy, akkor elég, ha hűséges és jól néz ki, de még ezekkel is rengeteg probléma van.


ha értelmes nőt akarsz, aki értékel téged, akkor "k..vából lesz a legjobb feleség". olyat kell keresni, akit kicsit megtört az élet, meg a férfiak is, lehetőleg 30 feletti, talán van valami testi hibája (a túl szépek mind beképzeltek) egyébként csak üresfejű libákat találsz. biztos van kivétel, csak nem ismerek ilyet. általában 30 éves korukig úgyis csak a kamaszkorukat élik. persze szemöldököt tud szedni mindegyik, szerintem ez a legkevesebb. viszont abból kevesebb van, aki mondjuk sportol, és nem plasztikára gyűjt, vagy olvas, pl szépirodalmat, recepteket, gyereknevelésről, vagy aki lelki társaság is... de akkor neked is képezni kell magad romantika terén, meglepetések, kommunikáció, érteni a ki nem mondott dolgokat és a női nyelvet.


biztos másak az elképzeléseink egy tökéletes nőről, de valószínűleg hasonló a meglátásunk


"kösz szépen, nagyokos. Mi van akkor, ha mégis a saját bőrén tapasztalta meg a többi "ostoba" hozzászóló, amit leír? Erre még nem gondoltál? "


arra még nem gondoltál, hogy ami veled megtörténik az másokkal nem feltétlenül fog? pont ez a baj, hogy a saját életükön nem látnak túl, okoskodnak, hogy ők tapasztaltak,közben meg nem ismerik más emberek működését. igen is vannak emberek, akik ha nem csinálnak semmit, egyedül fognak meghalni.


"Szövegértés, hülyegyerek! Hol írtam olyat, hogy a füle botját sem kell mozdítania?"


igen, hülyegyerek, a tedd félre a témát pontosan azt jelenti hogy foglalkozik vele továbbra is...

az nem megoldás, ha félgőzzel csajozik ezután, pont hogy mindent be kell vetni, viszont változtatni kell a stratégián. nem úgy működnek az érzelmek, hogy piros gomb kikapcs. attól csak szépen elfojtja magában, meg hazudozik magának, hogy nem is érdekel, 1 hónap múlva meg kiborul... ismertem ilyet is, ha már tapasztalatnál tartunk.

nagyon kevés ismereted van az emberekről meg a lélek működéséről, ha azt hiszed ez mindenkinél működik. valószínűleg az éeltedbe is így oldod emg a problémáidat, hogy bedobod a sarokba, majd lesz valami. persze ez már nem az én dolgom, lényeg hogy nem értek egyet a strucccpolitikával.


látod kérdező ezért kellett közbeszólnom, mert minden kérdésben feltűnik valami isten barma, aki úgy osztja az észt, hogy neki közben már elfogyott. mindenki azt hiszi, hogy van 1-2 szerencsés ember az éeltben és biztos ha utánozzuk őket, vagy azt csináljuk, amit el akarunk hinni, akkor jóra fordul minden. nem, rohadt keményen meg kell dolgozni egy egzisztenciáért, egy sportos alkatért, egy jó képzettségért, és ugyanígy egy párkapcsolatért. aki lusta tenni érte az első perctől kezdve, annak a szerencséje is igen hamar elúszik...


" Szerintem a nők esetében sincs ez másképp. "


"szerinted"? hogy is volt az a tapasztalat dolog?

pontosan erről beszéltem, kérdező jönnek az idióta lánykák akik majd jól megmondják, hogy kell neked társat keresni: dőlj hátra és várj. jó kis női taktika mi? sőt, ha lehet növessz melleket is, és legyen hosszú, hidrogánszőke hajad. csak ne elepődj meg, ha a férfiak fognak érdeklődni irántad...

szerintem egyezzünk ki abban, kedves tapasztalt nő, hogy neked mint nő fogalmad sincs arról, hogy egy férfinak hogyan kell társat találnia manapság. mint ahogyan én sem okoskodok bele abba, hogy "keress" magadnak társat, milyen színűre fesd a körmöd, és milyen tampont vegyél...


tudom hogy bunkó vagyok, de unom már, hogy a sok buta lotyó akarja megmondani a férfiaknak, hogy kell csajozni, és sajnos a buta fiúcskák el is hiszik.

2012. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:

Nem értelek utolsó. Miért dühödtél be ennyire?

Senki nem írt semmi rosszat. Lényegében azt írták a válaszolók hogy a kérdező járjon el sokat otthonról, ismerkedjen, ne görcsöljön ezen annyira, mert a szerelem akkor jön mikor az ember nem is számít rá.

Nem értem miért kell lehurrogni ezeket a tippeket, válaszokat. Mind hasznos!

Azt hiszed ha egy egész oldalon keresztül írsz akkor mindenkinél okosabb vagy?

Én is tudnék egy oldalt írni arról hogy "Kedves szerencsétlen pasik így csajozzatok..." mert van némi tapasztalatom.

Túl sokat általánosítasz ami, nem vall nagy intelligenciára: "a túl szépek mind beképzeltek", "k..vából lesz a legjobb feleség", "ha meg modern nézetű vagy, akkor elég, ha hűséges és jól néz ki, de még ezekkel is rengeteg probléma van", "mindenki azt hiszi, hogy van 1-2 szerencsés ember az éeltben és biztos ha utánozzuk őket, vagy azt csináljuk, amit el akarunk hinni, akkor jóra fordul minden.".... stb

Ultra gáz amiket összehordasz!

Van némi igazság is, pl "nem úgy működnek az érzelmek, hogy piros gomb kikapcs. attól csak szépen elfojtja magában, meg hazudozik magának, hogy nem is érdekel, 1 hónap múlva meg kiborul.", de a stílusod akkor is gáz.

Én sem gondolom hogy félgőzzel kell "csajozni". Mellesleg a csajozás kifejezés, nem állja meg a helyét egy olyan férfi esetében, aki a leendő élettársát, feleségét keresi. Az ilyen férfi nem csajozik/nem csajozni akar, hanem párra találni. Nem ugyanaz a kettő!


Akkor most én rizsázok egy kicsit.

Kedves kérdező, ne hogy azt hidd hogy minden szép nő buta, hűtlen, nem tud főzni, a plasztikai sebészet a kedvenc hobbija. Sok lányt ismerek akik szépek, főiskolára, egyetemre járnak, kiváló eredményeik vannak, mellette sportolnak, szemöldököt szednek és főznek is.

Én is ilyen vagyok. Nem fényezni akarom magam, de ha már ennyire belemegyünk a dolgokba, akkor legyen. Én is tudok oldalakon keresztül regélni.


Őszinte leszek. Általános iskolában az összes fiú osztálytársam belém volt szerelmes, középiskolában is elég sokan ostromoltak a szerelmükkel, én lettem év végén a Szívkirálynő. (Ilyen hülyeség, hogy ki tetszik a legjobban, kibe vagy szerelmes a suliban, leírod egy cetlire a lány nevét és bedobod egy dobozba.)

Jól tanultam, amiből a legkiemelkedőbb voltam/vagyok az a rajz/művészetek és az irodalom. Nem érdekeltek a fiúk, egésznek 16 éves koromig, amikor is első látásra beleszerettem egy fiúba, aki egyáltalán nem mondható helyesnek. Két évig várt arra hogy "oda adjam magam neki". Ez a kapcsolat 2,5 évig tartott. Egyszer sem csaltam meg, pedig a külső adottságaim miatt folyton próbálkoztak nálam. Felvettek fősulira, nem jártam bulizni, csak tanultam, festettem, sportoltam, majd lediplomáztam. A gúnynevem "Stréber" volt, aminek valahol örültem és büszkeséggel töltött el. Sokkal jobb mintha Szőkének, Jócsajnak vagy Cicuskának hívtak volna a hátam mögött. Büszke voltam arra, hogy a gúnynév nem a külsőmre vonatkozott. Volt egy kisebb rajzkiállításom is... Ma a közigazgatásban dolgozom és novemberben lesz, hogy 5 éve együtt vagyok a barátommal. (nem az első szerelmem) Most fogunk összeköltözni, és főzni, mosni fogok rá, mert anyukám megtanított. Egyenlőre csak barátoknak, ismerősöknek adom el a festményeimet, (nem drágán, csak jelképes összegért hogy legalább a festék és a vászon árát visszanyerjem) de egyre inkább érdeklődnek ismeretlen emberek (barátoknak az ismerősei) is a munkáim iránt.


Tehát mit vonhatsz le ebből Kérdező? Túl sokat nem, de

azt legalább, hogy nem minden szép nő kur*a és nehéz eset. Két férfi volt az életemben, (ezt szó szerint is veheted) a mostani barátommal nagyon úgy tűnik hogy révbe értem. (lánykérés, házasság, család várható)

A barátnőim is mind ilyenek. Szépek, okosak és egy kivételével mindnek komoly kapcsolata van évek óta. Tudunk és szeretünk is sütni főzni, nem járunk manikűröshöz, inkább futunk pár kiló métert a környéken hogy egészségesek, feszesek legyünk.


Szerintem az a férfi, aki a szép nőket szidja (szép nő ellenes)az azért van, mert soha nem volt szerencséje egy ilyen nőnél sem, azért utálja őket mert rossz élményei voltak velük kapcsolatban. (visszautasították)

Te Kérdező, ne indulj ki ebből. Lehet hogy vannak szép nők akik csalfák, de korántsem mondható ez el a többségre.


A külső miatt ne ítélkezz soha! Attól mert a lány szép, még nem biztos hogy minden jöttmentnek oda dobja magát, vagy csak a külseje érdekli és a műmell. (Én irtózom a mű nőktől, nem értem őket. Borzasztóan rondák)

SŐT! Én azt látom hogy a legtöbb szép nő olyan igényes, hogy nem adja oda magát akárkinek, sokáig megőrzi szüzességét. Sok szép nő tele van ambíciókkal, tervekkel, ők is normális emberek, akik azért élnek hogy megvalósítsák álmaikat. És nem az érdekli őket, hogy a tükör előtt csodálják magukat, vagy férfiszíveket törjenek össze szándékosan, heccből.


Ne általánosíts. A műmellű kurv*kat meg kell különböztetni a természetes szépségektől, akiknek eszük is van és valamiben tehetségesek. Ne ess abba a hibába amibe az előttem szóló már beleesett és nyakig van...


Továbbra is csak azt tudom tanácsolni neked hogy keresgélj, járj el sokat otthonról. Nem hiszem hogy a diszkóban fogod megtalálni az asszonykádat, de soha ne mond hogy soha. (Én a párommal az Expón ismerkedtem meg)

Nem a külső számít, de tégy meg mindent hogy sportos, vonzó, illatos legyél. Legyél jó fej, vicces és ezt a savanyúságot tedd félre, mert ezt megérzik a nők, és senki nem akar egy ilyen "keservesen párt kereső" férfival viszonyt kezdeni. Ne érezzék hogy ennyire párt akarsz találni, a túlzott teperéssel, az ellenkezőjét érheted el. Vegyél egy nagy levegőt, nyugodj meg, meg fogod találni a számodra tökéletes nőt. Legyen az gyönyörű, vagy csak egy kedves, átlagos arcú lány. A lényeg hogy neked ő legyen a Nagy Ő.


"Ha egy lányt meg tudsz nevettetni, bármit tudsz vele csinálni." - Marilyn Monroe

2012. szept. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
kedves utolsó Válaszoló: ez ilyen nők mint Ti tökéletes férfit keresnek, és találnak. ilyen nőkről felesleges álmodoznom.
2012. szept. 4. 10:10
 14/45 anonim ***** válasza:

Kedves vagy hogy ezt írod. De hidd el a külső nem minden. Engem például nem érdekel hogy szép vagyok, mindig arra törekedtem hogy ne "ragadjanak le" a külsőmnél, ne azt lássák, hanem ENGEM, azt, ami igazán én vagyok, itt belül. Lássák a tehetségem, a humorom, hogy jó fej vagyok és kedves, állatszerető, bolondos, stb. Mert nekem ez a fontos! A belső értékek! Sosem dőltem be olyan fiúknak akik azt mondták "olyan szép vagy, gyönyörű, te vagy álmaim asszonya...stb" ellenben ha valaki azt mondta "milyen diplomatikus vagy." arra felkaptam a fejem, és örültem. Nem mondom hogy a bókoknak nem örülök, mert annak is szoktam, és megmosolyogtat egy egy bámuló tekintet, egy egy dicséret a külsőmre, de nem ez a lényeg. Soha senki nem mondta rám hogy "beképzelt", mert nem vagyok az. Tehát megdől ez a sztereotípia hogy a szép nők beképzeltek.

Nézd, nem igaz hogy csak gazdag, jóképű férfiakkal állunk le. Az első barátom nagyon szegény volt, és jóképűnek sem mondható. Asztalos volt. És nagyon szerettem. Nem érdekelt hogy kinek a gyereke, és mi a foglalkozása.

Persze család és gyermektervezésnél az ember megpróbál olyan férfit választani, aki anyagilag jól áll, tehát gondját tudja viselni a családnak, születendő gyermekeknek... ez nagyon fontos egy nőnek. Természetes dolog. De nem a BMV, az öltöny és a luxus lakás az ami kell egy igazi nőnek! Hanem anyagi biztonság, jólét, egy szerető férfi oldalán, aki tiszteli, becsüli a feleségét, és persze hűséges.

Nem kell hogy milliomos légy. És ha nem vagy Kvazimódó, rendes vagy, kedves akkor igenis megtalálod a párod.

De ne feltétlen a szép lányokat nézd...beszélgess olyan lányokkal is akik elsőre nem tetszenek annyira...

Nagyon nehéz úgy tanácsod adni hogy nem ismerlek, nem tudom milyen vagy, ezért csak ilyen általános dolgokat tudok írni. (De nem általánosítok! :) )

Lehet hogy látsz a diszkóban gyönyörű lányokat, akik rád sem néznek, de azokkal ne is próbálkozz. Lehet hogy van barátja, vagy nem akar komoly kapcsolatot, vagy nem vagy az esete, ezért nem is néz rád, nehogy biztatásnak véld. Van ilyen.

Ajánlom hogy olvass sokat a nőkről, testbeszédről.

Legyél magabiztos, elégedett, nyugodt, becsüld önmagad, mert a nők ezt megérzik, és ilyen férfi oldalán szeretnének lenni. Függetlenül attól hogy mennyire vagy jóképű. Az is fontos, de az amit belülről sugárzol még fontosabb!

2012. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

Na ezek mind-mind érdekes dolgok. Nincs lehengerlő magabiztosságom, de állítólag nagyon nagy nyugalmat sugárzok... mindenki ezt mondta, aki eddig találkozott velem.


Diszkóba nem szívesen járnék, nem az én stílusom. Nem olyan vagyok.


Ilyen "hogyan csajozzunk" könyveket nem fogok olvasni :) az már a játszmázás része lenne, és ahogy te is, én is szeretném ha tiszta őszinte kapcsolatom lenne a leendő párommal. és ne azért legyen velem, mert "felcsíptem".


vannak lány barátaim, de hidd el, aki nem vonz szexuálisan, az már nem is fog. Te lehet hogy nőként máshogy működsz, de én férfi vagyok :(

és ez nem azért van mert olyan nagyok az elvárásaim...


állítólag helyes vagyok, de mégsem engem választanak kapcsolatra. ez már csak hab a tortán.

2012. szept. 4. 11:42
 16/45 A kérdező kommentje:

Nincs lehengerlő magabiztosságom, de nyuszi sem vagyok!!! sőt...


csak nem olyan vagyok, mint egy sármos cowboy.

2012. szept. 4. 11:43
 17/45 A kérdező kommentje:
de legalább neked lehet majd családod, és egy boldog párkapcsolatod :)
2012. szept. 4. 11:47
 18/45 anonim ***** válasza:

Hmm.. helyes vagy, kedves, nyugodt, plusz nem a külső számodra a fontos egy lányban... Nem értem mi lehet itt a probléma. A leírtak alapján ideális vagy a legtöbb lány számára, az elvárásainak abszolút megfelelsz! A lányok Ölni tudnának egy ilyen pasiért aki komoly, hűséges kapcsolatra vágyik.

Nem tudom mit csinálhatsz akkor rosszul...

Lehet hogy nem veled van a baj, hanem nem jó ajtókon kopogtatsz.

Ezek a lányok milyenek voltak akiknél bepróbálkoztál?

2012. szept. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

Oké, bevallom közelebb állok a 20hoz, mint a 30hoz. 24 éves vagyok. így csak 20-24 éves lányokkal próbálkozhatok.

Nekik pedig még fontosabb a külső, illetve a sárm és a macsóság.


Igen, számomra nem a külső az elsődleges, de azért nekem is vannak igényeim. de ezek mind olyan igények, amiket én is tudok teljesíteni, pl. ne legyen kövér (egy kis husi lehet rajta, de kifejezetten kövér ne legyen), és legyen igényes.


hidd el, nem hogy nem ölnek értem a lányok (ezt nem is kívánnám!), de még az ismerkedést is megszakítják velem.

2012. szept. 4. 12:03
 20/45 anonim ***** válasza:

Értem...

Hát valóban nehéz rendes lányt találni, ahogy rendes fiút is nehéz. Még olyan fiatal vagy! Majdnem egy idősek vagyunk. Még igazán nincs itt az idő hogy feladd és elkeseredj!

Idő kell... Van abban némi igazság hogy ha valamit már nagyon görcsösen akarunk, azt nem kapjuk meg. Hanem akkor, ha már szinte "el is felejtettük". Itt nem az értem, hogy ne vágyj rá, ne gondolj rá, ne menj utána, hanem csak azt hogy fogd fel másképp. Találj örömet más dolgokban is, amik kielégítenek testileg lelkileg. Fontos hogy az embernek legyen hobbija, mert ha nincs, akkor gyakrabban válik reményvesztetté, depresszióssá.

Még egy kérdés. Bátor is vagy?

Itt azt értem, hogy ha például látsz egy szimpatikus, kedves, szép lányt aki az anyukájával sétálgat egy rendezvényen, oda mersz menni hozzá ha félénken rád néz, rád mosolyog, úgy hogy az anyukája végig ott van mellette?

:) Most ez lehet hogy viccesen hangzik... de nagyon fontos hogy bátor légy!

És ne úgy fogd fel hogy "felcsípsz" valakit...valahol minden nőt fel kell csípni. :) Kell egy jó duma, pozitív kisugárzás, és bátorság hogy elé merj állni. A felcsípés azt jelenti hogy MEGFOGNI. Nem két kézzel, nem is valami praktikával (de te ezt úgysem akarod) hanem megfogni a kisugárzásoddal, dumáddal. Érted? Kell hogy legyen benned valami egyedi, ami más fiúban nincs. Miért téged válasszon az a lány? Mutasd meg neki hogy te más vagy mint a legtöbb férfi, mutasd meg hogy te milyen különleges vagy. A nők néhány másodperc alatt el tudják dönteni hogy "kapcsolatképese" az adott férfi, hogy lát e benne fantáziát, lát e arra esélyt hogy összejöjjenek! Mindössze néhány perced van hogy meggyőzd te vagy az igazi! És ez most lehet hogy Randigurusan hangzik, de tényleg így van. Sokaknál szerintem... én mindig ilyen "elsőlátásos" voltam, de biztos vannak akiknél a vonzalom később, idővel alakul ki... De ahogy olvasom, te is ilyen "elsőlátásos" vagy.

2012. szept. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!