Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kerüljem el, hogy...

Hogyan kerüljem el, hogy megfásult, rosszindulatú emberré váljak?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy komoly párkapcsolatot, de sehol sem találom a hozzám illő lányt.

Már kezdek belefásulni. És tudom hogy csúnya dolog, de egyre jobban kezdek irigy lenni azokra a fiatalokra, akik 20onévesen házasodnak. Mert hagyján hogy nekem semmi ilyesmi nincs kilátásban, de még párkapcsolat sem.


Félek, hogy ha ez megy még pár évig, akkor még a 30at sem töltöm be, de már olyan leszek mint egy rosszindulatú, megkeseredett öregember. És nem akarok ilyenné válni!


Mit csináljak?


Hogyan nyerhetném vissza a lelkesedésemet? Hogy menthetném meg magam a kiégettségtől?


2012. aug. 29. 15:50
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

Annyira nem vagyok bátor, hogy egy lányt megszólítsak az anyukája mellett. De ez lényegtelen, mert nem 16 éves vagyok, és nem 14 éves lányokat keresek :) (huszonévesek nem nagyon mennek kiállításokra anyukával) és ha mennek, úgysem fognak rám mosolyogni. félénk lány nem mosolyog.


Nem tudom, én ezt a pár másodperces dolgot tapasztaltam, de ez többről szól. Akkor szerinted hogyan kéne zajlania egy randinak? Köszönök és elkezdem elhadarni, hogy milyen érdekes dolgokat csinálok? :)

Az egész a kisugárzáson múlik.


Különben már belefásultam ezekbe. Hogy bizonyítsam hogy én más vagyok. Ha egy lánynak bejövök külsőre, és valamennyire szimpatikus is vagyok neki, akkor ad rá alkalmat, hogy megismerjük egymást.

Úgyhogy nincs értelme bizonygatni.


A legrosszabb talán az, hogy már belefásultam az ismerkedésbe. Olyan sok csalódás ért. És már tényleg úgy érzem, hogy a rendes lányok mind foglaltak.


Hobbim van, és van mivel eltöltenem a szabadidőmet. (sport, zenehallgatás, esetleg számítógéppel játszás, vagy szabadidős programok)

2012. szept. 4. 13:02
 22/45 A kérdező kommentje:

Néha eljutok oda, hogy ideje lenne befejezni az életet. És ezt nem önsajnálatból vagy dühből mondom.

Csak már nem mindig vágyok élni.



(no de nem ezért nincs párom, mert amikor még lelkes voltam akkor se volt mindig)

2012. szept. 4. 13:04
 23/45 anonim ***** válasza:

Sok huszonéves lány mászkál az anyjával! Hidd el! (Én is.) Ez nem kor kérdése. Csupán azt mutatja hogy jó kapcsolata van anyjával, és együtt mennek ide oda, jól érzik magukat. De mindegy is. Csak lény nyitott, és vedd észre ha valakinek tetszel.

Aki pedig rád se bagózik ahhoz ne menj oda, mert nagy az esély rá hogy csalódni fogsz. Ha egy lány szívesen ismerkedne veled annak -nagyon- egyértelmű jelei vannak.

Lehet az a baj hogy olyan lányokkal kezdesz, akik bármilyen okból, de nem akarnak -veled- kapcsolatot, és ezt te hogy csalódásnak könyveled el. Olyan lányhoz menj randit kérni, akin látod hogy érdeklődik irántad.

Ennyi, nem tudok mit tanácsolni. :)

Ja, az oké hogy nem akarod győzködni a lányt hogy téged válasszon, én nem is ezt mondom, hanem hogy jó benyomást kell tenni rá. Ha megkérdezi a lány a randin hogy "és mit szeretsz csinálni? Van hobbit?" nem túl jó azt felelni hogy "Hát mindent szeretek. Tévézni, számítógépezni..." De ha azt mondod hogy: "gitározok", "sakkozok", "úszok"...stb ,akkor máris érdekesebb leszel a szemében. Igenis ezek nagyon fontos dolgok és egy lánynak fontos hogy a fiú csináljon valami hasznos dolgot, valamiben legyen kiemelkedő. De mindegy.

Oké hogy egy lány olyannak fog szeretni amilyen vagy, de akkor is mutatnod kell egy vonzó, érdekes oldalt. Ez van.

Főleg egy randin kell jó benyomást tenni. Az ilyen hozzá állás "én ilyen vagyok, ezt kell szeretni" nem túl előnyös. Én mint lány, azt mondom neked hogy törekedj arra hogy vonzó tulajdonságaid, képességeid legyenek. Így nagyobb az esély arra hogy párt találj. Nem kell hazudni, meg kamuból elkezdeni valami hobbit, csak azért hogy imponálj a lányoknak, de valahogy azt érzem belőled, hogy már tényleg el vagy keseredve, és nem érdekel semmi.. már mintha beletörődtél volna a sorsodba, hogy neked nem lesz senkid. Ne járj ezen az úton tovább. Most vagy fiatal és csak egyszer élsz... Nem az öngyilkosságon kell gondolkodni hanem azon, hogy hogyan lehetnél -még- jobb. Mert abból amit írsz, sugárzik a megkeseredettség, és passzív is vagy...

Néha igenis keményen kell küzdeni hogy legyen valakid. És ehhez le kell győzni a vetélytársakat, azáltal hogy fejleszted magad amiben csak tudod. (ergo jobb leszel náluk.) És ha a lány megismer, megszeret, akkor úgy fog szeretni ahogy vagy. Nem kell másnak látszani, taktikázni meg ilyenek, csak legyél EGYEDI, vonzó személyiség.

2012. szept. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen személyesen még sosem kértem randit, és nem valószínű, hogy fogok.

Ha csak el nem jutok olyan helyre ahol lehet ismerkedni.


Neten ismerkedtem. Ott ugye képről tetszeni szoktam a lányoknak, csak hamar kiderül, hogy jófiú vagyok, vagy valami hasonló és már nem is érdeklem a lányt.


A hobbis kérdésre nyilván nem a zenehallgatást és a gépezést válaszolom... hanem azt amivel szívesen töltöm a szabadidőm (kerékpár, kutya, stb.)


Nem tudom hogy a lányoknak mi az érdekes: a sziklamászás, katonáskodás, ejtőernyőzés, gyorsasági motorozás?



Elmondásod alapján a lányok a kalandos pasikat szeretik, tehát az én tapasztalatomat támasztod alá.


Egy párkapcsolatban az ember máshogy látja a világot, amikor nekem volt barátnőm én is azt hittem, hogy enyém a világ. hogy nem nagy kunszt a társkeresés.


de ha tartósan szingli az ember, és ilyen esetekkel találkozik...


valamiért a lányok (mint te is), azt hiszik a magam fajta pasikról, hogy igénytelenek, buták, szociálisan visszamaradottak. (pl. hogy próbáltad megmagyarázni nekem, hogy azokkal ismerkedjek akik érdeklődnek felé. ami szerintem minden normális embernél alapvető dolog)


ha ismernél engem, személyesen is, lehet hogy más, kicsit jobb kép alakulna ki benned rólam. (a lánybarátaim sem szokták érteni, hogy miért nem lehet barátnőm...)


én már feladtam és nehéz újra kezdeni.

2012. szept. 4. 14:26
 25/45 anonim ***** válasza:

Egy utolsót írnék még.

Nem gondolom hogy igénytelen, buta, szociálisan visszamaradott lennél.

Inkább azt érzem, hogy te tartod annak saját magad. (Amiért így állsz a dolgokhoz)

Ha kerékpározol és kutyát nevelsz, sétáltatsz akkor miért írod azt hogy "zenét hallgatsz, számítógépes játékokkal játszol"? Mert ezek az utóbbi dolgok nagyon általánosak, semmit mondóak, nem téged mutatnak be, hanem szimplán közkedvelt cselekvések amiket te is szívesen végzel, mint oly sokan mások. De mindegy. Hagyjuk.

Igen, kell hogy érdekes legyél a lány szemében, de ehhez nem kell katonának, hegymászónak, szuperhősnek lenni. Azzal hogy biciklizel és szereted a kutyádat már adtál magadból valamit, ami vagy tetszik egy lánynak vagy nem.

Azzal hogy így keseregsz nem lesz jobb, és barátnőd sem lesz. Passzív vagy, és akármit ír az ember, a rosszat keresed és azt látod meg amit meg akarsz látni, a mi alátámasztja a negatív hozzáállásodat, világfájdalmadat. Elveszel a sorok között. Nem gondolkozol el egy percre sem. A legnagyobb jó indulattal mondom, hogy fejleszd magad bármilyen téren, mert a lelki, szellemi és testi fejlődéssel nem lehet melléfogni, ahogy az önismerettel sem.

2012. szept. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

Muporka:


az dühít, hogy általában olyan emberek okoskodnak bele valamibe, amiről fogalmuk sincs+ idióta naiv tévhiteikkel szórják tele a világot.

most annyira divatos optimistának lenni meg közhelyeket kukorékolni, de ha bemész egy társkereső közvetítőbe, akkor melyik szakember fogja azt mondani, hogy megoldás: hanyagold a témát?

A hülyeség idegesít fel.


"Azt hiszed ha egy egész oldalon keresztül írsz akkor mindenkinél okosabb vagy? "


nem azért lesz okos valaki mert sokat ír. de nagyon remélem hogy ezt a kérdést te sem gondoltad komolyan, vagy végtelen naivitással kérdezted.


"a túl szépek mind beképzeltek"

ez igaz, nem mind beképzelt, elhanyagolható részüknek van esze, másrészt a szép is relatív. itt csupán arra utaltam, hogy általában aki a külseje miatt megkap mindent, az nem kényszerül rá a személyiségfejlesztésre. többek közt ezért van a duci lányoknak érdekesebb személyiségük, ezért beszélnek jobban és viccesek - általában, nem mind.


"k..vából lesz a legjobb feleség" ez egy mondás, nem kell szó szerint érteni, de ezt ki is fejtettem.


"mindenki azt hiszi, hogy van 1-2 szerencsés ember az éeltben és biztos ha utánozzuk őket, vagy azt csináljuk, amit el akarunk hinni, akkor jóra fordul minden."


igaz, ez is túlzás, nem mindenki, a naiv emberek.


"Ultra gáz amiket összehordasz! "


nem igazán érdekel mások véleménye, ha tudod, cáfold, a vélemény meg vélemény marad.


"de a stílusod akkor is gáz. "

ha a gáz azt jelenti hogy nem követendő, azzal maximálisan egyetértek.


"Mellesleg a csajozás kifejezés, nem állja meg a helyét egy olyan férfi esetében, aki a leendő élettársát, feleségét keresi."


ez igaz, én magam sem szoktam használni, azért írtam, hogy érthető legyen az átlagember számára.

Persze átmehetnék a ló túlsó oldalára, és feszegethetném, hogy valóban attól lesz-e valaki nőies, hogy szedi a szemöldökét, stb, nekem azért kissé más igényeim vannak.


"Az ilyen férfi nem csajozik/nem csajozni akar, hanem párra találni. Nem ugyanaz a kettő! "


a választott szó ízlés kérdése, szerintem az élettárs jobban tükrözi, mert a pár számomra csak 1 fokkal jobb az előzőnél.


"Akkor most én rizsázok egy kicsit. "


nézd, amit leírtál, az nagyon jó, de őszintén, hány ilyen lány szaladgál a világban? te magad is gúnynevet kaptál, ami arra utal, hogy az ő szemléletükben nem érték a tudás.

DE! a legtöbb lány nem ilyen: a legtöbb lányt nem érdekli a művészet, a sport, nem tanítják meg a házimunkára, nem a szellemiségére büszke, hanem a testére, összejön valakivel, és lelkiismeretfurdalás nélkül csapódik egy másik pasihoz (igen szándékosan írtam), aki többet ígér neki...


"A barátnőim is mind ilyenek. Szépek, okosak és egy kivételével mindnek komoly kapcsolata van évek óta. Tudunk és szeretünk is sütni főzni, nem járunk manikűröshöz, inkább futunk pár kiló métert a környéken hogy egészségesek, feszesek legyünk."


kíváncsi vagyok merrefelé van ez a csodaföld.

másik, amit megfigyeltem, hogy az ilyen mindentökéletes (főképp önjellemzésnél) általában valami nagyon nagy baki van elrejtve a képletben, van hogy csak idővel derül ki.


"Szerintem az a férfi, aki a szép nőket szidja (szép nő ellenes)az azért van, mert soha nem volt szerencséje egy ilyen nőnél sem, azért utálja őket mert rossz élményei voltak velük kapcsolatban. (visszautasították) "


erre én is mondhatnám, hogy "gáz vélemény", de engem egyáltalán nem is érdekelnek a "szép nők". pont az a fajta vagyok, akinek elég ha lefürdik, csak legyen már valami önálló gondolata, meg ép eszű rálátása a világra.


"SŐT! Én azt látom hogy a legtöbb szép nő olyan igényes, hogy nem adja oda magát akárkinek"


bizonyára más tapasztalatink voltak más emberekkel. meg az sem mellékes, hogy ami nálad vélemény, az nekünk választék.


"A műmellű kurv*kat meg kell különböztetni a természetes szépségektől,"

nanana! álljunk meg! termsézetes szépség manapság nincs(igen ez megint túlzás). a mai átlag nő ott kezdődik, hogy smink, festett haj, esetleg pushup festett/műkarmok fémek, gyanta, csipesz és borotva...

milyen természetes szépségről beszélünk?


"akiknek eszük is van és valamiben tehetségesek. "

és még esze is van??


ne haragudj, de néztél már körbe társkereső oldalon nők között?

100ból 98 valami idóta pózban, kimázolva, ízléstelenül/hiányosan felöltözve kínálja magát, ír magáról 2 sort, már ha nem az automatikus rendszerkitöltés jelenik meg.

azért azt te sem gondolod komolyan, hogy amit leírtál, annyira nagy eséllyel elérhető lenne...

az ilyet évekig kell keresni, sőt, meglehet, hogy az illető városában egyáltalán enm is lakik ilyen nő!!


"senki nem akar egy ilyen "keservesen párt kereső" férfival viszonyt kezdeni."


jobb esetben nem az a leszólítőszövege, hogy csá szivi utálom a nőket... senki sem ezzel kezdi szerintem.

a többivel egyébként egyetértek a bekezdésben


kérdező

"kedves utolsó Válaszoló: ez ilyen nők mint Ti tökéletes férfit keresnek, és találnak. ilyen nőkről felesleges álmodoznom."


ezzel nem értek egyet, vagy csak részben. álmodozni fölösleges, tenni kell érte. a férfi erő a kitartásban rejlik, mégpedig a nagy számok törvénye alapján. szomorú, de ez az igazság, a nő dolga, hogy válogasson, a férfié hogy próbálkozzon. nyilván ha vonzó nyálgéppé változol, akkor nem kell annyira teperni, de erre nem mindekinek van lehetősége, és jobb esetben igénye sincs.

a tökéletes meg szubjektív


"legyél magabiztos, elégedett, nyugodt, becsüld önmagad, mert a nők ezt megérzik, és ilyen férfi oldalán szeretnének lenni. Függetlenül attól hogy mennyire vagy jóképű. Az is fontos, de az amit belülről sugárzol még fontosabb!"


ez általánosítás. mindenkinek más jön be, van aki a veszélyt, kihívást szereti, sőt, némelyik tipikusan a bunkó szívtiprókra bukik, aki nem nyugodtságot sugároznak, sőt előszeretettel tévesztik össze a magabiztosságot a bunkósággal.

meg aztán úgy nehéz elégedettnek lenni, hogy nincs senkid. te megteheted, ha sosem érdekeltek a fiúk, de egy férfi általában másképp működik. sokkal súlyosabb érzelmek dolgoznak benne, és ha ez nem lenne elég, 20-30x akkora is lehet a tesztoszteron szintje mint egy nőnek. ezek olyan dolgok, amit a nők többsége soha nem fog megérteni, mint ahogyan egy férfi sem feltétlenül tudja felfogni, "mi a fenének hisztizik annyit ez a nő".


kérdező:

"Ilyen "hogyan csajozzunk" könyveket nem fogok olvasni :) az már a játszmázás része lenne, és ahogy te is, én is szeretném ha tiszta őszinte kapcsolatom lenne a leendő párommal. és ne azért legyen velem, mert "felcsíptem"."


ezzel abszolút egyetértek, a legrosszabb, ha valaki másnak adod ki magad, és abba szeret bele.


"vannak lány barátaim, de hidd el, aki nem vonz szexuálisan, az már nem is fog. Te lehet hogy nőként máshogy működsz, de én férfi vagyok :(

és ez nem azért van mert olyan nagyok az elvárásaim...


állítólag helyes vagyok, de mégsem engem választanak kapcsolatra. ez már csak hab a tortán."


igen, általában a baj itt kezdődik, amikor van esélyed arra, hogy kiismerd a nőket személyesen. hülyeségnek tartom, hogy könyvekből kell kiismerni a nőket, ez annyira "kocka". beszélgetni kell velük és kész.


állítólag az vagy, meg midenkinek azt mondja anyukája, hogy te vagy a világ legszebb kisfia, de a valóságban csak nem akarnak megbántani. sőt, általában pont a "nyugodt" srácok a túl unalmasak ahhoz, hogy kikezdjenek velük. ezért kerülsz a barátnő farokkal kategóriába.

itt most nem arra utalok, hogy minden nőt meg kell döngetni, persze jó ha vannak barátnőid is, de amikor túl sok "maradjunk barátok" barátnőd lesz, akkor biztosan rosszul csinálsz valamit.

sajnos az az igazság, hogy általában az ilyen férfiaknak nincs is megfelelő férfias jellemük, nincs tesztoszteron bennük sem külsőleg, sem belsőleg.


"Hmm.. helyes vagy, kedves, nyugodt, plusz nem a külső számodra a fontos egy lányban..."


azért a szemöldökös részt ne felejtsük el, ne idealizáljuk a dolgot. pont erről beszéltem, hogy őszintének kel lenni önmagunkkal, és eldönteni, mennyire is fontos a külső, mit is akarunk egy nőtől...


"Oké, bevallom közelebb állok a 20hoz, mint a 30hoz. 24 éves vagyok. így csak 20-24 éves lányokkal próbálkozhatok.

Nekik pedig még fontosabb a külső, illetve a sárm és a macsóság. "


és pontosan ezért mondom, hogy próbálkozz idősebb nőkkel, a te korosztályod általában még nagyon gyerekes, vagy legalább is a pár évvel fiatalabb lányok. ez a másik korlát, amiből ki kell törnöd, a klasszikus kor-magasság elvárás, amire ha képes vagy, olyan lehetőségekhez jutsz hozzá, ami nagyobb kínálatot jelent. van hogy egy lány hiába idősebb, nem néz ki annyinak, vagy nem zavarja, ha alacsonyabb a párja, és vannak ilyen működő kapcsolatok is.


"Hanem akkor, ha már szinte "el is felejtettük". Itt nem az értem, hogy ne vágyj rá, ne gondolj rá, ne menj utána, hanem csak azt hogy fogd fel másképp. Találj örömet más dolgokban is, amik kielégítenek testileg lelkileg. Fontos hogy az embernek legyen hobbija, mert ha nincs, akkor gyakrabban válik reményvesztetté, depresszióssá. "


nem értek egyet, bár próbáltál igazítani rajta. :)

ismerek olyan embereket is, akik hiába edzenek, festenek, ettől nem vezetik le a feszültséget, és nem lesz barátnőjük sem. főképp ha mellé be is zárkóznak. a sport pl a köztévhittel szemben nem vezeti le a feszültséget, sokszor csak elfáraszt. egy munka is elvonja a figyelmet, de csak azért mert festesz, lehetsz depressziós, elég sok művésznek voltak lelki problémái. szóval nem lefáradni kell, hanem levezetni jól a feszültséget, és megtalálni valamit, ami megszünteti a forrását. ez pedig egy nő lenne, aki a lelki űrt betömi úgymond.

ez szerintem akárhogy fogalmazunk, csak közhely. meg lehet próbálni másfelé fókuszálni, meditálni, meg szerzetesnek menni, de az is csak elfojtás, figyelemelvonás. ha oda jut, hogy már azt sem élvezi csinálni, amit régen igen (van ilyen is) akkor már nincs hová máshová figyelni, a fájdalom felemészti az egész lelkét.


"Kell hogy legyen benned valami egyedi, ami más fiúban nincs."


ez sajnos félig igaz. van egy réteg, akit vonz ha egyszerűen más vagy, egyik ismerősöm az extrém külsejével szedett fel buta csajokat. igen ezt is direkt írtam így.

csak ugye ez megint nem opció. a másik réteg meg pont az, aki elvárja hogy normális legyél, és nem szereti a különlegességet. sem külsőleg, sem belsőleg.


kérdező:

"Annyira nem vagyok bátor, hogy egy lányt megszólítsak az anyukája mellett. De ez lényegtelen, mert nem 16 éves vagyok, és nem 14 éves lányokat keresek :) (huszonévesek nem nagyon mennek kiállításokra anyukával) és ha mennek, úgysem fognak rám mosolyogni. félénk lány nem mosolyog. "


ebben van igazság. hogy őszinte legyek, nem is érdemes szerintem ilyenekkel próbálkozni, mármint társaságban beszéltetni. általában másnak mutatják magukat. "igen anyu még szűz vagyok, nem szoktam inni alkoholt". csak egy példa.


"Különben már belefásultam ezekbe. Hogy bizonyítsam hogy én más vagyok. Ha egy lánynak bejövök külsőre, és valamennyire szimpatikus is vagyok neki, akkor ad rá alkalmat, hogy megismerjük egymást.

Úgyhogy nincs értelme bizonygatni. "


ebben viszont sajnos igazat kell adjak. ahol erőltetni kell meg bizonygatni, az enm őszinte kapcsolatnak indul, tele van feszültségekkel, amelyik nő meg nem kíváncsi jellemű, azt úgyis csak azzal fogod meg hogy "más vagy" fellángol benne valami, és 1-2 hónap múlva kialszik, ha nem kínálsz neki újat.


"A legrosszabb talán az, hogy már belefásultam az ismerkedésbe. Olyan sok csalódás ért. És már tényleg úgy érzem, hogy a rendes lányok mind foglaltak. "


szerintem ez a legfontosabb, és ezt kellene megoldanod. először is találnod kellene egy igazi barátot, aki foglalkozik veled, lelkileg segít olyan állapotba kerülni, hogy továbbvidd a dolgot. csakhogy sejtésem szerint nincs ilyened, vagy ha van is, nem tud épkézláb segítséget nyújtani - tehát megkérdőjelezhető, milyen barát.


"Hobbim van, és van mivel eltöltenem a szabadidőmet. (sport, zenehallgatás, esetleg számítógéppel játszás, vagy szabadidős programok)"


ez kevés, ha nincs igényed arra, hogy folyamatosan fejleszd magad, halott ember vagy. ezt értsd szó szerint. te sem akarnál olyan lánnyal járni, aki leragad a zene meg a futás mellett és semmi más. vagy igen?


"Néha eljutok oda, hogy ideje lenne befejezni az életet. És ezt nem önsajnálatból vagy dühből mondom.

Csak már nem mindig vágyok élni.


(no de nem ezért nincs párom, mert amikor még lelkes voltam akkor se volt mindig)"


ez itt a másik, ami szervesen része, és ez visszahathat a próbálkozásokra is. persze ez enm választ a kínálaton.

de valóban nem attól függ, az csak tévhit, hogy vigyorogj mint a tejbetök és minden jó lesz, mert a legtöbb ember alapvetően hiszékenynek és vidámnak születik, élettel teli, mégis csalódik.

pontosan ez az egyik legalapvetőbb cáfolata a legtöbb optimista közhelynek.


"Sok huszonéves lány mászkál az anyjával! Hidd el! (Én is.) "

ez is olyan, hogy vidéken biztosan, de az én környékemen soha. nagyvárosokban már a 14 éves lányok is sört vedelnek és 20 éveseket szólítanak le, nem hogy 20évesen anyucival sétálni.

szertintem itt komolyan tisztába kéne tenni, hogy ki hol lakik, mert baromi meghatározó az adott város kultúrája.


"De ha azt mondod hogy: "gitározok", "sakkozok", "úszok"...stb ,akkor máris érdekesebb leszel a szemében. "


na most ez is olyan, hogy elve a lányok többségének nincs hobbija, ezért nem is várja el a fiútól. sőt egyáltalán nem törekednek közös érdeklődésre, elég ha "valami megfog benne". én még nem találkoztam olyan lánnyal aki ezt értékelte volna kifejezetten. persze xy faluban lehet hogy úgy van, de nekem ez a tapasztalatom.


"Néha igenis keményen kell küzdeni hogy legyen valakid. És ehhez le kell győzni a vetélytársakat, azáltal hogy fejleszted magad amiben csak tudod. (ergo jobb leszel náluk.)"


erről beszélek kezdet óta :)

a bölények sem úgy párzanak, hogy "á ráérek holnap, majd jön az igazi". erre van egy másik csúnya mondás, "az erősebb kutya b...ik". nagyon idealisztikus és kényelmes közhelyekben és mesekönyvek tanításaiban hinni, de nagyon nem tanácsos.


"Tulajdonképpen személyesen még sosem kértem randit, és nem valószínű, hogy fogok.

Ha csak el nem jutok olyan helyre ahol lehet ismerkedni. "


eleve nem is kell randit kérned, egyszerűen kapcsolatfelvétel, megkérdezed mennyi szabadideje van, vagy inkább van e kedve elmenni eztazt csinálni. mint férfi neked lesz a gondod az ő szórakoztatása is, szóval jobb ha felkészülsz pár mozijegyre meg ilyesmi.


"Neten ismerkedtem. Ott ugye képről tetszeni szoktam a lányoknak, csak hamar kiderül, hogy jófiú vagyok, vagy valami hasonló és már nem is érdeklem a lányt. "


a jófiúk unalmasak. közhely, de nem igaz, hogy a lányoknak az tetszik. azt mondják, hogy arra vágynak, de mindig az erősebb kutya viszi el a prédát. aki bunkó, hangosabban ugat, erősebbet harap, és nagyobb a...


"Nem tudom hogy a lányoknak mi az érdekes: a sziklamászás, katonáskodás, ejtőernyőzés, gyorsasági motorozás? "

2012. szept. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

na a végét lecsípte


"Ha kerékpározol és kutyát nevelsz, sétáltatsz akkor miért írod azt hogy "zenét hallgatsz, számítógépes játékokkal játszol"? "


egyetértek, ez hülye válasz volt

ráadásul "kutyával csajozni" könnyű


"akármit ír az ember, a rosszat keresed és azt látod meg amit meg akarsz látni, a mi alátámasztja a negatív hozzáállásodat, világfájdalmadat."


ezzel nem értek egyet, el kell ismerned, ha egy válaszoddal mellélőttél

itt megint hangsúlyozom, az adott város lehetőségei nagyon erőse befolyásolják a dolgokat


"fejleszd magad bármilyen téren, mert a lelki, szellemi és testi fejlődéssel nem lehet melléfogni"


ezzel egyetértek, ha nem is a lánykeresésben, de bármi másban egyszer hasznodra válhat, viszont hiábavaló bármi is, ha nincs lehetőséged olyan választékot találni, ami neked megfelel. akkor csak az igényeidből tudsz lejjebb adni.

2012. szept. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

Szerintem mi ugyanazt mondjuk csak más szavakkal... :) Máshogy fejezzük ki magunkat, mert te férfi vagy én meg nő. Te nagyvárosi vagy én meg kisvárosi. (Tatabánya) Ebből adódóan valóban vannak nézetkülönbségek. De nem hiszem hogy olyan ostobaságokat írtam volna. A passzívságot, és negatív hozzáállást én továbbra is érzem, és szerintem ITT kéne a leginkább változtatnia!

Elhiszem hogy nehéz megfelelő társat találni, de azért nem lehetetlen, és a búslakodás helyett inkább legyen aktív, cselekvő.

A netes társkeresést én alapból nem javasoltam. Egy idősebb férfinak oké, de az ő korában szerintem nem a gép előtt kell ülni... és mázolt fejű nők közül kiválasztani a legkevésbé mázoltat. :)

"jobb esetben nem az a leszólítőszövege, hogy csá szivi utálom a nőket... senki sem ezzel kezdi szerintem." Én sem erre gondoltam hogy így kezdi az ismerkedést, hanem hogy amiket ír, abból sugárzik az elégedetlenség, ez a megkeseredettség, csalódottság... amit ha nem mond ki, akkor is érezni lehet egy férfinál! Hisz a beszéd az utolsó azok közül amikre az ember figyel miközben ismerkedik. Inkább az a lényeg HOGYAN mondja, a testbeszéde, a mimikája..stb.

A hobbit, elfoglaltságot pedig azért tartom fontosnak mert ha van mit tenni addig sem hülyül meg az ember...és nem mond ilyeneket hogy "nincs értelme élni..." Nem a szerelemtől, egy nőtől kell várni az elsődleges boldogságot, hanem először is saját magadat kell szeretned, egyedül is meg kell találnod az utad.


De hogy összegezzük a dolgokat, és kiemeljük a legfontosabbakat: kedves kérdező fejleszd magad.


Én szerintem nem kell itt háborúzni, mindenki segítő szándékkal írt...

2012. szept. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

26: neked is köszönöm, hogy írtál!


az esetek többségében az a baj, hogy ritkán látok társkereső oldalakon olyan lányt, akire azt mondanám: igen ez a lány kívül BELÜL tetszik.

Sok lány van fenn, aki kívül tetszik, de ennek ellenére nem tudok velük elképzelni kalandot, mert nem vagyok kalandor típus.

Fogalmazzunk úgy, hogy véleményem szerint az a kevéske erőfeszítés, hogy eljussunk a szexig nem éri meg nekem, mert én többre vágyok. a szexuális szükségleteimet magam is ki tudom elégíteni.


A barátnők nem önszántukból maradtak csak lány barátok. Írtam hogy nem vonzanak engem szexuálisan... volt már olyan hogy az egyik többet akart barátságnál, de ha egyszer nem vonz szexuálisan, és szerelmes sem tudnék belé lenni, akkor mit tegyek?


Sajnos idősebb nők azért nem akarnak velem ismerkedni, mert a korom miatt úgy vélekednek rólam, mint ahogy én a korombéli lányokról. Megjegyzem jogosan, mert a korosztályom eléggé éretlenke.


Van úgymond barátom. Egy 30 feletti nő. Tényleg rendes mert sokat foglalkozik velem, de nem tudja helyettesíteni a páromat.


Nyilván akinek már volt párkapcsolata, az tudja milyen érzés. Nem összehasonlítható a barátsággal.

Persze arra jó a barátság, hogy időnként feltöltsön, és amikor Ő van rosszul, akkor érezd a bizalmat, hogy hozzád fordul a problémájával és megtiszteltetés, hogy segíthetsz Neki.



"ez kevés, ha nincs igényed arra, hogy folyamatosan fejleszd magad, halott ember vagy. ezt értsd szó szerint. te sem akarnál olyan lánnyal járni, aki leragad a zene meg a futás mellett és semmi más. vagy igen? "

nem tudom milyen szekta tagja vagy... vagy hogy mit akarsz ebből kihozni, de az hogy kerékpározni járok, kutyázok minden nap, néha találkozok a barátaimmal, nem azt jelenti, hogy nem teszek fel magamnak kérdéseket, amiket próbálok megválaszolni.


vagy szerinted mi az ami fejleszt? önismereti tanfolyam, egyetem?

2012. szept. 4. 18:05
 30/45 A kérdező kommentje:

28: nem látom értelmét az önfejlesztésnek, mert -nem nagyképűségből- már egy 30 feletti intelligens, érzelmi intelligenciával rendelkező férfi szintjén állok.


Nálam sokkal "alulfejlettebbek" is találnak maguknak párt.



és egy viccel is zárhatnám a napot:


ha még így sem tudnak felérni hozzám a korosztályomból a lányok, mi lenne ha még tovább fejleszteném magam? :)

saját magam előtt vágnám el a lehetőséget ;)

2012. szept. 4. 18:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!