Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kerüljem el, hogy...

Hogyan kerüljem el, hogy megfásult, rosszindulatú emberré váljak?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy komoly párkapcsolatot, de sehol sem találom a hozzám illő lányt.

Már kezdek belefásulni. És tudom hogy csúnya dolog, de egyre jobban kezdek irigy lenni azokra a fiatalokra, akik 20onévesen házasodnak. Mert hagyján hogy nekem semmi ilyesmi nincs kilátásban, de még párkapcsolat sem.


Félek, hogy ha ez megy még pár évig, akkor még a 30at sem töltöm be, de már olyan leszek mint egy rosszindulatú, megkeseredett öregember. És nem akarok ilyenné válni!


Mit csináljak?


Hogyan nyerhetném vissza a lelkesedésemet? Hogy menthetném meg magam a kiégettségtől?


2012. aug. 29. 15:50
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

muporka:


nem mondom, hogy ostobaságokat írtál volna, csak amivel nem értek egyet, azzal nem értek egyet. nyilván ezek szerint tatabánya egy jó hely, sőt, elég sok érdekes embert találtam onnan én is, de a távolság miatt nem kezdtem semmi komolyba.

itt pesten teljesen más a helyzet, egyszerűen nem lehet találni szép lányt, mind igénytelen, festékkel ellensúlyozza a belső és külső hiáyosságait. nagyon sokan már 13 éves korukban olyan nyomást élnek meg az iskolában, hogy gáz szűznek lenni, de egyáltalán másnak mint a többiek. egy ekkora városban sokkal durvábban előjönnek a nagyszámú társas együttélés hátrányai. az emberek könnyebben dobálják egymást, mert van elég másik, akinek át lehet verni a fejét.

azt kétlem, hogy ugyanazt mondjuk más nyelven, de nem is érdekel, csupán ha valami konkrétumról mást gondolok, akkor leírom.


"A passzívságot, és negatív hozzáállást én továbbra is érzem, és szerintem ITT kéne a leginkább változtatnia! "


szerintem többet érzel mögé, mint ami van. ami van, azt leírta már ő, és ezen változtatni nem olyan egyszerű. ezért is mondtam, hogy kell egy barát, én nem hiszek az önfejlesztéses módszerekben, a legtöbb ember normális esetben szociális lény.


"A netes társkeresést én alapból nem javasoltam. Egy idősebb férfinak oké, de az ő korában szerintem nem a gép előtt kell ülni..."


A próbálkozással nincs baj, csak szeretem előre figyelmeztetni az embert, hogy mire számítson, ne fusson le fölösleges köröket. Ha nem antiszociális, tényleg jobb a személyes próbálkozás, úgyis az emberek többsége az első másodpercekben dönt külső alapján.


"amiket ír, abból sugárzik az elégedetlenség, ez a megkeseredettség, csalódottság... amit ha nem mond ki, akkor is érezni lehet egy férfinál!"


persze, mert a problémáiról beszél, normális esetben az ember érzelme összhangban van a mondanivalójával, de ha elmegy egy társaságba, ahol jól érzi magát, nem ezt a kisugárzást fogja árasztani. kivéve ha lekuporodik a sarokba és egyedül sörözik, mert nem mer leszólítani senkit, és ha jön is valaki, elküldi pesszimistán. amit meg írt abból nekem nem ez jött le.


"A hobbit, elfoglaltságot pedig azért tartom fontosnak mert ha van mit tenni addig sem hülyül meg az ember...és nem mond ilyeneket hogy "nincs értelme élni...""


hidd el, ha idősebb leszel, és gürizel a megélhetésért, miközben a családod szétesett, és ráeszmélsz, hogy nincsenek igazi barátaid, akkor talán majd megérted miről beszéltem, de adja a szerencse hogy a te életed másképp alakul.


"Nem a szerelemtől, egy nőtől kell várni az elsődleges boldogságot, hanem először is saját magadat kell szeretned, egyedül is meg kell találnod az utad. "


az a baj, hogy elméletileg egyetértek, gyakorlatilag meg elég durván eltorzul az a személyiség, ami nem kap örömet és társaságot. itt most nem 1 év szingliség és hasonló dolgokra gondoltam, hanem mondjuk hogy az illető a 24 éve alatt 1x volt párkapcsolatban, az is pl 16 éves korában, amikor még naiv volt, aztán valami csalódás érte, és azóta nem talál senkit, akiben bízhatna.

mondom, téged eleve nem érdekeltek a fiúk, úgy könnyű erről beszélni. egy férfiban tombolnak a hormonok, és még ha feltesszük hogy a szexuális igényeit maga is elégíti ki, érzelmileg nem tudja becsapni önmagát, az már eléggé skizoid jellem lenne... most nem térek ki lelki meg fiziológiai részletekre


"Én szerintem nem kell itt háborúzni, mindenki segítő szándékkal írt..."


a szándékot nem kérdőjelezem meg, csak a hozzáértést. ne egy olyan nő akarja megmondani, hogyan kell csajozni, aki életében soha sem tette, csupán válogatott az őt ostromló férfiak közül + semmi ismerete nincs a férfi működéséről. és itt nem rád célzok


"A barátnők nem önszántukból maradtak csak lány barátok. Írtam hogy nem vonzanak engem szexuálisan... volt már olyan hogy az egyik többet akart barátságnál, de ha egyszer nem vonz szexuálisan, és szerelmes sem tudnék belé lenni, akkor mit tegyek? "


így már érthetőbb


"Sajnos idősebb nők azért nem akarnak velem ismerkedni, mert a korom miatt úgy vélekednek rólam, mint ahogy én a korombéli lányokról. Megjegyzem jogosan, mert a korosztályom eléggé éretlenke. "


azért szerintem az elég sokat cáfol a közhitekre, ha egy 24éves kezdeményez pl egy 30évesnél. azon látszik hogy nem éretlenke, főleg ha meg meri szólítani és jól elbeszélgetnek. a gond inkább a gyerekvállalással lenne, mert egy 30 éves nő már igencsak abban a korban van, míg egy 24 éves férfi nem tudja megteremteni azt, ami egy gyereknek kell legtöbb esetben, meg nem is élt annyit. több évnyi együttélés nélkül meg fejest ugrani a családalapításba meredek.


ezt a választékproblémát megértem, ezen semmilyen önfejlesztés nem segít.


"Van úgymond barátom. Egy 30 feletti nő. Tényleg rendes mert sokat foglalkozik velem, de nem tudja helyettesíteni a páromat. "


ha tényleg egy fajta lelki társ, akkor tőle kellene segítséget kérned, vele beszélgetni sokat. nem helyettesíteni kell, csupán társaságot biztosítani egy kiegyensúlyozottabb jellemhez.

akár idősebb férfi ismerőseitől is kérhet infót ilyesmikről, csak az a baj, nagyon nagy különbségek vannak a korosztályok közt. egy mostani 30as férfi ha hasonló korosztályból ismerkedett, neki még volt választéka viszonylag, mert akkoriban nem volt még divat a "feminizmus" meg az élj a mának, nagy csöcs üresfej stílus. főképp a mai 30 alattiak fogékonyak a destruktív "kultúrákra" vagy a kultúra hiányára. ezért éretlenkék, egyszerűen a kor nevelési szokásai másak.

például sok 60 feletti nő szerintem nőiesebb mint a mai 20as csitrik többsége. még a személyisége is érdekesebb, igaz annyi idő alatt illik is emberré faragni magunkat.


"olyan lánnyal járni, aki leragad a zene meg a futás mellett és semmi más. vagy igen? "

nem tudom milyen szekta tagja vagy... vagy hogy mit akarsz ebből kihozni, de az hogy kerékpározni járok, kutyázok minden nap, néha találkozok a barátaimmal, nem azt jelenti, hogy nem teszek fel magamnak kérdéseket, amiket próbálok megválaszolni.


vagy szerinted mi az ami fejleszt? önismereti tanfolyam, egyetem?"


na ez részedről pofátlan és hülye beszólás volt.

pontosan erről beszéltünk, hogy egy normálisan feltett kérdésre 3 szóval válaszoltál, itt még szó sem volt a kutyáról meg a bicikliről

ha jót akarsz magadnak, akkor legalább azokkal nem kötekedsz akik foglalkoznak veled és segíteni akarnak.

előbb legyél öntudatos és alapos, aztán várj el a nőktől olyat, amire te magad is képes vagy. vagy ha már hibáztál, legalább ismerd el.


"nem látom értelmét az önfejlesztésnek, mert -nem nagyképűségből- már egy 30 feletti intelligens, érzelmi intelligenciával rendelkező férfi szintjén állok. "


szerintem meg bőven látunk hiányosságokat így is


"Nálam sokkal "alulfejlettebbek" is találnak maguknak párt. "


a nálad alulfejlettebbek nem maguk elégítik ki a szexuális vágyaikat, hanem primitív módon primitív embereken élik ki. csak azért mert valaki igénytelen, és te kevésbé, nem jelenti hogy nincs hová fejlődnöd.


"ha még így sem tudnak felérni hozzám a korosztályomból a lányok, mi lenne ha még tovább fejleszteném magam? :)

saját magam előtt vágnám el a lehetőséget ;)"


ez mondjuk viccen kívül is megállja a helyét. tény hogy egy egyszerű jellemnek kevesebb problémája van.

csak én inkább úgy látom, hogy kicsit többre tartod magad, mint ahol a valóság van. előbb próbáld meg magad igényesen kifejezni, merj kezdeményezni minden helyzetben, fejlessz a jellemeden és lelkiállapotodon. ez elég jellemző hiba, hogy valaki túl szerencsétlen ahhoz, hogy elismerje, nem a világgal van baj, ezért inkább választja az önteltséget. ilyen emberből meg van bőven.

2012. szept. 5. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad muporkának a nézőpontodat. így talán majd ő is elgondolkodik rajta, hogy egy sokszínű világban élünk, és több nézőpont is van. De ezt idővel meg fogja tapasztalni, amit elkezdi a nagybetűs életet.


"azért szerintem az elég sokat cáfol a közhitekre, ha egy 24éves kezdeményez pl egy 30évesnél. azon látszik hogy nem éretlenke, főleg ha meg meri szólítani és jól elbeszélgetnek. a gond inkább a gyerekvállalással lenne, mert egy 30 éves nő már igencsak abban a korban van, míg egy 24 éves férfi nem tudja megteremteni azt, ami egy gyereknek kell legtöbb esetben, meg nem is élt annyit. több évnyi együttélés nélkül meg fejest ugrani a családalapításba meredek."


sajnos sok huszonéves bepróbálkozik érett nőknél, kalandozó szándékkal. így egy 28-30 éves nő azt feltételezi, ha egy 24 éves pasi kezdeményez nála, hogy biztos csak kalandra kell neki.

másrészt, ha egy 28-30 éves nő választhat egy 24 éves "férfi" és egy 30-35 között férfi között szerinted melyik választja?


"ezt a választékproblémát megértem, ezen semmilyen önfejlesztés nem segít. "


erről van szó! sajnos


"szerintem meg bőven látunk hiányosságokat így is "


például? sokat segítene, ha látnám magam más szemén keresztül is!


utolsó bekezdésben írtál valamit, de azt sajnos nem tudtam értelmezni.

2012. szept. 5. 08:30
 33/45 anonim ***** válasza:

Sok mindenben nem értünk egyet. Nem is baj. Nem is kell.

Ti viszont nagyon egymásra találtatok, "Névtelen válaszoló" szinte mindenben egyetértesz és helyeselsz a kérdezővel, ami nem igazán úgy van ahogy... de mondom, tiszteletben tartom a véleményed. Én nem így állnék a dolgokhoz. (Bocsi hogy Névtelen válaszolónak nevezlek, de hát nincs név, amin hívhatnálak)

És csak zárójelben mondom hogy a kérdező kérdése azt volt hogy "Hogyan kerüljem el, hogy megfásult, rosszindulatú emberré váljak?" Mi már eléggé elrugaszkodtunk ettől, megfejteni és orvosolni az ő problémáit nem tudjuk, nem lehet. Csak ő tud segíteni saját magán. Ha pedig nem hajlandó fejleszteni magát, akkor ne keseregjen hogy nincs párkapcsolata. Vannak hülye, semmire kellő fiúk akik találnak párt mert a belső hiányosságaikat a külsővel remekül kompenzálják, így eladhatják magukat. Az a férfi, aki nem egy Brad Pitt, (nem baj) annak viszont palléroznia kell magát, hogy vonzóbbá váljon. Szerintem is van a kérdezőnek mit fejleszteni. Talán ebben az egyben egyet értünk Névtelen válaszoló.

Tehát a kérdésre hogy "Hogyan kerüljem el, hogy megfásult, rosszindulatú emberré váljak?" azt felelem, hogy sportolj, keress új elfoglaltságokat, barátkozz, találkozz sokat a már meglévő barátaiddal (azzal a 30 éves nővel), és ne sajnáltasd magad tovább, állj fel és kezd el tudatosan építeni az életed! 24 évesen egyáltalán nem gáz hogy nem volt még komoly kapcsolata (csak egy). Sok embert ismerek akinek ennyi idősen még egy sem volt, pedig ők is igényt tartanának rá! Szóval nem vagy 60 éves hogy azon sajnálkozzál, hogy nincs senkid és egyedül végzed! Túl korai... Szedd össze magad és igyekezz! Az élet minden területén próbáld meg a legjobbat kihozni! Azzal hogy tovább keseregsz valóban egy megfásult, rosszindulatú ember leszel, és senki nem akar egy megfásult, rosszindulatú férfit maga mellé. Ez lebegjen a szemed előtt. Ördögi kör tudom, de ha nem szállsz ki ebből, akkor a feltett kérdésed minden pontja igaz lesz rád. Csak úgy érhetsz el sikereket a nőknél, ha változtatsz a hozzáállásodon. Én ismerek ronda fiút, akinek nálánál sokkal szebb barátnője van, azért mert lehengerlő a stílusa, vicces és az ember egyszerűen imád a társaságában lenni. És hiába nem mutatod ezt a keserű arcod mások felé, akkor is benned van, és ott munkálkodik és akadályoz a célodban. Az embereknek iszonyú jó a "szaglásuk", megérzik hogy valaki "defektes", akkor is ha nem mutatja, nem beszél a sérelmeiről. Te ne legyél ilyen...


Sok sikert kívánok!

2012. szept. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

ha nem tudod(/akarod?) értelmezni, fölöslegesen írom le.

lényeg, hogy saját magad nem fogod legyőzni, addig nem is történik semmilyen változás


"Névtelen válaszoló" szinte mindenben egyetértesz és helyeselsz a kérdezővel,"


szinte. de az a kevés számú különbség hatalmas mértéket jelent.


""Hogyan kerüljem el, hogy megfásult, rosszindulatú emberré váljak?" Mi már eléggé elrugaszkodtunk ettől, megfejteni és orvosolni az ő problémáit nem tudjuk, nem lehet. Csak ő tud segíteni saját magán."

"Ha pedig nem hajlandó fejleszteni magát, akkor ne keseregjen hogy nincs párkapcsolata."


ebben egyetértek, többek közt ezért érzem már úgy, hogy a sok szövegelésnek nincs értelme, hiába írunk neki 10 tippet, ha nem érti meg, nem mer kezdeményezni és fejleszteni sem akar magán. onnantól kezdve hogy valaki lecövekel, teljesen értelmetlen bármilyen változást is várni. bár elég ellentétes téma, de a körülmények ezt mutatják.

2012. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
Így van!
2012. szept. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
most arra mentek rá, hogy bántsatok engem?
2012. szept. 6. 11:31
 37/45 anonim ***** válasza:

Nem. Csak akármit írunk, te folyton ellenkezel, tagadsz, magyarázkodsz, kijavítasz, hárítasz... ahelyett hogy mérlegelnél, elgondolkoznál, cselekednél.

Mint mondtam passzív vagy és sok jó ötletet, tanácsot, tippet, "életfelfogást" kaptál, amit nem vagy hajlandó megérteni. Az hogy követed e őket, és aszerint cselekszel e, az csak rajtad áll, de úgy érezzük hogy még csak fontolóra sem veszed egyiket sem. Csak hárítasz. Hogy "ez meg az nem úgy van, és ezt nem gondolom hogy igaz lenne rám, én nem vagyok olyan, ...stb" A hozzáállásodon kell alapjaiba véve változtatni.

2012. szept. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

majd meglátjuk mire megyek vele.


ha akkor is ott tartok ahol most majd írsz egy vigasztaló üdvözlőlapot?


gyöngybetűkkel!

2012. szept. 6. 13:33
 39/45 anonim ***** válasza:

Ha ott fogsz tartani ahol most,...akkor valamit nem jól csináltál/csinálsz.

És ezért csak te lehetsz felelős, nem mi, nem az egész világ. Hanem te! Minden ember saját szerencséjének a kovácsa. Mi nem tudunk helyetted becsajozni...

2012. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

engem nem boldogít mások bántása. bizonyára kellemetlenül esik, de ez az igazság.


van a te elméleted, miszerint nem kell fejlődnöd. akkor csak 1 valamit kell tenned: várj. ez a stratégia igen alacsony sikerlehetőséggel jár. ha feltételezzük, hogy 20 évesen volt barátnőd, akkor legközelebb 40évesen lehet hogy lesz egy.


vagy változtatsz magadon, aktívabb leszel, kezdeményezni fogsz. és megnöveled az esélyeidet mondjuk 170%kal.


ez puszta logika és matematika.


" Muporka válasza:


Nem. Csak akármit írunk, te folyton ellenkezel, tagadsz, magyarázkodsz, kijavítasz, hárítasz... ahelyett hogy mérlegelnél, elgondolkoznál, cselekednél.

Mint mondtam passzív vagy és sok jó ötletet, tanácsot, tippet, "életfelfogást" kaptál, amit nem vagy hajlandó megérteni."


ez azért túlzás


"Minden ember saját szerencséjének a kovácsa."


csak ne felejtsük el, hogy egyesek vasbányába születnek, mások aranybányába, a szerencsétlenek meg tehénürülékbe...

2012. szept. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!