Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Voltak barátaid, akikkel...

Voltak barátaid, akikkel megszakítottad a kapcsolatot, vagy ők szakították meg veled? Mi volt az oka?

Figyelt kérdés

Engem már ignoráltak, építettek le többször is. Eleinte rosszul esett, de ma már egyáltalán nem érdekel.

Meguntam, hogy folyamatosan meg kellett felelnem mindenkinek.

Hogy elkéstek, vagy lemondták a talit az utolsó pillanatban.

Hogy folyton számonkértek és magyarázkodnom kellett mindenért.

Hogy mindig ment a sértődgetés, a hiszti, a rinyanyafi..

Meguntam, hogy nem lehetek önmagam, folyton szerepeket kellett játszanom, hogy elfogadjanak és ne utáljanak ki.

Most már nincsenek barátaim, igényem sincs rá. Nekem a barátság már teher lenne. Így vagyok boldog. :) Végre önmagam lehetek!



febr. 8. 16:23
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

"Egy vaspáncélt alakítok ki magam körül."


Egy gond van ezekkel a falakkal és páncélokkal!

Nem engedik közel a rosszat, de azt sem engedik hogy a jó megérkezzen!

febr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
72%

Volt pár gyermekkori barátom.

Ketten meghaltak a covid alatt.

Egy az USA-ba költözött és elvakult Trumpista lett ezért nem beszélünk. Egy másik vidékre költözött és megszakított minden kapcsolatot a régi barátokkal.

Míg az utolsó egyszerűen elkopott mellőlem.

Igazabol néha hiányzik közülük néhány, de nincs mit tenni. Ez már így marad.

febr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen,egy kozeli par honapja volt o szakitotta meg...voltak vitaink es az utolso utan javasolta szakitsuk meg kertem aznap haromszor is tisztazzuk,nem akarta...en utana nem ereztem nekem kellene lepnem fele.

Kerdezo miben kertek szamon es miben kellett magyarazkodnod?

febr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbbel egyszerűen annyira másfelé sodort az élet, hogy megszakadt a kapcsolat egy idő után.

Volt, akikkel én szakítottam meg a kapcsolatot, az egyik olyan szinten elkezdett inni, hogy már másról sem tudott beszélni, csak a piáról, nem tudtam elviselni már többé.

Volt, aki konkrétan tőlem várta, hogy keressek neki munkát, és legyek a pszichológusa, de semmilyen tanácsot nem fogadott el soha, egyszerűen nem akartam ezt tovább, és kizártam az életemből egy idő után, mikor ezek az elvárásai irreálissá váltak.

Volt, akivel régen megszakadt a kapcsolat, aztán újra felkeresett, de olyan szinten "nyomult", hogy már úgy éreztem, megfulladok, és szerintem valami mentális gondja is lehetett mellette - a múltját nézve valós alapja volt ennek, sajnáltam, de nem volt nekem való ez a barátság. Nem akartam így újrakezdeni.


Nekem volt egy, bár tesóm barátnője, de mi is elég jóban voltunk, egyszer csak mindenféle belátható ok miatt "kitiltott" a csapatból. Semmilyen jelét nem adta előtte, hogy gondja lenne velem, sőt. Tesómnak sem mondott semmit, később az addigi baráti társaságból mindenkivel ellenséges lett, utóbb kiderült, egy pasi miatt változott meg.


Kb ennyi említésre méltó esetem van.

Többet ér, ha mindig magadat helyezed előtérbe. Nem hiszek az igaz barátságokban.

febr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
14-es jol irod.Mar en sem,de fajdalmas ez a dolog.Magunkat helyezni eloterbe es jol kialakitani a hatarainkat,hogy ne ugy viselkedjunk mint azok akik lepattintottak bennunket
febr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Én pár "baráttal" úgy jártam, hogy feltűnt, hogy csak én keresem őket, csak én szervezem a programokat, aztán egyszer gondoltam egyet, hogy na, akkor mostantól nem írok nekik, kíváncsi vagyok, mi lesz, mikor keresnek, hat éve várom :D Hogy is mondják, hogy nem a bohóc vagyok, hanem az egész cirkusz?
febr. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

16.nalam meg az volt a helyzet egyik baràtnőm mindig pont erre panaszkodott hogy sose keresi senki elsonek,en kerestem...egy ido mulva mindig leosztogatott havi egyre,stb.Meg beteg,elfoglalt,faradt,depresszios...mindig a kifogasok! Masokra nem volt az ..

Egyebkent van olyan is,ahogy irod mi teperunk tobbet a masikert mostmar ott tartok 2-3egymas utani nem valadz utan ha ok a lemondasra nem javasolnak idopontot en se irok de mar 2-3 se fogok irni senkinek.Akik igy viselkednek es utana fogjak magukat es irnak,hivnak par honap mulva ok is le lesznek osztva kesobbre.Vagy alkalmazni fogom a 3 szabaly es kieselt.

febr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
*3 szabalysertes
febr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező! Menekülj innen, ez az egyetlen jó tanácsom, és remélem megfogadod!


Ne hallgass senkire se, itt csak szociálisan lecsúszott, bármiféle interakcióra alkalmatlan egyének vannak. Egyetlen téma, amiről lehet velük beszélgetni, az a közös sérelmek. Nyafogni lehet velük, hogy jajj mi történt x évvel ezelőtt, pátyolgatni a sérelmeket, na erre jók az itteniek! Szóval csak átveszed a nyomorultságukat, és esetleg konzerválod azt, az idő függvényében persze. Tehát miért is hallgatnál itt bárkire? Kivéve persze rám :DDD


De ha nekem nem hiszel, akkor próbáld ki te magad is. Próbálj meg velük barátkozni. Sírnak, hogy a barátnőjük 8 évvel ezelőtt lemondta a közös kávézást, de ha te megpróbálnád elhívni őket kávézni, akkor szerinted mit reagálnának? "hááát nem is tudom, még nem ismerlek és nem bízok az emberekben" blablabla... Aztán pár perc múlva azon kapnád magadat, hogy egy olyan szerepben van, ahol ők az interjúztatók. Ők nem akarnak senkinek sem megfelelni, de számukra te feleljél meg. Még hozzá teljes mértékben. Minden egyes percben azt éreznéd levelezés közben, hogy ha épp rossz választ adsz, akkor bukta. Eszedbe ne jusson itt bárkivel barátkozni próbálni. Most őszintén, melyik a jobb, hogy a régi haverok néha (vagy nagyon gyakran) lekoptatnak, de azért vannak pozitív hozományok is, és jól érzed magadat velük, vagy gyk-s szintű emberekkel leállsz itt vagy bárhol máshol, aztán az 5-6 órás interjúztatásuk után lelépnek valami olyan szintű indokkal, hogy a küldött képeden a kapucnis pulóvered egyik oldalán a 4cm-el hosszabb a zsinór, mint a másik oldalon, ezért te nem vagy elég jó nekik? De legjobb esetben is beültök valahova kávézni, aztán feszenghetsz egy kínos emberrel, és nézhetitek egymást fél órán keresztül.

febr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Egyébként nem bánom, hogy leépítettek engem. Így legalább beigazolódott, hogy sosem voltak a barátaim, másrészt ez az ő bizonyítványuk, őket minősíti.

Valójában ez a sztori őróluk szól, nem rólam, ez az ő mozijuk, nekik játszódott le a fejében ez az egész, amitől erre az elhatározásra jutottak, hogy megszakítanak mindent. Így legalább nincsenek olyan személyek az életemben, akik érzelmileg lehúznak.

A sorozatos számonkérések, hisztik sem hiányoznak, hogy sose voltam elég jó nekik. Hogy mindig meg kellett felelnem nekik és a legjobb arcomat mutatni, hogy azt kellett mutassam mindig milyen boldog vagyok. Mindig szerepeket kellett játszanom, mert nem fogadtak el olyannak, amilyen vagyok. Én épp elég jó vagyok saját magamnak. Végre önmagam lehetek.

febr. 9. 15:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!