Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem kedvelem a párom barátait,...

Nem kedvelem a párom barátait, ismerőseit. Már meg is jegyezte, hogy nem kéne gúnyolódnom, megjegyzéseket tennem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve vagyunk együtt, nagyon jó a kapcsolatunk. Egy dologban nagyon különbözünk, hogy nekem kevés barátom, ismerősöm van, mivel én mindig is megválogattam, hogy kikkel haverkodjak. Én szerény, őszinte emberekkel vettem mindig körbe magam. Az ő haverjai többsége meg hencegők, irigyek, pökhendik. A többségük aszerint ítéli meg az embert, hogy milyen ruhája, milyen órája, kocsija van, miközben az ő zsebükben is alig lapul pár forint. Látszatemberek. Nem vagyok az a blamálós fajta, de múltkor is mikor néztük a FB-ját, kicsúszott a számon egy hölgy ismerősére, hogy "ez mekkora ri**nc."

Rám is szólt, hogy nem kéne így beszélnem másokról.

Igazából nem is járunk szórakozni a haverjaival. Mondtam neki, hogy menjen bármikor, de én nem tartok vele. Mikor voltunk együtt, én már majdnem a plafonra másztam egyik barátja nőjétől, nem értettem mit lehet egy órát dumálni a műkörmökről. Nekem van, ápolt a kezem, és ennyi. Nincs tovább. Ő meg annyit szónokolt már róla, hogy halálra untam magam. Mikor meg filmekről, vagy hírekről kezdtünk dumálni, csak hallgatott, mint a kukamatyi. Egy másik "barátnője" meg az óriási mellei, vastag karja, óriási hasa ellenére felvett egy szerintem rá kicsi ruhát, amiből buggyant minden. Mikor a pasim elmesélte, hogy a csaj hajtott rá pár éve, kicsúszott a számon, hogy "ez a kismalac?" Vagy az egyik barátja, aki hencegett, hogy 600 eurós telefonja van. Közöltem a sráccal (gyári munkás), hogy hát nekem is volt Iphone-om, és logisztikus léttemre sem használtam ki, le is cseréletem egy gombos, egyszerűbb ketyerére, mert ezeket a telefonokat szerintem nem ilyen földönfutóknak tervezték, mint mi vagyunk. Na, emiatt is én voltam a bunkó. Nem a srác, aki hencegett. Sosem voltam ilyen, magamon is csodálkozom. De irritálnak. Nyeljem be, vagy legyek önmagam? Nem tudom..



#hencegők
2013. júl. 9. 10:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hanyagolhatnád ezeket a megjegyzéseket, mert ezek alapján te is ennyire felszínesen ítéled meg az embereket, ahogy róluk állítod. Ugyanakkor: ha a barátai annyira pökhendiek miért barátkozik velük? Én hanyagolnám a velük való találkozást, de azért jusson eszebe: madarat tolláról...
2013. júl. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
100%

madarat tolláról, ugye :)

Másrészt, ha ilyen butának tartod a barátait, akkor Őt is annak tartod? Látható, hogy nem sokra tartasz egy gyári munkást-ez mondjuk Téged minősít-ha úgy érzed, ezek az emberek nem illenek a köreidbe, úgy gondolom rosszul választottál párt.

2013. júl. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:

Nekem tetszik, hogy ilyen a stílusod, de a párod oldaláról nézve bántó is lehet, hisz ő jóba van a kismalaccal is.

Teljesen más a baráti körötök ezért érthető, hogy nem tudsz velük miről beszélni és unod magad.

Magadban röhögj jót rajtuk ha valamit viccesnek találsz és kész.Így legalább a párod sem bántódik meg.

2013. júl. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:

Különbség van a haver és a barát között. Ha csak haverkodik velük, néha elmennek bulizni vagy megisznak valamit azzel nincs gond szerintem. Néha bírd ki őket a párod kedvéért, de csökkentsd minimálisra a találkozások számát, addig mondjuk elmehetnél te máshova a te barátaiddal.


Az én páromnak is van sok ismerőse, haverja, de ők nem barátok. Barátból kb. 2-3 van neki. A haverokkal ha találkozunk akkor beszélgetünk felszínesebb dolgokról, nevetgélünk és ennyi. Otthon pedig meg szoktuk beszélni, hogy kiről mi a véleményünk.

2013. júl. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Engem az zavarna a legjobban, hogy ha olyan emberekkel barátkozik, akikről neked alig van jó véleményed, akkor nem ismerted-e őt félre esetleg. Legalábbis engem ijesztene, hogy ránézésre butának és a vagyontárgyaival hencegő barátok miért nem szúrnak szemet a barátomnak. Mintha nem ugyanaz lenne az értékrendetek. Ugyanakkor ő régebb óta ismerheti őket, biztos mélyebb oldalukkal is találkozott már. Szerintem próbáld meg egy kicsit kevésbé kimondani az első gondolatodat, fogalmazz finomabban. Picit olyan vagy a leírás alapján, mint aki utazna arra, hogy felpiszkálja a társaságot. Ha sötétnek tartod a gyári munkást aki a 600 eurós telefonjával henceg, akkor magadban nevess jót, igyál inkább, hallgass és figyeld meg őket. Te vagy az új belépő, ne akard már megmondani egy sötét tuloknak, hogy semmi értelme a 600 eurós telefonjának, mert nem tudja (szerinted) kihasználni. Ne húzd fel magad rajta, ne akard átnevelni. Ő ilyen, ennyi esze van, ennyi is marad, viszont ha te sok ilyen monológot előadsz, akkor hamar kiutálhatnak a társaságból, elkezdhetik a barátod nyaggatni, hogy milyen hülye csaj vagy, minek van veled, stb. Szerintem ilyen társaságban (ahol felmérted a terepet és arra jutottál, hogy jézus, ezekkel az emberekkel 2 értelmes szót nem tudsz váltani) fogadd el, hogy a barátod társasága, ritkán találkoztok velük, nem velük éled az életed - hálistennek.


A mobilos témához pedig még annyit, hogy ha azt gondolod, hogy egy iphone-t nem lehet kihasználni - logisztikus létedre - akkor ez meg az, amivel te kérkedsz előttük: "olyan okos vagy, hogy felismerted, hogy neked egy 5-10 évvel ezelőtti telefon bőven megfelel, tehát aki nem miniszterelnök vagy részvényes, az csak idióta lehet, ha jobb telefont vesz". - hencegett a gyári munkás, te meg leoltottad, hogy úgyse fogja kihasználni a mobilját. Ezt hadd döntse el már ő, ha neki kell a fényképező bele, a játék (hazafelé a buszra melóból), a mit tudom én még mi, akkor az az ő szíve joga.

2013. júl. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
A férjemnek is van pár jó barátja, akiket én nagyon nem kedvelek. A többségüket igen, de párat nem. Ezt megbeszéltük, én elmondtam neki, ő pedig tudomásul vette. Megbeszéltük, hogy őket nem hívja meg hozzánk hosszas összejövetelre, ha akar velük találkozni, akkor megy nélkülem. Ha mégis olyan program van, ahol velük kell lennem egy társaságba, akkor távolságtartó vagyok velük, de udvarias, mert a férjemet szeretem, és nem akarom őt kellemetlen helyzetbe hozni, sem megbántani, és magamat sem lejáratni gyerekes viselkedéssel. Megjegyzést sosem tennék rájuk, inkább nem foglalkozom velük. De tiszteletben tartom, hogy ők a férjemnek jó barátai.
2013. júl. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Nekem is vannak kövér barátnőim, de ők ízlésesen öltözködnek, XL-es testükre nem erőszakolnak rá M-es méretű felsőket... ami a "kismalacot" illeti. Ja, és ők nem szólják meg az embert, hogy "a felsődet láttam én is az árleszállításon". Annyira a nyelvemen volt, hogy milyen kár, hogy a sátrakat nem adták olcsóbban, de inkább ráhagytam. Meg a hülye megjegyzés, hogy "hát én ilyen sz@r Skoda Fábiáért biztosan nem adtam volna pénzt, akkor inkább vettem volna Mercit, vagy Volkswagen-t. De ezt olyan, akinek még Trabantja sincs.

A párom ebben a közegben "nőtt fel". De már kezdem felnyitni a szemét, hogy az emberi értékek nem itt kezdődnek. Viszont még mindig megsértődik, mikor a haverjait kritizálom.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2013. júl. 9. 11:28
 8/32 anonim ***** válasza:
Azt megértem,hogy nem bírod az ilyen embereket,de ahogy viselkedsz,az már rosszmájúság és ez szintén nem egy szimpatikus tulajdonság. Nekem is az agyamra mennél. Szereted a párodat,nem? Erőltesd meg egy kicsit magadat,hogy próbáld meg elfogadni a számára kedves(?) embereket,kérdezd meg tőle,hogy ő mit szeret annyira bennük és ha elmesélte,akkor próbáld meg őket más szemszögből nézni. Már csak a béke érdekében.
2013. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim válasza:
100%
Nem vagy te egy kicsit rosszindulatu? "r*b*nc, kismalac, plafonra maszol, foldonfuto" Orulok, hogy az en baratnom nem ilyen megkeseredett. Elhiszem, hogy idegesitoek, de ettol meg nem kene lehurrogni folyamatosan mindenkit, mert ez gusztustalan es taszito.
2013. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Ja, és nem nézem le a gyári munkást, nem erre ment ki a dolog, hanem, hogy neki semmi szüksége ilyen spéci ketyerére. Ráadásul a teló miatt meg én fizetem az italát, a "jaj, basszus, otthon maradt a tárcám" dolgot is már nagyon unom.
2013. júl. 9. 11:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!