Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem kedvelem a párom barátait,...

Nem kedvelem a párom barátait, ismerőseit. Már meg is jegyezte, hogy nem kéne gúnyolódnom, megjegyzéseket tennem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve vagyunk együtt, nagyon jó a kapcsolatunk. Egy dologban nagyon különbözünk, hogy nekem kevés barátom, ismerősöm van, mivel én mindig is megválogattam, hogy kikkel haverkodjak. Én szerény, őszinte emberekkel vettem mindig körbe magam. Az ő haverjai többsége meg hencegők, irigyek, pökhendik. A többségük aszerint ítéli meg az embert, hogy milyen ruhája, milyen órája, kocsija van, miközben az ő zsebükben is alig lapul pár forint. Látszatemberek. Nem vagyok az a blamálós fajta, de múltkor is mikor néztük a FB-ját, kicsúszott a számon egy hölgy ismerősére, hogy "ez mekkora ri**nc."

Rám is szólt, hogy nem kéne így beszélnem másokról.

Igazából nem is járunk szórakozni a haverjaival. Mondtam neki, hogy menjen bármikor, de én nem tartok vele. Mikor voltunk együtt, én már majdnem a plafonra másztam egyik barátja nőjétől, nem értettem mit lehet egy órát dumálni a műkörmökről. Nekem van, ápolt a kezem, és ennyi. Nincs tovább. Ő meg annyit szónokolt már róla, hogy halálra untam magam. Mikor meg filmekről, vagy hírekről kezdtünk dumálni, csak hallgatott, mint a kukamatyi. Egy másik "barátnője" meg az óriási mellei, vastag karja, óriási hasa ellenére felvett egy szerintem rá kicsi ruhát, amiből buggyant minden. Mikor a pasim elmesélte, hogy a csaj hajtott rá pár éve, kicsúszott a számon, hogy "ez a kismalac?" Vagy az egyik barátja, aki hencegett, hogy 600 eurós telefonja van. Közöltem a sráccal (gyári munkás), hogy hát nekem is volt Iphone-om, és logisztikus léttemre sem használtam ki, le is cseréletem egy gombos, egyszerűbb ketyerére, mert ezeket a telefonokat szerintem nem ilyen földönfutóknak tervezték, mint mi vagyunk. Na, emiatt is én voltam a bunkó. Nem a srác, aki hencegett. Sosem voltam ilyen, magamon is csodálkozom. De irritálnak. Nyeljem be, vagy legyek önmagam? Nem tudom..



#hencegők
2013. júl. 9. 10:51
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:

75%-osnak igaza van. Ha valaki vékony, még simán löttyedt, ahogy a vékony lányok/nők legnagyobb része az is.

A másik: a férfi más szemmel nézi a nők öltözködését. Én pl hányok ha a nő férfiasan öltözködik. Lehet a leg makulátlanabb ember, akkor is gáz.

De elég az offból.

A kérdezőnek az a baja, hogy sosem voltak barátai. Gondolom a családja sem egy etvasz. Ez a gond.

2013. júl. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Teljesen félre értelmezitek amit írtam.


Idézek a fenti szövegből:

"Az ő haverjai többsége meg hencegők, irigyek, pökhendik. A többségük aszerint ítéli meg az embert, hogy milyen ruhája, milyen órája, kocsija van, miközben az ő zsebükben is alig lapul pár forint. Látszatemberek. "


Akik fikáznak, szerintem ők is hasonlóak, és magukra vették a kritikát, ahogy a molett hozzászóló a kismalacot, és annyira bekattant ettől a jelzőtől (gondolom őt is illették már ezzel), hogy nem fogja fel, hogy nem a testalkattal van gondom, hanem azzal, hogy (újra ismétlem magam): XL-es méreteire M-es ruhát húz fel, ami annyira szűk, hogy mindenhol buggyan, és ezzel még jobban kihangsúlyozza a túlsúlyát, egyszóval gusztustalan, DE! mindezzel még nem is lenne gond, hanem MÉG Ő (ilyen formával) kritizál ENGEM, hogy milyen ciki, hogy kiárusításon vettem a felsőmet. ÉRTED MÁR????

2013. júl. 10. 09:48
 23/32 A kérdező kommentje:

# 21/22 tegnap 15:59


A családom jómódú, mégis szerény, intelligens emberek, akik szintén elítélik ezt a fajta rongyrázást, aminek semmi háttere, alapja nincsen.

Nekem ne fikázza le a kocsimat egy olyan, akinek még biciklije sincsen!!! Ne hencegjen a 600 eurós telefonjával olyan, akinek az italát én fizetem, mert egy petákja sincsen (nem maradt)... Ennyi!

...és köszönöm a válaszokat, rájöttem belőlük, hogy igen is jogosan "írtom" őket.

2013. júl. 10. 09:53
 24/32 anonim ***** válasza:
Folytasd csak nyugodtan, majd megunja a párod, és kihajít :)
2013. júl. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:

Kérdező, ha a szüleid ilyen komoly emberek, te miért nem vagy az? Vagy túl száraz neveltetést kaptál?


"Írtod" őket? Jó idézőjelbe tetted, de még így is erős. Miért nem inkább magaddal foglalkozol és a baráti köröddel. Ja az nincs?

2013. júl. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Igazán nem értem, hogy miért véditek az ilyen embereket, és miért bennem látjátok az ellenséget :)
2013. júl. 10. 10:51
 27/32 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azért, mert megértettük, hogy tényleg nyomorék emberek a párod barátai, igazad van, de ez még nem jogosít fel arra, hogy így viselkedj velük - és te meg ezen húzod fel magad. Hogy nem értjük, hogy ők milyen hencegő és bunkó emberek, hát jogos, hogy te beszólsz nekik. Az jogos, hogy olyan a véleményed róluk amilyen, de a barátod előtt osztani őket, az már nem annyira illedelmes viselkedés. Vagy ne találkozz velük, vagy asszisztálj a paraszt viselkedésükhöz. Egy buta embernek hiába magyaráznál órákig, hogy miért buta, úgyse fogja fel, kár ilyenre pazarolni a türelmed meg a jókedved. Ne legyél ennyire önérzetes közöttük, okos enged, szamár szenved.
2013. júl. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ. Végül is ebben valóban igazad van. Csak annyira nehéz visszafognia magát az embernek, mikor akaratán kívül ilyenek kerülnek az útjába.
2013. júl. 10. 11:25
 29/32 anonim ***** válasza:

Na, akkor idézlek:


Azt írtad, hogy ők "látszatemberek", mert "a többségük aszerint ítéli meg az embert, hogy milyen ruhája".


Aztán mindössze 6 sorral később:


"Egy másik "barátnője" meg az óriási mellei, vastag karja, óriási hasa ellenére felvett egy szerintem rá kicsi ruhát, amiből buggyant minden. Mikor a pasim elmesélte, hogy a csaj hajtott rá pár éve, kicsúszott a számon, hogy "ez a kismalac?""


Na, tessék! Itt van feketén-fehéren! Te is a ruha alapján ítélsz, ugyanolyan látszatember vagy, mint ők. Megérdemlitek egymást.

2013. júl. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:

Pontosan. Itt írod, hogy utálod őket, mert mindenkit külső alapján ítélnek meg, meg mindenkit leszólnak. Te nem ugyan ezt csinálod?

Sajnos az öcsémnek is ilyen barátnője van. Remélem hamar dobni fogja! Én már a második ilyen megnyilvánulás után elgondolkodnék a kapcsoalt sorsán. A hamradik-negyedik ilyennél meg lapát. Túl sok a nő, túl rövid az élet az ilyenekhez.

2013. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!