Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A nők közötti barátság mennyib...

Szuperpocok kérdése:

A nők közötti barátság mennyiben különbözik a férfiak köztitől?

Figyelt kérdés

Tudjátok én is gyakran tapasztalom azt, hogy a lányok áskálódok, féltékenykedők és sokkal versengőbbek egymás közt mint a férfiak. Egyik pillanatban öri-baris karkötőt viselnek, készül a sok selfie, másnap meg már fújnak egymásra.


Kinek van jobb munkahelye, pasija, külseje, állandóan megy a versengés.


Én nem vitatom, hogy nem létezik nők közti barátság, csak az nekem férfiszemmel egyáltalán nem tűnik annak. Hanem leginkább csak egy ámításon alapuló, felszínes dolognak.


Elnézést ha valakit sértenek az itt leírtak, csupán állandóan erről hallani és én is testközelből ezt tapasztaltam.


Nektek milyen tapasztalatotok van?


24/F



2016. dec. 11. 17:25
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
8-asnál a pont. Nincs is hova tovább ragozni a témát.
2016. dec. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
72%
Öribari karkötő, közös szelfi, anyám...:D 24 évesként, hatalmas élettapasztalattal ne írj már nőkről, ezek max idétlen, 12 éves fruskákra vagy valamivel idősebb, de szellemileg éretlen lánykákra jellemzők, nem nőkre. Nekem van olyan barátnőm, akivel általános iskola óta jóban vagyunk, olyan is, akivel 18 éve napi szinten beszélünk, együtt járunk utazni, mert a férje nem szeret repülőre ülni, színházba, komolyzenei koncertekre, egymás mellett álltunk életünk nehéz időszakaiban. Soha életemben nem volt öribari karkötőm, nem szoktunk egymással érzelegni, de versengeni, egymásra fújni se.
2016. dec. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
73%

Ez hülyeség. Nekem egy barátnőm sem volt ilyen hülye p.icsa, mint amit te leírtál. Nem barátkozom olyanokkal, akik felszínesek és áskálódók.


Ami azt illeti szerintem a női barátságok jobbak, mint a férfi barátságok, abból a szempontból, hogy a barátnőd előtt nyugodtan adhatod önmagad, nem kell félned, hogy elítél vagy kinevet. A férfiaknál én azt látom, hogy a barátságok megrekednek a haversági szinten, jól elvannak, elsörözgetnek, eldumálgatnak a melóról meg a politikáról meg a fociról meg az időjárásról, de ennyi. Semmi igazán fontosról vagy személyesről nem esik szó, vagy legalábbis nem gyakran. Egymás előtt is játsszák, hogy ők mekkora macsók, és rettegnek érzelmeket kimutatni, mert akkor gyengének lennének titulálva a másik által.

Számomra borzasztó lenne, ha még a saját barátaim előtt is meg kéne állandóan játszanom magam és igazából soha sem lehetnék igazi. Az ilyen nem is barátság, hanem ahogy mondtam, csak haverság.

2016. dec. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
40%

8as: de, sajnos a mai lányok közt már ez az átlag. A 12es kb 30éves lehet most, és nagyon szerencsés, amiért még egy olyan világban volt tini, melyet nem cseszett el ennyire a szociális média. Plusz 12esről lerí, hogy intelligens, ami szintén nem árt egy erős barátság kialakításához..


Szerintem a 10es foglalta a legjobban össze. Kérdező, neked milyen a barátságod fiúkkal?


Nekem több lány barátom volt, mint fiú, de a fiúkkal való barátságomat többre is tartottam. Bár jelenleg már egyikük sincs jelen az életemben, és újak sem léptek helyükbe. Így maradnak ezek a barátságos kérdések, melyekben látom, sokaknak megadatik az igaz barátság,vagyis az, ami nekem nem adatott meg soha.


Bocs, nem akartam itt érzelegni.


24f

2016. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
Óh, ha kell nagyon össze tudnak tartani. Nem egy férjes nőt, 100 százalékban fedez a barátnő, még velem van.
2016. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

"A férfiaknál én azt látom, hogy a barátságok megrekednek a haversági szinten, jól elvannak, elsörözgetnek, eldumálgatnak a melóról meg a politikáról meg a fociról meg az időjárásról, de ennyi. Semmi igazán fontosról vagy személyesről nem esik szó, vagy legalábbis nem gyakran."


Hát...nekünk legalább van valami érdeklődési körünk, hobbink stb. :D


A viccet félretéve, nagyon jók a meglátásaid. Főleg, amit az érzelmek kifejezésével kapcsolatban mondtál :)

2016. dec. 11. 19:35
 17/38 anonim ***** válasza:
29%

#13 - te is remekül megfogalmaztad a haver kategóriát. De van ott más kategória is, amit, mivel nem ismeritek, fogalmatok sincsen róla. Nem láttok mélyebbre a látszatnál. Nektek az az érzelem, ha koholt elméleteken dilemmázgattok könnycsordulásig, az az igazi mélység, mert ti így működtök. De másnap elfelejtitek, hogy ezek a mélyen szántó érzéseitek előző este megváltották a saját világotokat, mert kiderült egy újabb félreértés, vagy akármilyen apróság, amiben a gyarló férfit ismét félreértettétek, és helyre áll a lelki béke. Persze holnap előröl kezdődik, a saját megnyugtatásotokra ismét előkerül valamelyik legjobb barátnő és rinyagépként funkcionál :)

Ezzel szemben a férfi igen, elsörözget a "haverjával", meccset néz a "cimborájával", és nem terhelik egymást semmit sem érő, előre nem mozdító, de egymást önigazoló dolgokkal. Eddig látjátok a "belsőt", és itt lezárjátok, hogy a férfi ennyire képes. De a férfi attól, hogy nem használja lelki szemetesládának minden nap akármelyik - egyébként egymással egyenrangú - barátját, még tegnap is, meg holnap is érezni fogja a "haverságot", amely egyik pillanatról a másikra barátsággá nemesül, ha és amikor szükséges.

2016. dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
63%

Igen, mert a nőknek nem lehet hobbija. Ez aztán az értelmes megállapítás kérdező. Gyerekes vagy, és pontosan olyan gyerekes nőkkel találkozol, mint amilyen te vagy.

Utolsó, hiába erőlködsz, én soha az életemben semmi olyat nem csináltam másik nőkkel amiket te kitaláltál. Egyetlen rinyagépet sem ismerek a saját köreimben. Talán rossz nőkkal ismerkedsz te is.

2016. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

18-as


"A viccet félretéve"

2016. dec. 11. 19:50
 20/38 anonim ***** válasza:
90%

"Főleg, amit az érzelmek kifejezésével kapcsolatban mondtál :)"


Az az érdekes, hogy vannak férfi barátaim is (tényleg csak barátok:-)), és velem tudnak nagyon bensőséges dolgokról is beszélni. Még azt is elfogadják, ha helyrerakom őket, amikor elkezdenék játszani a macsót, meg a "mindenki más a hibás, nem én" játékot.:-) Az is igaz, hogy nőként azonnal látom, ha baj van, és elég jól tudok kérdezni és hallgatni. Szerintem azért az igazi férfibarátságokban már nem játsszák meg magukat a srácok, legalábbis én így láttam a saját fiaimnál. (Sajnos, elég rég elmúltam már 30, felnőtt gyerekeim vannak, de azért köszönöm, jólesett.:-)) Inkább azt mondanám, hogy ritkák a nagy, mély beszélgetések, nekik sokkal nehezebb megnyílni, mint nekünk, nőknek, akik azonnal kidolgozzuk, kibeszéljük magunkból az érzelmi megrázkódtatásokat, akár pozitív, akár negatív.

2016. dec. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!