Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A nők közötti barátság mennyib...

Szuperpocok kérdése:

A nők közötti barátság mennyiben különbözik a férfiak köztitől?

Figyelt kérdés

Tudjátok én is gyakran tapasztalom azt, hogy a lányok áskálódok, féltékenykedők és sokkal versengőbbek egymás közt mint a férfiak. Egyik pillanatban öri-baris karkötőt viselnek, készül a sok selfie, másnap meg már fújnak egymásra.


Kinek van jobb munkahelye, pasija, külseje, állandóan megy a versengés.


Én nem vitatom, hogy nem létezik nők közti barátság, csak az nekem férfiszemmel egyáltalán nem tűnik annak. Hanem leginkább csak egy ámításon alapuló, felszínes dolognak.


Elnézést ha valakit sértenek az itt leírtak, csupán állandóan erről hallani és én is testközelből ezt tapasztaltam.


Nektek milyen tapasztalatotok van?


24/F



2016. dec. 11. 17:25
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
64%
Nekem meg tök szimpatikus, biztos nagyon jó barát.
2016. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Igen, attól, hogy férfiak tekintetében ő sem látja jól a dolgokat, és van egykét tenyérbemászó mondata, jól ír; a női lélekben képben van és jó barát lehet.

Akkor válna jó emberré is, ha nem degradálná a férfiakat, és befogadóbb lenne a számára - eddig - meg nem értett dolgokkal kapcsolatban.

2016. dec. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Csak azt csinálja, amiről a kérdés szól. A kérdező miket tapasztal...


Én nem írtam semmit a férfiak barátságáról, mert nő vagyok. Tapasztalatom csak nő-nő, nő-férfi barátságról van. Férfi-férfiról soha nem lesz.


De gondolom, a férfiaknak lehetnek női tapasztalataik.

2016. dec. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
49%

Ég és föld. És mint oly sok mindennek, ennek is az evolúcióban kell a magyarázatát keresni. Az őskorban a férfiak vadásztak, vagy ellenséges hordákkal hadakoztak. Nekik nagyon nem volt mindegy, hogy a mellettük kőbaltát szorongató torzonborz alak milyen érzésekkel viseltetnek irányukban. Az ő egymásra utaltságukból alakult ki a barátság.

A nők gyűjtögettek. Nekik a mellettük hajlongó másik nő nem segítséget, hanem konkurenciát jelentett. Ezért az az barátságuk fabatkát sem ér. Tisztelem és becsülöm őket. Rengeteg olyan tulajdonság birtokosai, amikben mi, férfiak a nyomukba sem érünk. De barátnak csapnivalóak.

2016. dec. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
*Ezért az ő
2016. dec. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:

A legjobb barát egy plusz motiváció az életemben. Valaki, aki váratlanul érkezik, és néhány hónap, év után már kitör a haveri zónából. Aki olyan, mint a testvérem. Mindig támogat, önbizalmat ad, mellettem van. Olyan személy, akivel mindig jó a hangulat, nem kell hozzá alkohol, hogy elviselhető legyen. Akivel a szórakozás tényleg hasznosan eltöltött idő. Ha megtetszik egy lány, és nyuszi vagyok, ő rá tud beszélni arra is, hogy odamenjek hozzá. Ha összejön, akkor sem hanyagolom el. Mert a család, kapcsolat, barát hármas szükséges a tökéletességhez, a teljes boldogsághoz.

A barátság egy lélek két testben. :))

Akinek a vesémet is odaadnám, ha beteg lenne, és ezen múlna az élete.

Becsüljétek meg. Én már elveszítettem ezt a kincset. :(

18/F

2016. dec. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Miquel, ha már Szendi Gáborból meríted a bölcsességet, akkor legalább olvasd végig, amit írt a témáról.:-) Ez már rég nem aktuális, arról nem is beszélve, hogy ő is férfi, nem sokkal konyít többet a női lélektanhoz, mint itt bármelyik pasi.
2016. dec. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Nem olvastam Szedi Gábortól semmit. Viszont közel 50 kapcsolattal, 2 felnőtt lánygyermekkel és 57 évvel a hátam mögött értek valamicskét a nők lélektanához.
2016. dec. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!