Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A nők közötti barátság mennyib...

Szuperpocok kérdése:

A nők közötti barátság mennyiben különbözik a férfiak köztitől?

Figyelt kérdés

Tudjátok én is gyakran tapasztalom azt, hogy a lányok áskálódok, féltékenykedők és sokkal versengőbbek egymás közt mint a férfiak. Egyik pillanatban öri-baris karkötőt viselnek, készül a sok selfie, másnap meg már fújnak egymásra.


Kinek van jobb munkahelye, pasija, külseje, állandóan megy a versengés.


Én nem vitatom, hogy nem létezik nők közti barátság, csak az nekem férfiszemmel egyáltalán nem tűnik annak. Hanem leginkább csak egy ámításon alapuló, felszínes dolognak.


Elnézést ha valakit sértenek az itt leírtak, csupán állandóan erről hallani és én is testközelből ezt tapasztaltam.


Nektek milyen tapasztalatotok van?


24/F



2016. dec. 11. 17:25
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
76%

14-es: Azért ez az átlag, mert nektek férfiaknak erre van igényetek. A kerek mellekre ami mindig kilátszik, és a kerek popsira, ezért pucsítanak. Amikor látom a sok megosztott képet a tökéletes nőkről, akkor legalább 100 férfi jegyzi meg hogy ilyen az igazi nő, ha megcsalná ő kérne bocsánatot stb. Mindegy, mennyire van alulöltözve, úgy el vannak tőle ájulva a férfiak, hogy azt rossz nézni. Emellett meg panaszkodtok hogy minden nő r.banc és nem találtok egy normális nőt. Ezek a lányok meg azért csinálják ezt, mert nincs önbizalmuk, pozitív visazajelzésre vágynak, és ti férfiak ezt meg is adjátok nekik, ezért van ez az ördögi kör, ezért ilyen egyre több lány.

Egy ducibb lányt, akinek mondjuk nem tökéletes a bőre, viszont nagyon szép személyisége van például mikor dicsérnél meg? Mert én azt látom mindenhol, hogy ti férfiak a szép lányokat lek.rvázzátok, egy kevésbé szépet pedig lenyomorékoztok. Mit is akartok akkor pontosan?


Panaszkodtok, hogy minden lány ilyen csücsörítős r.banc, közben meg dicséritek őket agyba-főbe.

2016. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
93%

Az én barátságaim nem sokban. Egyik barátnőm 13 éve meg van, szerintem soha sem vesztünk össze, nem volt a másikra fújás, kibeszélés, akármi. Volt hogy távolabb álltunk, de félig vele nőttem fel, szoros a kötelék. De se vele se más barátnőimmel nem szoktam nyáladzani, nagyon nem vagyok az a típus. Az olyan csajokat kerülöm is.

Szerintem azok a lányok, akiket leírtál súlyos érzelmi problémákkal küzdenek, nincs önbizalmuk és folytonos megerősítésre van szükségük.

Az én barátnőim rohadt őszinték velem, megmondják ha hülye voltam és lebasznak ha úgy van, csomót poénkodunk egymáson, szivatjuk egymást. Nincs belőle sértődés. Néha vitatkozunk, de hogy 20 percnél tovább soha sem tart a sértődés az is biztos.

Jó, hozzátartozik hogy én pl elég fiús vagyok, van két bátyám, fiús hobbik, és az ilyen lányokkal is lettem mindig jóba.

A különbség szerintem az, hogy ha érzelmi gobdok vannak, bármi probléma valóban tanácsot tudok kérni tőlük. Nem jön ilyen téma elő gyakran, de olyan kor tök őszintén tudunk dumálni. Nincs az, hogy nem vagyok eléggé érzéketlen és macsós. :D

Persze lehet csak én latom igy, de sok srácról távolról se tudom elképzelni hogy a haverjaival barmi ilyet megdumaljon. Ezert folytja magaba sok ferfi a problémáit, ami mondjuk nem mindig jó es egészséges.

2016. dec. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
52%

Meg kell különböztetni két szintet a nők egymás közötti kapcsolataiban: az egyik a "te vagy kéznél" kapcsolat. Amikor elcsacsognak egymással, összeverődnek néha egy pletykamaratonra vagy meginni valamit, nagyon látványosan kedvelve egymást, de azért féltékenyen lesik egymást és áskálódnak.

Meg van ezen túlmenően a barátság, ami úgy működik, mint egy normális, bensőséges emberi kapcsolat, ahol őszinte lehet az ember, sírhat, nevethet, önmaga lehet veszélyek nélkül, anélkül, hogy ezért megszégyenítenék.


Emiatt lehet furcsa a nőknek a férfibarátság, mert tényleg másként értelmezzük. A férfibarátságnak a korábbi, uraktól érkező hozzászólások alapján az a lényege, hogy ha a másik bajban van, akkor a barát ugrik és segít és nem hagyja cserben. Ez szép és nemes. A női barátság lényegének a magam részéről azt látom, hogy ne kelljen tennem az agyamat, hanem tényleg önmagam lehessek, és úgy szeressenek, ahogy vagyok, és viszont. Ezért jön zavarba a nő, amikor férfi barátokat lát egymás között, mert úgy tűnik, abból a kapcsolatból ez hiányzik, ott mindig viselkedni kell valahogy, felvágni, vagy szimplán csak tartani magát akkor is, ha bántja valami, és az elvárásoknak megfelelően venni a dolgokat.


Lehet, hogy nem jól látom a dolgokat, de hát mindannyian be vagyunk zárva a magunk elméjébe, ami torzít.

Mindenesetre köszönet az érdekes, kulturált felvetésért.

2016. dec. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

"Hát...nekünk legalább van valami érdeklődési körünk, hobbink stb. :D"


Ez bántó volt.

2016. dec. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
30%
Előző hozzászóló vagyok: most olvasom, "Viccet félretéve" - elnézést az előző hsz-ért :-)
2016. dec. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Csacsog, pletyka... aki csak ezt látja, nyilván nincs benne.
2016. dec. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 Sunshinedoll ***** válasza:
38%

Őszinte barátságban a nők között se megy a versengés. Nem értem, hogy gondolod, hogy pasiként te majd beható véleményt tudsz formálni a nők barátságáról :D Nyilván vannak áskálódások emberek között, de mindenkinek egyéni igényessége, hogy kikkel barátkozik.

Az én barátnőim pl tündériek, olyanok, mintha a testvéreim lennének, hatalmas motivátorok, támogatók. Ha sz-r kedvem van, akkor felvidítanak, elterelik a figyelmem, elmondják mekkora istenkirálynő vagyok, ha párkapcsolati problémám van anyatigrisként készen állnak szétkapni az aktuális pasimat stb :D. Az őszinte lány barátság a lehető legkirályabb dolog a világon, ilyen szintű támogatást nagyon kevés embertől kapni. Nem ciki olyat mondani egymásnak, hogy "úristen , de dögösen nézel ki" anélkül, hogy utánamondanánk hogy 'no homo' , de ha valami szarul nz ki, akkor azt is harag nélkül közölhetjük egymással :D A legjobb barátnőm sokszor jobban tudja, mi jó nekem, mint én magam. Ahhh, öcsém, a lányok barátsága a legönzetlenebb és legjobb a világon, imádom :D A lányok szuper aranyosak és kedvesek általában, amelyik lány azt hangoztatja, hogy "én nem barátkozok lányokkal, mert csak a drámázás megy, nekem minden barátom pasi", az egy féltékeny, önbizalomhiányos csaj, akinek okkal nincsenek barátnői, alacsony önbecsülését csak a pasik felszínes figyelméből nyeri, és ő az oka az olyan rosszindulatú pletykáknak, hogy a lányok barátsága utálkozásokkal teli.

Akinek meg áskálódó barátnője van, az meg legyen igényesebb a társasági körére, és ne barátkozzon ilyenekkel, ennyi :D

2016. dec. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
0%

Pont úgy gondolja csak, ahogy a nők gondolják, hogy beható véleményt tudnak formálni a férfiak barátságáról.

:)

2016. dec. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

[link]


Itt jól leírja és a férfi meg női barátságok lényegét. Szerintem tök igaz ez a cikk.

2016. dec. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
27es baromi ellenszenves, ahogy és amit írsz
2016. dec. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!