Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőmnek abortusz...

A legjobb barátnőmnek abortusza volt, nem bírok többet a barátja lenni, rossz ember lennék?

Figyelt kérdés
Az én értékrendembe abszolút nem fér bele az abortusz, eddig azt hittem a barátnőmébe se. Nemrég terhes lett és első dolga volt intézni a megszakítást. Nem ítélkeztem felette, nem is mondtam neki semmi különöset, de annyira nem veszi be ezt a gyomrom, hogy azóta nem keresem, sőt egyáltalán tudni se akarok róla. Barátnőm meg nyomul, meg dumálni akar, sőt, ő ítél el engem, mert hogy ennyire "megvisel". Szerinte rossz barátnő vagyok, valóban így lenne?
2018. máj. 13. 13:37
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
77%
Hát miről szól a barátság ? Néha inni egy kávét, buliba menni, meg pletykázni? Amúgy hany evesek vagytok?
2018. máj. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:
Huszonévesek.
2018. máj. 13. 14:11
 13/50 anonim ***** válasza:
91%
Na és ki a barátság a te megfogalmazasodban ?
2018. máj. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:
Hmm, én nem hiszek az élethosszig tartó barátságokban. Minden élethelyzetben más-más emberre van szükséged és csomó esetben más irányba változtok, ami sokszor már áthidalhatatlan. Jelene esetben ez egy 15 éves barátság volt, végigjártuk együtt a gimit, az egyetemet, de rengeteget változtunk ebben az időszakban, főleg az utóbbi időben. Lásd a jelen esetet. Régen ő se így gondolkodott, most simán megtette. Az emberek változnak, nincs rá garancia, hogy örökre barátok maradunk. És egy barátság esetében sokkal kevesebb is elég, hogy hátat fordítsunk a másiknak, hiszen mindenki olyan emberrel szeretné tölteni az szabadidejét, aki feltölti, nem pedig lehúzza. Egy házastársi és családi kapcsolat sokkal-sokkal stabilabb.
2018. máj. 13. 14:16
 15/50 A kérdező kommentje:
Semmi komoly oka nem volt az abortuszra, minden rendben van körülötte, csak egy hepp volt részéről..
2018. máj. 13. 14:17
 16/50 anonim ***** válasza:
78%
Abortusz ide vagy oda, az a lány csak nyert vele, hogy nem akarsz vele kapcsolatot.
2018. máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
36%
De a kerdezo is nyert vele, hogy megszakította a kapcsolatot, es ez a lenyeg. Ne hallgass azokra, akik szidnak
2018. máj. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
81%

5-ös vagyok: nekem van egy lassan 20 éves barátságom, és jóban rosszban egymás mellett vagyunk. A mi barátságunk különb mint egy férfi-nő kapcsolat/házasság.


Nekem is volt az életemben már olyan, hogy inkább leépítettem, de nem azért, mert csinált valami hülyeséget, hanem mert úgy gondoltam, hogy jobb nekem nélküle.


Másfelől lehet, hogy neked csak hepp volt az abortusz, de azért ha valaki így dönt, annak jó oka van rá és senkinek nincs joga ítélkezni felette. Nem dobál ki az ember csak úgy 40E-ret, mert nincs jobb dolga.

2018. máj. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem ertesz vele egyet es zavar akkor nem beszelsz vele. Ilyen egyszeru. Mindenki azt csinal amit akar, o elment egy abortuszra, mert ugy erezte nem all keszen a gyerekvallalasra, te meg nem akarsz vele beszelni. Nem vagy ettol rossz ember, de valoszinuleg a legelesebb kes sem a fiokban. Talan elobb megprobalhatnad megerteni miert dontott igy, ha mar egy 15 eves baratsagrol van szo.


Amugy meg szomoru, hogy egyesek mennyire korlatoltak szellemileg. Az abortusz gyilkossag? Ne rohogtessetek mar.

Azok az emberek gondolkodnak igy, akiknek az eletuk legnagyobb teljesitmenye az, hogy szaporodasra kepesek. Vagy ami meg rosszabb, valami bronzkori mese szerint elik az eletuket. Tudjatok az az edenkertes, beszelo kigyos ize. Nem a jungel konyvere gondolok. Szal mielott valakit aki egy ilyen nehez dontest meghoz gyilkosnak belyegeztek, talan elobb gondolkodni, merlegelni kene.

2018. máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy mindketten nyertünk. Nyilván neki sincs szüksége olyan barátra, aki rá se bír nézni, és nekem is könnyebb így. Sajnálom, hogy így döntött, talán ha lett volna rá oka, akkor másképp állok hozzá, de így nem megy, nem tudok.
2018. máj. 13. 14:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!