Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőmnek abortusz...

A legjobb barátnőmnek abortusza volt, nem bírok többet a barátja lenni, rossz ember lennék?

Figyelt kérdés
Az én értékrendembe abszolút nem fér bele az abortusz, eddig azt hittem a barátnőmébe se. Nemrég terhes lett és első dolga volt intézni a megszakítást. Nem ítélkeztem felette, nem is mondtam neki semmi különöset, de annyira nem veszi be ezt a gyomrom, hogy azóta nem keresem, sőt egyáltalán tudni se akarok róla. Barátnőm meg nyomul, meg dumálni akar, sőt, ő ítél el engem, mert hogy ennyire "megvisel". Szerinte rossz barátnő vagyok, valóban így lenne?
2018. máj. 13. 13:37
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
16%
De gondolkodni tudtok vagy csak felcsináltatni magatokat?
2018. máj. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
98%
Hat ha eldontotted es nem beszelsz vele akkor targytalan a kerdes.:D
2018. máj. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
66%
Egy kérdés: ha valakit 12 évesen megerőszakolnak, de nem akarja megtartani (mert gyereknek ne legyen gyereke, na), akkor mi a szar van? Gyilkosság, ja, persze..
2018. máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:
12 évesen sokan nem menstruálnak még, vagy annyira rendszertelen, hogy elég kicsi az esélye a teherbeesésnek. Amúgy meg erőszak után az első dolog rendőrség, aztán eseményutánit venni, máris nincs baba. Egyébként meg elég vicces a fenti esetet összehasonlítani a gyerekerőszakolással :D
2018. máj. 16. 12:39
 45/50 anonim válasza:
54%
Isten óvjon az ilyen barátoktól, mint te...
2018. máj. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
41%

Nem vagy "rossz ember". De ne érezd magad semmivel sem különbnek -sőt. Szerinted ez gyilkosság, szerinte meg te egy képmutató, érdekbarát vagy, aki addig barát ameddig neked szükséged van a másikra. Mindenki úgy sz*rember ahogy akar, de ne gondold már, hogy te ettől egy erkölcsi hős vagy. Te úgy gondolod nem volt oka, de valószínűleg csakbolyan sz*rbarát vagy, hogy meg sem hallottad az érveit.

Igazad van, jobb így mindkettőtöknek: neked nem kell becsapni senkit, neki meg nem lesz többet ilyen képmutató ember a közelében. Tiszta vicc, hogy azt gondolod tiéd az erkölcsi fölény...

2018. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
Ha elolvastad volna a válaszaim, látnád, hogy nem tartom magam jobb embernek, vagy erkölcsösebbnek, szimplán magát a tettet nem tudom elfogadni, hányingerem van tőle, ezért jobb mindkettőnknek ha távol maradnánk a másiktól. Persze ezt neki is fel kéne végre fognia, mert azóta is naponta keres, hiába küldtem el ma reggel már a fenébe, hogy hagyjon engem békén.
2018. máj. 17. 06:51
 48/50 anonim ***** válasza:
22%

47.


Pedig bizony, hogy tarthatod magad jobb embernek és különbnek. Az az érdekes, hogy ez az értékítélet-különbség, felelősség nem vállalás eddig másban nem mutatkozott.


Egyenesen mondd meg neki, hogy keressen magához hasonlóan gondolkodó barátokat, akikkel megértik egymást. Nyugodtan ítélkezhetsz is felette, miért ne. Ha már ő ítélkezik, hogy te vagy rossz barátnő, akkor ő ezerszer rosszabb barátnőnek is, embernek is. Menjen a másik felelőshöz, beszélgessen azzal, vagy a családjával. Vagy menjen pszichológushoz.

2018. jún. 1. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
45%
Nah kérdező! Itt az utolsó személyében meg is találtad a tökéletes barátot! Mostmár akár együtt is játszhatjátok magatokat! Ilyen embereknek ilyen barát való: egy ítélkező, képmutató álszent. Micsoda szerencse, hogy én ettől jobban megválogatom a barátaimat...
2018. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 A kérdező kommentje:
Mint látod, én is megválogatom :)
2018. jún. 1. 17:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!