Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőmnek abortusz...

A legjobb barátnőmnek abortusza volt, nem bírok többet a barátja lenni, rossz ember lennék?

Figyelt kérdés
Az én értékrendembe abszolút nem fér bele az abortusz, eddig azt hittem a barátnőmébe se. Nemrég terhes lett és első dolga volt intézni a megszakítást. Nem ítélkeztem felette, nem is mondtam neki semmi különöset, de annyira nem veszi be ezt a gyomrom, hogy azóta nem keresem, sőt egyáltalán tudni se akarok róla. Barátnőm meg nyomul, meg dumálni akar, sőt, ő ítél el engem, mert hogy ennyire "megvisel". Szerinte rossz barátnő vagyok, valóban így lenne?
2018. máj. 13. 13:37
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagy rossz ember, te döntésed, tiszteletben lehet tartani. Ettõl függetlenül baromságnak tartom az “abortusz gyilkosság” kijelentéseidet. Nem sok kicsit, hogy elvárod, hogy gyereket szüljön neked, hogy te elégedettebb légy? Egyik védekezési forma sem 100%-os, vagy netán abba is beleszólnál, hogy miképp szeretkezzenek? Egyáltalán beszéltetek ennek a hátterérõl és körülményeirõl? Mert ha nem, akkor talán mégis kissé rossz embernek tartalak, mivel ez elõítéletesség. Hogyan kéne ezt véleményezzük, ha nem ismerjük a nõt és a problémái hátterét? Talán te sem ismered igazán?
2018. máj. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
78%

"1 A faxt ki lehet venni idöben "

Ne már, valaki még elhiszi

2018. máj. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
71%
Tehát jobb embernek tartanád, ha megtartott volna egy kölyköt, akit nem akar. Ő hozott egy döntést, ami csak az ő életére van hatással, te meg magadra veszed. Semmi közöd a méhéhez. Azt jobban megérteném, ha alkesz vagy drogos lesz, mert az rád is hatással van, ha agresszív vagy meglop, de hogy nem akar gyereket... téged az nem érint. De ez megint olyan téma, hogy azt hiszed, mert te nem tennéd meg, jobb vagy másoknál. Pedig emberileg egy nagy nulla vagy.
2018. máj. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:
Persze hogy beszéltünk a hátteréről, ismerem ezer éve, pontosan ezért csalódtam benne ekkorát és ezért modnom, hogy nem volt oka rá. Nem értem miben más, ha drogos vagy alkesz lenne. Barátok voltunk, nyilván közünk volt egymás életéhez. Tett egy olyan dolgot, ami az én értékrendembe egyáltalán nem fér bele, nem őt tartom rossz embernek, hanem a tettet. És nem jobb embernek tartom magam, szimplán el fog az undor és a hányinger a tett miatt, és nem akarom magamat ennek kitenni a továbbiakban. Ezért nem tudok már a barátja lenni. És mint mondtam, ő néz le, ítél el engem, és tart puhánynak...
2018. máj. 13. 19:32
 35/50 anonim ***** válasza:
16%
kérdező, ez a téma túl van tárgyalva, hoztál egy döntést, és ha ennyire ütközik az értékrendeddel ez a dolog, akkor jó döntést hoztál, mert mi értelme van megjátszani magunkat, meg bájologni, amikor valójában már nincs kedvünk beszélgetni a másikkal? nem tehetsz róla, hogy undort érzel a tett miatt, amit érzünk, az ellen nem tudunk mit tenni. szóval ne foglalkozz azzal, hogy itt miket írnak neked, NEM vagy ettől rossz ember. de szerintem több kommentet ne is olvass, mert csak felb szod az agyad :D
2018. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
73%

Uram isten:Dddd Ez a 29es vegleny melyik verembol maszott elo?:D


Ki lehet venni, le lehet nyelni.... voltal mar novel egyaltalan?:D Azt mar meg sem merem kerdezni hany gyereked van.:D


Nah ez is csak azt bizonyitja, hogy az emberiseg legnagyobb hibaja a korlatozatlan internet hozzaferes. :D


Lenyegtelen hogyan esik teherbe valaki, ha nem akarja a gyereket. Elvetette, a kerdezo meg szakitott vele. Ennyi.

2018. máj. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
65%

Akkor ezek szerint te kis erkölcscsősz pénzelted volna a gyerekét, stb. NEM, akkor befoghatod, tudod egyáltalán mi volt az indoka, vagy a nagy "csalódásban" eszedbe sem jutott megkérdezni?


Jobb is neki nélküled, ilyen barát nekem sem kéne.

2018. máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kellett volna bármit csinálnom majd a gyerekével? Hiszen még neki se volt annyira fontos, hogy egyáltalán életben hagyja. Mondom, nem anyagi, nem párkapcsolati és nem egészségügyi oka volt a hobbi abortuszának.
2018. máj. 14. 12:35
 39/50 anonim ***** válasza:
67%

Az nem eleg ok, hogy nem akar gyereket?:D


En is vallalhatnek, megvan hozza mindenem, megsem teszem. Miert? Mert nem akarok egyelore.:D


Nem ertem miert olyan nehez ezt feldolgozni.:D

2018. máj. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:
Tökéletesen felfogtam, feldolgoztam, tudomásul vettem. :) Ő nem tudja feldolgozni, hogy én meg nem akarok vele többet barátkozni, amit nem értek, mindkettőnknek jobb lenne.
2018. máj. 14. 13:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!