Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam meg a legjobb...

Hogy mondjam meg a legjobb barátnőmnek, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

Ovis korunk óta elválaszthatatlanok vagyunk, mindent együtt csinálunk. Ő azok közé tartozik, akikről bátran állítom, hogy a legjobb barátnőim. Úgy volt, hogy szeptembertől együtt fogunk egyetemre járni, már most rettenetesen izgatott ettől. Folyton mondja, hogy milyen jó lesz, olyan lesz az egész, mint egy nagy nyáriszünet, és hogy alig várja az egyetemi éveinket. Azonban én terhes lettem, ezért ez nekem csúszik pár évet... Egyelőre nem tudják sokan, csak a legközelebbi családtagjaink. November végéig várni szerettem volna azzal, hogy elmondjam a barátnőimnek, de szinte naponta hallgatom ezt, hogy "milyen jó lesz majd" és egyre nehezebben bírom. Mert én már egy teljesen más életszakaszra készülök, és minden alkalommal, mikor csak hallgatom ezt, úgy érzem, hogy cserben hagyom őt. Pedig ugyanúgy egy városban leszünk, tarthatunk pizsamabulikat, együtt lehetünk (én alapból nem vagyok egy reggelig bulizós típus, nem ez a közös bennünk). Csak ő nagyon a szívére vesz dolgokat, mindent túlreagál/felnagyít. Nekem van még több más barátom, barátnőm, de neki ilyen közeli kb csak én vagyok. Másokkal mindig csak bulizni, fesztiválozni jár, de mondja is, hogy egyik sem ér még csak a bokámig sem, és a legfontosabb vagyok neki. Félek, ha várok, akkor azért lesz kiakadva. Mert olyan, mintha hazudnék neki azzal, hogy "eltitkolom". De nem tudom, hogy fogadja majd, és nem szeretném, ha ilyen korán kiderülne ez.


Ti várnátok? Még az első trimszterben vagyok, semmi nem látszik rajtam.



2018. okt. 27. 15:24
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
48%
Ha ennyire jóban vagytok, én a helyedben elmondanám neki.
2018. okt. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
36%
Hívd meg keresztanyának.
2018. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
74%
Miért olyan nehéz kinyitni a szádat és elmondani neki mi a helyzet? Ha ennyit nem tudsz megtenni, minek vállaltál gyereket? Szedd már össze magad és viselkedj felnőttként. A barátnőd, megfogja érteni..
2018. okt. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
29%
Hány éves vagy?
2018. okt. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindd el neki minél hamarabb, minél tovább halasztgatod, annál inkább beleéli magát és annál csalódottabb lesz, mikor egyszer megtudja.
2018. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Azért tartok kicsit tőle, mert néha hamarabb cselekszik, mint gondolkozik. Értem ezalatt, hogy esetleg berág rám, aztán elmondja mindenkinek, hiába szeretném még egy ideig megtartani ezt magunknak.


17 éves vagyok (igen, tudom, hogy nagyon korai a baba, mi sem így terveztük).

2018. okt. 27. 16:49
 7/34 anonim ***** válasza:
11%

#6

Nincs ezzel semmi baj.

Én ismerek több olyan 18 évest akiknek gyerekük lett.

Meg fogja érteni a barátnőd.Amugy meg a lányok szeretik a babákat.;)

2018. okt. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
86%

Nem akarok és nem fogok ítélkezni a kérdező felett, de olyat ne állítsunk már, hogy a tinédzserkori terhességgel nincsen semmi baj...

Az meg klisé és ostoba általánosítás, hogy "a lányok szeretik a babákat".


Kérdező, én úgy gondolom, hogy semmi értelme a titkolózásnak. Annak az esetek túlnyomó többségében negatív kimenetele lesz. Ha már tudod, hogy megtartod a babát, szerintem mindegy, hogy mások is megtudják-e vagy sem, meg hogy mikor. Előbb-utóbb így is úgy is megtudja mindenki.

(De ha ennyire nem tudsz bízni benne, és ha úgy gondolod, hogy ő tényleg nem tudná tisztelni azt, hogy te titokban akarod tartani legalább egy ideig, akkor hogy tudod a legjobb barátnődnek hívni?)

2018. okt. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Novemberben lesz a szalagavatónk, előtte nem szeretném világgá kürtölni. Meg még annyira picike, ilyenkor még bármi történhet, és nem akarok kockáztatni. Majd a 12.-13. hét után bátrabb leszek én is már.


Szeretem, és az egyik legjobb barátnőmnek tartom. De még ő maga is azt mondja, hogy nagyon meggondolatlan.

2018. okt. 27. 17:39
 10/34 anonim ***** válasza:
91%
Ha meglesz a gyerek, úgyis eltávolodik tőled. Te dögfáradt, savanyú anyatejszagú lompos némber leszel, ő meg egy életvidám, bulizós egyetemista. Te pályakezdőként, érettségivel, kisgyerekes anyukaként max átufeltöltő lehetsz, míg neki jól fizető munkája lesz. Villámgyorsan el fog tűnni az életedből, az 100%.
2018. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!