Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Túlreagálom hogy nőként...

Túlreagálom hogy nőként megalázó a földön guggolva, térdelve munkát végezni járkáló emberek között?

Figyelt kérdés

Kereskedelemben dolgozom, és a földre kell matricákat ragasztani. Kértem a főnökömet, had csináljam nyitás előtt, de nem engedi. Úgy gondolja, délben kell csinálnom, mert akkor kevesebben vannak. Én ezt kicsit megalázónak érzem, hogy egyrészt bámulnak másrészt meg volt már hogy hallottam, hogy megjegyzést tettek a hátsómra...

Főnökömnek elmondtam ezt, de férfiként nem érti mi a probléma. Mit mondjak, hogy megértse mi a bajom ezzel?

Jól érzem, hogy kissé megalázó a helyzet? Vásárlóként hogy látod ezt a szitut?


2020. aug. 28. 09:50
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
36%
Hihetetlen mennyi arrogáns fasz van itt
2020. aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
62%
"de ha ti lennétek ebben a helyzetben, lehet sírva rohannátok ki a világból." - Képzeld, nem, rendszeresen tömegközlekedek, elengedem a fülem mellett a megjegyzéseket. Ha mindenen lelkiznék, sok pénzt hagynék ott egy pszichológusnál kezelésekre. Gyerekkoromban sokat piszkáltak, megtanultam leszarni.
2020. aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy nem tanítanak logikát az általános iskolában.

Tök logikus érvekkel is megindokolhatnád a főnöködnek, miért lenne jobb nyitás előtt feldobni ezeket a matricákat, és megkérdezhetnéd, hogy ő miért gondolja úgy, hogy jobb ezt akkor csinálni, amikor most elvárja, esetleg az érvek ütköztetésénél kiderülhetnének olyan dolgok, amikre egyikőtök sem gondolt, és találhatnátok egy kompromisszumos megoldást, ami mindenkinek jó. Ha meg nem tudtok közös nevezőre jutni, még mindig kereshetsz másik munkahelyet, ahol a főnök nyitott a beosztottak értelmes ötleteire.

2020. aug. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
89%
Szóval nem a fenekedre meg a te személyes sérelmedre kellene helyezni a hangsúlyt, amikor a főnöknek érvelsz, hanem arra, hogy neki, a cégnek miért lesz jobb, ha úgy csináljátok, ahogy te javaslod.
2020. aug. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!


A "lelendő párom"-hoz csak annyit, hogy ezen már túl vagyok. Bocsánat, azt elfelejtettem mondani, hogy 40+ vagyok, nem huszonéves fiatal, akinek mondjuk könnyebben is mozognak az ízületei. Én már nehézkesebb vagyok, de azért meg tudom csinálni.


Hogy hová kell a matrica? Menj be akármelyik Aldi, Lidl, Penny, Tesco stb. de tényleg akármelyik multihoz, és nézz le a földre. "Itt várakozzon". "Tartsa a 1,5 m-es távolságot" Ugye ismerős?


Ezek a matricák idővel elkopnak, felszakadnak, cserélni kell. A régit is fell kell kaparni, ha annyira hisztis lennék, akkor ezen is kiakadhatnék, mivel nem vagyok takarítónő, de mégis megcsinálom.

Egyedül az zavar, hogy a járkáló emberek között a földön kuporogva kell dolgonoznom, egyrészt zavar, másrészt meg félek, mert tudom, hogy egyesek nem néznek a lábuk elé, és nekem jönnek.

2020. aug. 28. 10:52
 26/56 anonim ***** válasza:
90%

A kérdés kiírása helyett logikusan átgondolhattad volna, hogy mivel tudnál érvelni a főnöknek a személyes problémáid helyett. Mert egy üzletvezetőt, cégvezetőt nem kell, hogy érdekelje a te személyes sérelmed. Az ízületeid és a baleset már lehet egy indok, mert az a munkavédelmi törvény hatálya alá tartozik, és munkahelyi baleset esetén akár 100%-os táppénzre is jogosult vagy, de például a vezetőnek az is érdeke, hogy például egy feladatot gördülékenyebben el tudj látni, és ha ott vannak a vásárlók, akkor a matrica felragasztásában akadályoznak, így lassabb vagy, miközben ha az üres boltban csinálod ezt a tevékenységet, akkor sokkal hatékonyabb vagy, gyorsabban végzel, több időd jut másra...

40 fölött lehetne már ennyi eszed, hogy ezeket ne kelljen a szádba rágni, még egy kezdőnél elhiszem, hogy nincs elég tapasztalata.

2020. aug. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 A kérdező kommentje:

25-ös, ezt kifejtenéd bővebben? Ez segítség lenne. Nekem csak egy érv jutott eszembe a sérülésveszélyen kívül, az, hogy hamarabb végeznék vele. De a főnök ezt nem fogadta el. Szerinte az, hogy kevesebben vannak, az majdnem ugyanaz, mintha üres lenne a bolt. Mondtam, hogy sokkal gyorsabban végzek reggel. Erre ő: kérjek segítséget a takarítónőtől. (akinek szinte percre be vannak osztva a feladatai)


Ezeken kívül van ötleted, mivel érveljek, ami a cégnek jobb?

2020. aug. 28. 11:01
 28/56 A kérdező kommentje:

27-es, tőled is várom az ötleteket, mivel tudnék még érveli?

És ismétlem magamat, mert nem olvastátok: egyszer már elfogadta, hogy gyorsabban, ügyesebben végzek nyitás előtt, és nem érzem rosszul magamat közben. Most nem érti. Újabb érvek kellenek, az előző kommentemben leírtakon kívül.

Segítesz?

2020. aug. 28. 11:03
 29/56 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, hogy neki miért jobb az, ha te ezt napközben végzed, amikor bent vannak a vevők.

Én vásárlóként nem örülnék neki, ha akkor matricáznának, amikor nyitva tartás van, mert esetleg nem férek oda egy polchoz. Teljesen indokolatlanul tartják fel a vevőket, a többség nem nézi, mi van a földön (egyesek még akkor sem, ha valami kiborult és seggre esnek benne), míg egy árufeltöltés még érthető akadályt képez, hiszen a polcokon kell, hogy legyen áru, vagy ha kifogyott valami, akkor vegyék le az árcímkét például, hogy ne keressük.

2020. aug. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
60%
Csak az fura, hogy miért megalázóbb nőként, mint férfiként?
2020. aug. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!