Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Túlreagálom hogy nőként...

Túlreagálom hogy nőként megalázó a földön guggolva, térdelve munkát végezni járkáló emberek között?

Figyelt kérdés

Kereskedelemben dolgozom, és a földre kell matricákat ragasztani. Kértem a főnökömet, had csináljam nyitás előtt, de nem engedi. Úgy gondolja, délben kell csinálnom, mert akkor kevesebben vannak. Én ezt kicsit megalázónak érzem, hogy egyrészt bámulnak másrészt meg volt már hogy hallottam, hogy megjegyzést tettek a hátsómra...

Főnökömnek elmondtam ezt, de férfiként nem érti mi a probléma. Mit mondjak, hogy megértse mi a bajom ezzel?

Jól érzem, hogy kissé megalázó a helyzet? Vásárlóként hogy látod ezt a szitut?


2020. aug. 28. 09:50
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
62%

Amúgy, tényleg nem gondoltok bele ebbe? Középkorú nő vagy, jól is nézel ki, de az emberek között kell pucsítanod. Nyilván kapni fogja a megjegyzéseket, és nyilván nézni fogják, és nyilván 10ből 9 pali azt fogja elképzelni, hogy tolják hátulról.


Ha valakinek ez az igénye, akkor csinálja, de neki ilyen ingerekre nincs szüksége, hanem belekényszerítik. Mindenki képzelje el, milyen lenne MINDEN NAP, ezt kapni. Első nap jól esne, második nap is. A 15. nap már zsákot húznátok valszeg.

2020. aug. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem a problémád. Gondolod ha árut töltesz, vagy kasszázol, akkor nem tesznek rád megjegyzéseket, és nem bámulnak? Elárulom, hogy de, csak legfeljebb nem tudsz róla. Amit meg csinálnod kell, a munkád része, dolgozni pedig nem szégyen. Hogy mikor és hogyan csinálod, az a főnököd döntése, Te legfeljebb kérheted, hogy ne úgy, és ne akkor keljen.


Ha annyira zavar a dolog, viselj bő nadrágot.

2020. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 A kérdező kommentje:

Ha más munkát végzek, akkor nem esnek át rajtam a vásárlók. Árufeltöltésnél ott van mellettem a raklap vagy doboz, ami megvéd, még ha le is guggolok.

Az, hogy néznek közben, nem zavar. Ha állva vagyok, vagy dolgozom, nem zavar különösebben.


Köszönöm a segítő hozzászólásokat!


Aki nem érti: Hogy megértsd a problémát, egyszerűen próbáld ki: Menj be egy üzletbe ahol vásárlók vannak, és guggolj le, vagy ereszkedj térdre, négykézlábra. Maradj így 20-30 percig. Időnként változtass helyet. És utána beszéljünk.

2020. aug. 28. 11:50
 34/56 A kérdező kommentje:
És még egyszer hangsúlyozom, nem magával a munkával van bajom, hanem az elvégzés körülményeivel. Ami lehetne könnyebb, és gördülékenyebb is, de nem tudok olyan érvet felhozni, hogy a főnököm elfogadja a logikusabb megoldást.
2020. aug. 28. 11:53
 35/56 anonim ***** válasza:
81%
Megértem a kérdező álláspontját. Nekem is kellett matricáznom mostanában. Azt a részét nem értem egyedül, hogy ezen mi tart eddig. Én az egyik megyeszékhelyi Aldiban dolgozom, a legnagyobb ilyen üzlet a környéken. Amikor bejöttek az első koronavírusos intézkedések és tele kellett matricázni az egész üzletet, akkor azt én 2 óra alatt tettem meg egyedül. Azóta néha-néha cserélgetni kellett őket, ezek max. 10 percet visznek el hetente. Én se szeretem csinálni, de ezen még nem gondolkoztam hogy megalázó lenne, mert nem tart addig a matricázás hogy ilyenen járjon az agyam. Azt a 20-30 percet nem is tudom értelmezni. Ha új matrica kell leguggolok, kis alkoholos törlőkendővel áttörlöm a kijelölt helyet, amíg felszárad megkezdem a matricát, és felragasztom. 1 perc alatt megvan, utána felkelek, megyek x métert és ugyanez. Ha a régit kell feljavítani, akkor van hogy ráragasztom egy kis törölgetés után az újat, vagy van hogy felszedem. Időben ez is ugyanaddig tart (szerencsére ezek a matricák feljönnek egyben, a nyomát meg nem szoktam lesikálni, mert ugyanoda ragasztom az újat).
2020. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
96%

jó, a kérdező nyitás előtt fog matricázni, hagyjátok már.

Kérdező!Az emberek mindenfélét mondanak rád, de ezt ne vedd a szívedre. Te az vagy, aki vagy. Ezen nem változtat sem az, ha dicsérnek, sem az ha szidnak. A gúnyolódás, hát mögött károgás meg megalázó, senkinek sem szabadna ilyet tenni, de ez volt,van,lesz, emberi gyarlóság. Emelkedj felül ezeken, könnyebb lesz az életed.

2020. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:

Talán én nagyobb üzletben dolgozom, mint egy Aldi. Nekem többet kell leragasztani, pénztár, vevőszolgálat, info pultok elé is. Amúgy fél órán belül végzek vele, nyitás előtt, ha nem kell az emberekre figyelnem, és nem veszik el a figyelmet. (mert amúgy simán odajönnek hozzám is, hogy segítsek nekik egy termékkel kapcsolatban, vagy hol talál ezt-azt)

A mi matricánk szakadósabb, nem olyan fóliából van, mint a tiétek. És a kosz is nagyobb a földön, nem elég a törlő, fel kell mosni, kicsit várni,míg felszárad, és vigyázni, hogy addig lehetőleg ne lépjen rá a vásárló

2020. aug. 28. 12:13
 38/56 anonim ***** válasza:
45%

Ja, és mindig, minden nap rád jut a feladat egy ekkora helyen. Ne vadíts már.

Pláne egy helyzetben 20-30 percig.

2020. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
55%
Empatiából itt most sokan megbuktak! Ráadásul itt mindenki paranoiás? Miért kell szinte minden második kérdés alá azt írni, hogy kamu? Ha nem hiszed el, és nem tudsz vagy nem akarsz tanácsot adni, akkor miért nem görgetsz tovább a kérdések közt?
2020. aug. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:
39-es: Értő olvasás? 13-as komment.
2020. aug. 28. 13:04
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!