Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek, akiknek szintén magas...

Nektek, akiknek szintén magas IQ-t (gifted) mértek, hogyan viselitek el az embereket?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon magas IQ-t mértek be, az emberek több, mint 98%-ánál magasabb, és úgy érzem, mintha egy más bolygóról érkeztem volna. Persze ugyanúgy jellemző rám minden pozitív és negatív emberi tulajdonság is, mégis szenvedés egy óránál többet beszélnem egy átlagos IQ-val rendelkező emberrel. Nyilván senkit sem nézek le, mármint ez még nem azt jelenti, hogy emberileg bárkinél is több lennék én, vagy azok, akiknek átlag feletti intelligenciájuk van, de óriási kommunikációs és gondolkodásbeli különbségek fedezhetők fel.

Ez nem abban nyilvánul meg, hogy ki mennyire művelt, hanem abban, hogy milyen gyorsan és helyesen tudják összerakni a képet, érzelmesebbek, ez nem azt jelenti, hogy én ne lennék érzékeny, hanem azt, hogy inkább racionálisan közelítem meg az adott problémát, és kevésbé vezérelnek az indulataim. Pl. biztosan sok válaszoló indulatos lesz, miután kiírom ezt a kérdést, merthogy IQ alapján különböztetek meg embereket, és miért gondolom magam felsőbbrendűnek? Erről szó sincs, de nyilván aki érti, az érti.


Nekem nagyon nehéz úgy működni, hogy filozofikusan gondolkodom és a másik embertől nem kapok intellektuális kihívást. Elvileg a 125-130 körüli értéknél még nem sérül a tolerancia olyan mértékben, mint egy 140+ embernél.



2021. jún. 7. 10:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/138 A kérdező kommentje:

Tanultam pszichiátriát (valójában eredetileg pszichiáter szakorvos szerettem volna lenni), és az intelligencia egy állandó érték, populáción belül is, vagyis hidd el, nem fog kijönni az emberek 98%-nak 150 értéknél magasabb IQ. Ez biológiai tény.

Továbbra sem tagadom, hogy aki géniusz (ez nem értem, hogy miért szitokszó, hiszen csak egy hivatalos elnevezés, szakelnevezés azok számára, akik egy bizonyos tartományba tartoznak), még nem biztos, hogy magas EQ-val rendelkezik. Az viszont tanulható, az intelligencia nem tanulható, hanem örökölt és nem változhat meg.

2021. jún. 7. 13:31
 32/138 A kérdező kommentje:
30: amiről beszélsz az az EQ, valszeg akkor alacsony az EQ-m. Most már jobb? :D
2021. jún. 7. 13:33
 33/138 anonim ***** válasza:
62%

Meg a 29-es valaszomhoz!


Ha annyira intelligens lennel kerdezo, akkor egyre melyebben latnad a kapcsolatokat, muveleteket, folyamatokat, allapotokat, helyzetek, tulajdonsagokat.


Ezek melysegi megertese az intelligencia magassaganak a merofokai, fokmeroi.


Nalad ez nincs jelen, ami a "hetkoznapi" embert(kapcsolatban) illeti.

2021. jún. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/138 A kérdező kommentje:
Egyébként pont ez a baj, hogy én általában képes vagyok logikusan, indulatmentesen beszélni, érvelni, még akkor is ha egyes hozzászólók indokolatlanul patkánynak neveznek és személyeskednek, valaki viszont azon húzza fel magát, hogy kiírtam egy kérdést. Nem gondolom magam önimádónak, nagyon sok rossz tulajdonságom van, mint bárki másnak, de ha már valamire büszke az ember, akkor az legyen az esze, nem? Másrészt meg a szövegértési nehézségekkel küzdő emberek számára leírom, hogy nem, nem tartom magam többnek. Logikusabbnak, gyorsabbnak? Igen, az papíron is megvan, hogy így van. Aki szerint ez elvesz más emberek értékéből az a saját önbizalomhiányával küszködjön meg, ne projektálja másra.
2021. jún. 7. 13:38
 35/138 anonim ***** válasza:
27%

29-es es 33-as valaszolo vagyok.


Nem erted kerdezo.


Nincs olyan, hogy erzelmi intelligencia. Hiaba probaljak felosztani egyesek.


Egy intelligencia van, ami mindenre hat.


Az, hogy valaki felosztotta reszekre, lasd erzelmi intelligencia, az pont maganak az intelligencianak(teljes) hianyat jelenti. Mintha akadozna!


Az a baj, hogy beszukult tudatoddal, az egod eloterbe helyezesevel ezt nem veszed eszre, ami megint csak az alacsony intelligenciahoz van koze, ha mar szamszerusiteni akarom.

2021. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/138 A kérdező kommentje:
33: látom, azt is látom, hogy épp a kommentszekcióban zajló magatartás illusztrálja pont azt a problematikát, amivel egy átlag feletti intelligenciával rendelkező ember nap, mint nap megküzd. Indulatok, irigység, indokolatlan projekciók egy anonim kérdezőre. Nem lepődtem meg, ez várható volt, vagyis már megszoktam. :D Az IQ-t pedig ne keverjétek az EQ-val.
2021. jún. 7. 13:41
 37/138 anonim ***** válasza:
53%

35 folyt.


Illetve a mensa tesztje csak a logikai es a mintafelismeresi keszseget meri, pedig az intelligencia ennel is tobb.

2021. jún. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/138 A kérdező kommentje:
35: szerintem akkor nyilatkozz egy témában, ha annak minimum a szakértője vagy (valószínűleg több közöm volt az orvosi genetikához és szakirodalomhoz, mint neked, és hivatalos álláspont az EQ). Hülyeségeket beszélsz, és még saját magad sem látod át.
2021. jún. 7. 13:43
 39/138 anonim ***** válasza:
85%

#31 Itt nem is azzal van a baj, hogy magas-e valakinek az iq-ja. Szerintem a géniusz sem szitokszó.

Még azzal se lenne baj, hogy te örülsz annak, hogy magas az iq-d. Mert ez magában olyan lenne, hogy valaki szereti a kék szemet, és örül annak, hogy neki is kék. A gond ott kezdődik, amikor másokban olyan érzetet keltesz, hogy ezek olyan dolgok, amik által valaki többet ér, vagy nem. Neked ez az iq dolog nagyon fontos, és olyan, mintha majdnem csak ez alapján ítélnéd meg az embereket. Lehet, hogy nem így gondolod, de ezt sugallod. Továbbá még mindig nem világos, hogy milyen választ akarsz. Írtad a tapasztalatot, de amikor megoldást kaptál az nem tetszett, pedig ez a probléma annyira egyszerű, hogy a tapasztalat magával hozza a megoldást is. A megoldások, amiket írtunk, azok a tapasztalatok.

Közben itt elment a beszélgetés egy olyan irányba, hogy tényleg intelligens vagy e vagy sem, de az eredeti kérdésre még vársz választ? Ha igen, akkor mit szeretnél még?

2021. jún. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/138 anonim ***** válasza:
41%

"Indulatok, irigység, indokolatlan projekciók egy anonim kérdezőre. Nem lepődtem meg, ez várható volt, vagyis már megszoktam."


Semmi ilyesmi nincs bennem. Amit irtam, azt meg is indokoltam.


De a nagyra nott egoddal es a beszukult tudatoddal, nem erted.


Nincs magas intelligenciad. Az onhittseged magas es egobol kompenzalsz.


Ezt teljesen objektiven irom az eddigi valaszaid alapjan.


Kell az onbizalom, ezt nem vitatom, de kell az onkritika is es az, hogy ki tudj lepni onmagbol, igy felszabaditva a tudadod.

2021. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!