Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A transzneműség miért nem...

A transzneműség miért nem számít mentális betegségnek nyugaton?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itthon ez még nincs nagyon jelen (hál' Istennek), de nyugaton az ha valaki férfiként nőnek (avagy fordítva) képzeli magát, az miért nem pszichiátriai eset? Honnan a fenéből tudná egy férfi hogy milyen érzés nőnek lenni? Én nő vagyok, de sose volt olyanom hogy "oh, most de érzem hogy nő vagyok!"


Ilyen nincs. A szoknya hordás meg társadalomtól függ (pl: skótok), tehát az is mindegy. Meg ha nem léteznek nemek, mert az egy "spektrum" akkor hogyan tudja hogy nőnek érzi magát, ha nincs olyan hogy nő? Logikátlan az egész...



2021. jún. 7. 12:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/166 anonim ***** válasza:
17%

1: a szakértelemre való hivatkozás bolsevista trükk :).

Csurka István megmondrta régen.

Gondolom, te nagy szakértő vagy, azért érsz rá ennyire gyakorin kiokosítani másokat munkaidőben.

2021. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/166 anonim ***** válasza:
89%
Hozzátartozik a történethez, hogy sok transznemű pont azért küzd, hogy NE kelljen műtétre mennie, vagy akár hormonterápián részt vennie ahhoz, hogy pl. nőként élhessen... pontosan azért, amiket írtok: az "alsó műtét" rizikós, visszafordíthatatlan, és egyáltalán nem garantált a minden szempontból sikeres végeredmény. Előremutatóbb, ha elfogadjuk a női pénisz létezését. Szóval igazából tök jó, hogy bizonyos dolgokban mégis egy oldalon álltok. :)
2021. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/166 anonim ***** válasza:
88%

Hm. Hatalmas stresszel az jár, ha nem tudja valaki kezelni a környezete elutasító magatartását vagy elhelyezni magát egy közegben. A depresszió bárkinél kialakulhat, nem csak transzneműnél. A depi mentális betegség, azt lehet és kell is kezelni. A transzneműség azért nem számít mentális betegségnek, mert önmagában nem az, nem is lehet 'kinevelni' belőle valakit. Jelenleg nincs olyan terápia, ami egyértelműen megszüntethetné, azonkívül nem attól lesz vki ön- és közveszélyes. Te is lehetsz mentális beteg, ő is, de önmagában véve nem számít annak.


Az, hogy valaki ezoterikus szempontból magyarázza magának a világot, nem tudom, neked miért nem lesz hiteles. Szubjektív véleményeket kaphatsz erről, a racionálisabbnak tűnő magyarázat sem objektív. Te 100 %-ban azonosítod magad a testeddel? Nincsenek vágyaid, érzéseid, gondolataid, elképzelésed arról, hogy ki vagy?

2021. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/166 anonim ***** válasza:
28%
#29: elolvasnád a #21-et?
2021. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/166 anonim ***** válasza:
11%

33: ennyi erővel a pedofília sem mentális betegség: nem tudod kinevelni belőle, terápia nem segít, sőt sok pedofil depressziós a hajlamai miatt - nyilván nem egy Kaleta szintű, de sokan szenvednek attól, hogy nem élhetik ki a hajlamaikat, mert ártanak vele.

Akkor mától a pedofília is normális dolog? Ugye nem.

2021. jún. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/166 anonim ***** válasza:
86%

De a pedofília közveszélyes.

Valahogy egyesek negyedszerre sem értik ezt a különbséget.

Ez is egy mentális betegség (t.i.: hogy nem értik).

2021. jún. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/166 anonim ***** válasza:
75%

36

En is ugy erzem, hogy fogyik jarnak ide neha. K*rva nehez am kulonbseget tenni egy gyakorlo pedofil kozott, meg egy transzexualis kozott. Ja, hogy egyik a 10 evesedet akarja megeroszakolni, a masik meg csak felnott emberekkel, onszantukbol jon ossze?

Uristen, segitsetek, fogyatekos vagyok, hol a kulonbseg??

2021. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/166 anonim ***** válasza:
83%
A nemi diszfória a betegség, ezt kezelik nem átalakító műtéttel, hormonokkal. Ha sikeresen "átváltozik", elmúlik a diszfória, vagyis "meggyógyul". Ebben az állapotban nem mondhatjuk rá, hogy mentálisan beteg, mert nem szenved, és nem akadályozza semmi az életben.
2021. jún. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/166 anonim ***** válasza:
89%

"Ne higyjétek hogy az orvostudomány ténylegesen hisz abban, hogy valaki "rossz testbe születik"..."


A nyugati országokban (USA, EU, itt Magyarországon is, de lehet, hogy keletebbre is, nem tudom) használt DSM-5 rendszer alapján igenis létező kórkép a nemi szerep diszfória (angolul gender dysphoria). Azt jelenti, hogy az illető identitása (szóval az ő szubjektív élménye a nemével kapcsolatban) nem egyezik a "valódi" nemével és emiatt szenvedésként éli meg, hogy sem a környezete nem aként az emberként tekint rá, akinek ő érzi magát, sem ő maga nem elégedett a testével, mert önállóan nincs módja változtatni a veleszületett adottságain. Ha valaki ezzel elmegy egy pszichiáterhez, akkor ki fogják állítani róla a diagnózist, hogy nemi szerep diszfóriában szenved.

A terápia az orvostudomány szerint is a műtét, a hormonterápia és a pszichoterápia, de nyilván az egyénre van bízva, hogy szeretné-e, vállalja-e a műtéttel és egyéb kezelésekkel járó kockázatokat (mert senki nem tagadja, hogy vannak kockázatok).

2021. jún. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/166 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, ha elég tág mércével mérsz, minden, ami eltér az átlagostól, betegség...


Szerintem sokkal nagyobb probléma az, ha az ember nincs tisztában a saját korlátaival, és mindenféle sületlenséget hord össze teljes magabiztossággal...

2021. jún. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!